Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: walczyli z wężami

To było ciężkie zadanie, bo choć strażacy oswojeni są z wężami, to nie co dzień muszą ćwiczyć techniki przetłaczania wody na znaczne odległości.

W minionym tygodniu środa (17.04.2024) była dniem ćwiczeń strażackich. Kiedy jedni druhowie ćwiczyli w Cieszynie [Pisaliśmy: Cieszyn: pożar w browarze ], inni zmagali się z… węzami w Istebnej.

  Jak informuje PSP w Cieszynie, ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik przetłaczania wody na duże odległości.

W pierwszej części ćwiczenia strażacy dostali dawkę teorii – odbyło się szkolenie teoretyczne z uwzględnieniem rozrysowania na tablicy edukacyjnej technik przetłaczania oraz sposobu dostarczania wody na duże odległości.

- Druga część to wykorzystanie zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce - zbudowanie magistrali z będących na miejscu samochodów gaśniczych od zbiornika retencyjnego „Gańczorka” w kierunku lasu przy zastosowaniu poznanych technik przetłaczania.

-  Dziękujemy za udostępniony teren  Nadleśnictwo Wisła, Lasy Państwowe , Komendantowi Gminnemu ZOSP RP w Istebnej oraz poszczególnym Jednostkom z terenu Gminy Istebna za pomoc w organizacji ćwiczeń oraz ogrom pracy wykonany w zakresie logistycznym – dziękują strażacy.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z jednostek: JRG Ustroń, Ochotnicza Straż Pożarna Istebna Centrum - Volunteer Fire Brigade, Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków Centrum, Ochotnicza Straż Pożarna Istebna Zaolzie, Ochotnicza Straż Pożarna Jaworzynka Centrum,  Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków – Kosarzyska, OSP Jaworzynka Zapasieki, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Państwowa Straż Pożarna

 

NG/mat.pras. [PSP Cieszyn]

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: