Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Spotkali się nauczyciele emeryci

Spotkanie Klubu Nauczycieli Emerytów, które odbyło się 18 kwietnia w sali czeskocieszyńskiej „Strzelnicy” zgromadziło prawie siedemdziesiąt osób. Uczczono minutą ciszy pamięć emerytowanych nauczycieli z ostatniego roku, po czym wzniesiono toast za zdrowie obecnych i nieobecnych pedagogów.

Niezapomnianym przeżyciem było wystąpienie chóru „Trallala” pod batutą nauczycielki Beaty Brzóski, działającego przy polskiej szkole podstawowej w Czeskim Cieszynie. Chór wykonał wiązankę pieśni cieszyńskich, w tym dwa utwory w wykonaniu chłopięcego duetu oraz trzy piosenki w różnych językach, w tym polskim. Chór został żegnany gromkimi brawami, a dyrygentka podziwiana za pracę.

Zarząd Klubuzłożył życzenia koleżankom i kolegom obchodzącym jubileusze życiowe, a wierszowane życzenia złożyła im Marta Roszka – prezes Klubu nauczycieli Emerytów.

Nie zabrakło także zaproszonych gości m.in. z Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie, z zarządu Związku Nauczycieli Polskich w RC czy Centrum Pedagogicznego dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie. Goście wyrazili uznanie dla nauczycieli emerytów, którzy nie tylko uczą, ale także wychowują.

Podczas spotkania omówiono aktualne wyzwania dla polskiego szkolnictwa na Zaolziu, a na zakończenie zaprezentowano plany na najbliższe miesiące, w tym dokooptowanie nowych członków zarządu Klubu.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: