Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5088komentarzy: 19

Zmiany w komisariacie w Wiśle

08-02-2018 17:45

W miniony wtorek (06.02.2018) Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Rafał Machaczka powierzył pełnienie obowiązków nowemu Komendantowi Komisariatu Policji w Wiśle oraz jego Zastępcy. Jak już pisaliśmy wiślańską jednostką będzie dowodził podkom. Tomasz Domagała. Jego zastępcą została asp. szt. Ilona Oleszczuk.
Komendant Komisariatu Policji w Wiśle podkom.Tomasz Domagała. Fot: KPP w Cieszynie Komendant Komisariatu Policji w Wiśle podkom.Tomasz Domagała. Fot: KPP w Cieszynie

Ze służbą w Komisariacie Policji w Wiśle pożegnał się wieloletni komendant tej jednostki - podinsp. Marek Legierski. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk postanowił o powołaniu na to stanowisko dotychczasowego zastępcy wiślańskiej jednostki, podkom. Tomasza Domagałę.

Podkomisarz Tomasz Domagała służy w Policji od 1994 r.  Przez 16 lat był związany z Komisariatem Policji w Skoczowie. Pełnił służbę w pionie prewencji jako policjant zespołu patrolowego, a później dzielnicowy. Następnie awansował na stanowisko detektywa zespołu kryminalnego. W 2010 roku został kierownikiem Zespołu do spraw Nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. W 2015 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i awansował na pierwszy stopień oficera Policji - podkomisarza.  W 2016 roku szef cieszyńskiego garnizonu powołał go na stanowisko Zastępcy Komisariatu Policji w Wiśle.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk zadecydował także , że jego zastępcą będzie asp. szt. Ilona Oleszczuk, która do służby w Policji wstąpiła w 1996 roku. Od początku związana była z Wydziałem Kryminalnym KPP w Cieszynie, gdzie służbę pełniła do 2001 roku na stanowisku detektywa. Policjantka ukończyła szkolenie specjalistyczne z zakresu służby kryminalnej w Szkole Policji w Pile. Następnie w latach 2001 - 2009 pracowała w Zespole Kryminalnym  wiślańskiej jednostki. W 2009 roku została awansowana na oficera dyżurnego komisariatu w Wiśle.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR 08-02-2018 17:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (19)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pachol1001
08-02-2018 19:28
pachol1001
Gratuluje Państwu objęcia funkcji, zarówno Pan Tomasz jak i Pani Ilona to odpowiednie osoby na te stanowiska.
krzysztof.mm
08-02-2018 22:52
krzysztof.mm
Panu komendantowi - de facto już w wieku emerytalnym - oraz wszystkim policjantom, zwłaszcza tym zaangażowanym w inwigilowanie gorszego sortu i ochronę miesięczkownic smoleńskich, serdecznie życzymy, aby w służbie Partii i I sekretarza spokojnie i bez problemów dorobili sobie jeszcze kilkadziesiąt procent podstawy.

No i żeby kolejna władza nie zechciała ich uznać za kolaborantów dyktatorskiej władzy kaczystowskich bolszewików, bo wtedy z emeryturką mogłoby być cieniutko...
krzysztof.mm
08-02-2018 22:53
krzysztof.mm
tak na marginesie - sędzia SN po osiągnięciu wieku emerytalnego nie ma dalej prawa sądzić - ale policjant chyba tym bardziej nie nadaje się już do służby?...
jo.papuga
09-02-2018 09:41
jo.papuga
Te!!! Krzysztof.mm! Ty weź se lepi wiciągnij gume z majtek i strzel se w łep. Po co sie furt tak tropisz? Z tego co widać, to przyszłości w tym kraju nima do ciebie żodnej.
stefanbbn
09-02-2018 09:57
stefanbbn
@papuga,zol mi ciebie,malo ze powtorzosz co prawi kaczynski-to niczego nie pojmujesz jeno mielesz jezyke naspamiec-chciolbys wszystkich co krytykuja wyzabijac,a kiery potym bedzie na was robil?Jak se wszyscy po 25 rokach roboty pojdziecie na penzyje.
krzysztof.mm
09-02-2018 11:37
krzysztof.mm
papuga to papuga, przynajmniej nie udaje, że myśli..;)
bronek91
09-02-2018 15:45
bronek91
jo.papuga
Stanowisz doskonały przykład jak sprawdzo się w praktyce chałupnicza filozofia. Pamiyntej, że:
"Krowa kiero dużo ryczy, mało mlyka dowo."
Ganc tak samo jak jo.papuga, ón też furt w koło macieju mondruje, a psu na bude sie to godzi. Ón je nawet w stanie som ze sobom sie tu wadzić, byle jyny mógł sie popisywać swoimi "mondrościami". Ino na co to komu? Ani to mądre, ani w temacie. Wypisz wymaluj typowego pasożyta. Nic nie wnosi ale ino korzysto;D:D:D

Niestety jo.papuga kapke trocin Ci w głowie brakuje, żeby Cię tu kiery broł na poważnie.;D
bronek91
09-02-2018 15:52
bronek91
Natomiast nowemu Panu Komendantowi gratuluję sukcesu, życzę powodzenia w zmaganiu się z różnego rodzaju gangusami żerującymi na przybyłych wczasowiczach. Również wyrozumiałości wobec uczciwych ludzi i właściwego podejścia względem każdego... Mam nadzieję, iż nie będzie Pan musiał się wstydzić za któregokolwiek podwładnego. Miejmy nadzieję, iż doniesienia o różnego rodzaju kradzieżach np. na stokach, w hotelach itd. będą pojawiać się coraz rzadziej.
jo.papuga
09-02-2018 22:22
jo.papuga
...a ty bronuś myslisz że ciebie tu kiery biere na poważnie??? Mój Boże, jaki tyś je gupi.
Jo przynajmnij nie udowóm intelygentnego przemądrzalca tak jak ty... i nie kopiujym cudzych tekstów, poradzym wymyślić cosik sóm, a ty...
Niby teraz strugosz jakigosik niby życzliwego policyjantóm gratulanta, a tak na prowde to już nieroz dołeś popis jaki żeś je do nich wróg, cynik i ignorant.
Tyś je zwykły fałszywy obłudnik, piszesz to co w danej chwili mo posłuch, no i oczywiście furt ci sie zdo żeś je lepszy od innych i furt uzurpujesz se prawo do ich oceniania. Wyluzuj chłopie, bo sie kiedyś przewieziesz...
jo.papuga
09-02-2018 22:40
jo.papuga
A tak w ogóle to nie wiym bronuś, czymu żeś sie do mnie zaś przyczepił?
Przeca jo do ciebie nic nie dziuboł, no chyba że tyn krzysztof.mm to twoji drugi JA.
krzysztof.mm
10-02-2018 06:12
krzysztof.mm
no i to jest ten problem z papugiem
jak nie pieprzy, to dziubie
jak nie dziubie, to pieprzy
a wziąłbyś i przestał klikać, milczenie ci najlepiej wychodzi

jo.papuga
10-02-2018 11:42
jo.papuga
Tak jak myślołech... "uderz w stół, a nożyce się odezwą".
skuter66
10-02-2018 13:07
skuter66
Pan Domagała jak najbardziej zapracował sobie na to stanowisko.Tak trzymać.
bronek91
10-02-2018 14:58
bronek91
skuter66
Popieram!

jo.papuga

Używasz pojęć, których znaczenia nie znasz. Zdajesz sobie sprawę iż poprzez takie bezkonstruktywne i do niczego nie prowadzące krytykanctwo wykazujesz się ignorancją i lekceważeniem wobec dokonań Pana Domagały.

Po pierwsze, nie kopiuję, tylko parafrazuję, nawet nie domyśliłeś się w jakim celu...
Po drugie, tyle razy tłumaczyłem, nie atakuję Panów/Panie Policjantów ale PO- milicjantów a to różnica. Zresztą jak ktoś czuje się dotknięty, ewidentnie musi mieć coś na sumieniu.....

Co to znaczy "fałszywy obłudnik"???- jakaś nowomowa;D:D:D

Bronek jest tylko szczery;)

Co do chałupniczej filozofii, godołeś cosik o KROWIE....

Jest napisane, Nie zawiążesz pyska WOŁOWI młócącemu......

mówiłeś, coś o PSIE......
Zgodnie z chałupniczą filozofią:

PSY szczekają a karawana jedzie dalej;D:D:D:D

Przy okazji możesz pozdrowić kolegów z komisariatu....

Tyle w temacie;D:D:D:D:D:D:D:D:D
jo.papuga
10-02-2018 16:01
jo.papuga
Bronuś ty cosik bieresz? ...abo pijesz jakomsik berbeluche... a może jo pijym? :)
...za cholere nie wiym o co ci chodzi. Psy, woły, krowy, karawana, koledzy, komisariat, dokonania Domagały...itp... Bronuś, co ty pieprzysz?! Pij se po pół...i przegryź cosik...

spitfire
10-02-2018 20:14
spitfire
@skuter66, a skąd ty o tym wiesz stary idioto.
krzysztof.mm
12-02-2018 06:09
krzysztof.mm
Jak to fajnie być policjantem na emeryturze:

"Arkadiusz Golanowski, komendant wojewódzki policji, jego zastępca Piotr Niziołek oraz komendanci miejscy Dariusz Kokornaczyk i Arkadiusz Małecki to czterech policjantów, którzy - mimo prowadzonych wobec nich postępowań dyscyplinarnych w związku z ukrywaniem przez blisko rok okoliczności sprawy śmierci Igora Stachowiaka - nie ponieśli żadnej odpowiedzialności w sprawie.

Wszyscy czterej komendanci, zaraz po emisji reportażu o śmierci Stachowiaka, poszli na długotrwałe zwolnienie lekarskie. Wcześniej złożyli wnioski o przejście na emeryturę, co za tym idzie - z policji odeszli na własną prośbę.

Jak wynika z ustaleń dziennika, "odwołani komendanci nie tylko uniknęli odpowiedzialności, ale na zakończenie służby otrzymali odprawy wy wysokości sześciomiesięcznego uposażenia, czyli od 45 tys. (komendant miejski) do 60 tys. zł (wojewódzki). Zdymisjonowany komendant Golanowski jeszcze do września będzie dostawał świadczenie w wysokości 100 proc. ostatniego uposażenia".

Prowadzone wobec funkcjonariuszy postępowania, w dniem przejścia na emeryturę zostają umorzone, bo nie można ich prowadzić wobec kogoś, kto nie jest policjantem. - To kolejny skandal związany ze śmiercią Igora Stachowiaka - mówi gazecie Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.
krzysztof.mm
12-02-2018 06:21
krzysztof.mm
no, panowie mundurowi - od czasów ZOMO nikt tak wam koło d^py nie zrobił jak kaczystowski minister i koledzy z Wrocławia

[ale kto wie, może się to mundurowym nawet podoba, że wydają się być ponad prawem i nietykalni?
jeśli tak, to błędna kalkulacja - historia uczy, że wszystko do czasu..]
m.emer
15-02-2018 14:15
m.emer
No tak...Nie ma to jak przenieść swoje życiowe frustracje na inny artykuł.
(cyt.) "...z kilku wątków reagujesz tylko na jeden, i to w sposób infantylny..." :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 497komentarzy: 1

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 480komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 527komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 521komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 689komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3313komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 415komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.