Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przymrozek nie odpuszcza

Nawet -4 przy gruncie – tyle może wynieść temperatura w nocy. Ciepła w prognozach meteorologicznych na najbliższe dni próżno szukać.

Po, rzec można, pięknym falstarcie, wiosna obraziła się na nas i schowała pod śniegowym i deszczowym płaszczem zimy. Podobno ma wrócić na majówkę, ale czy skorzysta z zaproszenia…? Tymczasem musimy mierzyć się z zimnem i chlapą, a nocami z przymrozkami i śniegiem. Tak samo będzie i tej nocy – znów przymrozi.

Meteorolodzy IMGW ostrzegają przed spadkiem temperatury nawet do -4 stopni przy gruncie również  w powiecie cieszyńskim.

- Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

Niestety, dla południa kraju na jutrzejszy dzień również nie mają dobrych wieści:

- W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowej połowie kraju miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Sudetach i Tatrach również opady śniegu. Na krańcach południowo-zachodnich opady okresami o umiarkowanym natężeniu. Na szczytach Sudetów przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura minimalna od -3°C na Kaszubach, około 3°C w centrum, do 7°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 70 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje śnieżne – podają meteorolodzy z IMGW PIB w Krakowie.

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: