Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zebrzydowice: przebudowa Urzędu

Półtora miliona zł będzie kosztować przebudowa zebrzydowickiego Urzędu Gminy. To konieczność – urząd trzeba było dostosować do wymogów przeciwpożarowych. Co zostanie zrobione i jak długo potrwają prace?

Pod koniec marca br. rozstrzygnięto zamówienie na dostosowanie budynku Urzędu Gminy do wymogów przeciwpożarowych. By to osiągnąć potrzeba wyburzyć m.in. klatkę schodową, część ściany, zadaszenie nad wejściem do budynku we wschodniej części urzędu i wybudować nową klatkę z poczekalnią na każdym piętrze. Dodatkowo w zakresie prac znalazła się również wymiana stolarki drzwiowej, stworzenie oświetlenia ewakuacyjnego , wyposażenie w oddymianie grawitacyjne, wyposażenie wszystkich pomieszczeń budynku z wyłączeniem strefy banku w autonomiczne czujniki dymu oraz wymiana posadzki w korytarzu przy cz. nowoprojektowanej. Szczegóły prac można znaleźć w Specyfikacji Warunków Zamówienia tutaj.

W przetargu wybrano wykonawcę prac - firmę z Rybnika, która zaproponowała cenę: 1 568 780,16 zł w tym podatek VAT w wysokości 293 349,13 zł. Przebudowa ma trwać przy działającym urzędzie, zatem zarówno obsługa urzędu jak i interesanci muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami, choć wykonujący zlecenie powinien – zgodnie z SWZ – muszą „roboty instalacyjne prowadzić w sposób pozwalający na ciągłą pracę obiektu”.

Czas na realizację zadania określony jest na 13 miesięcy od momentu podpisania umowy.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-18 13:00:11
foma87: A to były wójt se załatwił jeszcze coś
2024-04-18 13:22:34
zakrzak99: Trzeba przebudować tak , żeby był dostępny dla mieszkańców. Załatwienie jakiejś sprawy w tym Urzędzie graniczy z cudem
2024-04-18 13:51:15
edward pilich : Na kawałek drogi ulicy Malinowej to nie ma pieniędzy trzeba jeździć w błocie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: