Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: pożar w browarze

Na terenie cieszyńskiego browaru doszło do wycieku amoniaku i pożaru – taki był wczorajszy (17.04.2024) scenariusz ćwiczeń strażackich w Cieszynie.

Wczoraj, tj. 17  kwietnia Dowódcy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w Ustroniu oraz Cieszynie zorganizowali ciekawe ćwiczenia dla strażaków.

- Na terenie Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn, w obiekcie maszynowni, gdzie znajdowały się zbiorniki amoniaku i wody mrożonej dochodzi do rozszczelnienia się instalacji chłodniczej zawierającej amoniak.    Następuje wypływ amoniaku. Pracownicy Browaru podejmują próbę usunięcia usterki (wypływu). Podczas nieskutecznych działań dochodzi do zapłonu i w konsekwencji  wybuchu  nagromadzonej mieszaniny. Skutkiem tego jest pożar poddasza oraz dachu budynku maszynowni – taki scenariusz miało ćwiczenie.

- Strażacy z JRG w Cieszynie przy wsparciu miejscowych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ewakuowali i udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Pożar poddasza ugaszono poprzez podanie 2 prądów gaśniczych do wewnątrz obiektu. Dodatkowo zostało zrealizowane zasilanie wodne z rzeki Bobrówka – informują strażacy z PSP. 

 Po ukończeniu ćwiczeń dzięki uprzejmości Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn strażacy z Cieszyna mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką zakładu i procesu produkcyjnego.

Na miejscu działali: JRG Cieszyn, JRG Skoczów, OSP Cieszyn Bobrek, OSP Cieszyn-MnisztwoOSP, Cieszyn Krasna, OSP Cieszyn-Pastwiska, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Państwowa Straż Pożarna

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-18 16:36:34
utopiec: Można pomyśleć że piwo się zapaliło.
2024-04-18 20:46:22
poCieszny: Znowu tytuł Clickbaitowy. Słabo OX.pl, słabo. Dobre media nie potrzebują takich technik manipulacyjnych... no ale to dobre media nie potrzebują.....
2024-04-18 22:17:40
czesiohill: Ciągle na amoniaku ??? Trzeba mieć tylko nadzieję, że instalacja jest konserwowana.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: