Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złapali 81 kierowców. Posypały się mandaty

Aż 81 kierowców jechało za szybko w miniony piątek (19.04.2024), kiedy to policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Dla 73 kierowców skłonność do szybkiej jazdy skończyła się mandatem.

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji brali udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość".

- Akcja miała na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci cieszyńskiej drogówki podczas działań ujawnili 81 przypadków przekroczenia prędkości. Apelujemy o ostrożności i dostosowanie prędkości do ograniczeń oraz warunków na drodze! – informuje oficer prasowy cieszyńskiej Policji, podkom. Krzysztof Pawlik.

Akcja trwała cały dzień, a policjanci kontrolowali kierowców w wyznaczonych punktach:

- Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci. Wśród kontrolowanych kierowców, jak i jadących z nimi pasażerów policjanci przeprowadzali również rozmowy profilaktyczne. Podczas działań policjanci ujawnili aż 81 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. W 73 przypadkach kontrola drogowa zakończyła się mandatem dla kierowcy, wobec 8 z nich mundurowi zakończyli postępowanie na pouczeniu – podaje Pawlik.

Jak zapowiada policjant – działania te będą cyklicznie kontynuowane.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-22 12:40:20
ai2357: Prawie zawsze gdy jadę zgodnie z przepisami to mam za sobą sznurek aut. Wyprzedzanie mnie w zabudowanym czy w pobliżu pasów to norma. Stąd cieszą mnie działania policji bo o ile sam mógłbym jeździć znacznie szybciej, to z szacunku dla pieszych, rowerzystów, innych kierowców i własnej ludzkiej godności tego nie robię.
2024-04-22 20:36:49
MieszkaniecOX: Niech wpadają na D938 w godzinach zakazu dla TIRów. To będą mieć żniwa.
2024-04-23 10:34:02
Edi: Z reguły jeżdżę wolno,ale czasami szybciej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: