Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4896komentarzy: 21

Pożegnanie z mundurem Komendanta wiślańskiej Policji

06-02-2018 17:15

Komendant Komisariatu Policji w Wiśle podinsp. Marek Legierski po 27 latach służby pożegnał się z mundurem Komendanta wiślańskiej Policji. Teraz obowiązki Komendanta objął podkom. Tomasz Domagała.
fot. KPP Cieszyn/na zdjęciu podinsp. Marek Legierski fot. KPP Cieszyn/na zdjęciu podinsp. Marek Legierski

5 lutego 2018 r swoją służbę w Policji zakończył Komendant Komisariatu Policji w Wiśle podinsp. Marek Legierski. Na tym stanowisku służył przez ostatnie 12 lat.

Po ukończeniu Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz odbyciu zasadniczej służby wojskowej w Straży Granicznej, w maju 1991 r został przyjęty do służby w Policji. Od początku swej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym. Służbę społeczeństwu rozpoczął w Komisariacie Policji w Istebnej, Już w 1996 r. zostały mu powierzone obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Istebnej. Po tym wyróżnieniu awansował do korpusu aspirantów Policji i awansował na stanowisko detektywa służby kryminalnej wiślańskiego komisariatu.

- W 2003 r. został wyróżniony podwójnie- po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie został oficerem Policji w stopniu podkomisarza oraz mianowano go na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Ustroniu. Funkcję tą pełnił przez niecałe dwa lata. Wykazując się umiejętnościami dotyczącymi zarządzanie jednostką awansował na stanowisko Komendanta Komisariatu w wiślańskiej jednostce - informuje rzecznik KPP w Cieszynie

Przez okres swej komendantury awansowany został do stopnia podinspektora. Komendantem był przez blisko 12 lat, aż do dnia dzisiejszego, w którym zakończył służbę. Insp. Jacek Bąk złożył podziękowania podinsp. Markowi Legierskiemu za dotychczasową służbę i, co najważniejsze, efektywną działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa. - Dziękuje wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Policji za dotychczasową współpracę, życzliwość i okazywaną pomoc – powiedział podinsp. Marek Legierski.

Słowa podziękowania Marek Legierski skierował do mieszkańców, władz samorządowych, przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, instytucji państwowych oraz organizacji społecznych za partnerską atmosferę wspólnych kontaktów, których celem zawsze była poprawa bezpieczeństwa w regionie.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: red. 06-02-2018 17:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (21)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
06-02-2018 17:22
bronek91
Zatem i w Wiśle zmiana.
krzysztof.mm
06-02-2018 18:15
krzysztof.mm
Jeszcze jeden raczej przecież młody, na którego emeryturę złoży się obywatelski glon.

Nie żebym coś do Pana miał, Panie ML - do systemu. Do tego bezczelnego systemu okradania słabszych na rzecz silniejszych.
m.emer
07-02-2018 09:32
m.emer
Panie krzysiu.
Jakby system był taki dobry jak mówisz to nie było by tylu wolnych wakatów ( w samym woj. śląskim ok. 250). Jak myślisz że to taki miód to sam go spróbuj i sam się przekonaj kto kogo i z czego okrada i kto jest tym silniejszym.
Kłapać na gębie, wytykać, narzekać każdy potrafi, a jak przyjdzie co do czego to chętnych brak.... ciekawe dlaczego....? ....a może jest gdzieś jakiś haczyk?
Zastanów się nad tym krzysiu, nim znów coś na ten temat napiszesz.
A co do młodości, znam dużo młodszych emerytów i to wcale nie policjantów.
polonezaczas
07-02-2018 09:48
polonezaczas
Trza mieć nadzieje że tyn policaj oprócz 27 lat w policji robił jeszcze z 20 roków w innym zawodzie i mo zasłużoną emeryturę, bo inaczej to faktycznie dziadowski system.
krolik bugs
07-02-2018 11:23
krolik bugs
krzysztof mm to typowy zawistny polaczek, ktory zazdrosci kazdemu. Mundurowemu, gornikowi, nauczycielowi, lekarzowi.
Ciekawe jak Ty do systemu sie dorzucasz.
Ogarnij sie
Wiłogłów
07-02-2018 11:32
Wiłogłów
Spokojnie, za chwile będzie komendantem SM.
kudlatycz
07-02-2018 12:27
kudlatycz
A mnie ciekawi czy jak inni policjanci ci tzw robole na niższych etatach i o niższych stopniach odchodzą z takim stażem służby jak Pan Komendant to otrzymają od Pana Komendanta Bąka taki ładny dodatek pieniężny na pożegnanie........
krzysztof.mm
07-02-2018 14:33
krzysztof.mm
memer
ty już nieraz udowadniałeś, że kumasz z trudem. dziś znowu..

po pierwsze, brakuje permanentnie kasjerek w sklepach, murarzy, stolarzy itede - lista długa - zgodnie z twoją buraczaną teza należy im dać przywilej odejścia na emeryturę w wieku 40 lat, czy tak?

po drugie, jeśli dziś do pracy w policji nie garną się tłumy, to między innymi dlatego, że pod rządami kaczystów polska policja zaczyna przypominać MO i ZOMO;

po trzecie, zachętą do pracy powinna być pensja, a nie emerytalne przywileje. Te pierwsze płaci policji budżet, te drugie są finansowane z już gigantycznie zadłużonego ZUS, na który się składają wszyscy

i na koniec, żeby nie było wątpliwości, także górnicy, inni mudurowi, służby specjalne itepe są w tej niesławnej grupie silniejszych oszwabiających słabszych - uprzywilejowanych przez państwo w wyłącznym interesie rządzących, albo z powodu - jak w przypadku górników - zwykłego strachu przed nimi
krzysztof.mm
07-02-2018 14:35
krzysztof.mm
polonezaczas
możesz mieć nadzieję - ale czy ten gościu wygląda na 65?
igor.7
07-02-2018 15:50
igor.7
Raczej wygląda na 40, ale wykonywał bardzo niebezpieczny zawód....siedząc i pier...ąc za biurkiem. (-:, (-:
[konto zostało usunięte]
07-02-2018 19:16
[konto zostało usunięte]
no spasiony 40 latek który faktycznie na początku szorował krawężniki a przez 24 lata pierdział w stołek zasługuje na 60 % emerytury ???? ( bo nie na 100 % dla nie wtajemniczonych )......... około 4000 pln ??? BRAWO PISOWSKIE PACHOŁKI..... czepiacie się UBEKÓW ESBEKÓW ITD TO SIĘ CZEPCIE takich nieudaczników !!!!!!!! policja :)))) porównajcie takiego czereśniaka z np .... strażakiem lub ratownikiem pogotowia ???????
bronek91
07-02-2018 20:28
bronek91
krzysztof.mm
Nie bój żaby
"po pierwsze, brakuje permanentnie kasjerek w sklepach, murarzy, stolarzy itede"-cytat

W zakresie ochrony, ekip budowlanych rynek pracy zasilą zasłużeni emerytowani Policjanci, przynajmniej spora część z nich. Przy okazji zaniżą cenniki firmom, które działają na rynku..... :D:D
yamah
08-02-2018 09:45
yamah
Widzę tu samych wybitnych "znawców" tematu. Szkoda tylko że zdecydowana większość nawet nie wie o czym mówi, całkiem tak jak w tym klasycznym porzekadle:
"...powiedział co wiedział, ale nie wiedział co powiedział." A tak w ogóle to przeważa głupota, zawiść i zazdrość... a przecież każdy może (mógł) spróbować swoich sił, chyba że jest się jakimś niedorajdą, albo życiowym nieudacznikiem. Taki zawsze i na wszystko będzie narzekał, wytykał palcami i zazdrościł... nawet wtedy jak za bardzo nie wie czego.
Ps. efelinqe gratuluję porównania... widzę że jest "doskonale zorientowana/y" w temacie :)
torcin
08-02-2018 16:01
torcin
Praca w policji jest faktycznie ciężka, dobrze że wymyślili paralizatory. Przynajmniej te nie niedorajdy i nie nieudacznicy dają sobie rady na komisariatach.
m.emer
09-02-2018 00:13
m.emer
Drogi krzysiu, ty za to kumasz jak mało kto... Szkoda tylko że zapomniałeś jeszcze o kolejarzach, lekarzach, nauczycielach, sędziach, prokuratorach, duchownych, że o politykach, czy urzędnikach rozmaitych szczebli już nawet nie wspomnę, itp, itd.... Każda grupa zawodowa ma jakieś tam swoje takie czy inne przywileje w tym również emerytalne, ( np. darmowe leczenie, bezpłatne bilety, deputaty, immunitety, karty nauczyciela, że o rozmaitych płatnych urlopach zdrowotne już nawet nie wspomnę... itp, itd...) tyle tylko ze o tym się nie mówi bo to jakby dla niektórych oczywiste jest i posłuchu nie przynosi.
Lepiej przecież uczepić się i wyszydzić policjanta, przy okazji pomścić jakiś stary mandat, no i oczywiście poklask i aprobatę dekadencji zyskać. Och jakie to teraz modne...
A tak a'propo, krzysiu do jakiej grupy społecznej ty się zaliczasz(?), bo po tej wyliczance został już chyba tylko jak ty to nazwałeś "obywatelski glon". Sądząc po sposobie myślenia i kulturze wypowiedzi można cię spokojnie właśnie z nim utożsamić.
Acha... i jeszcze jedno, tak dla twojej ( i nie tylko) wiadomości - Policyjne emerytury nie mają nic wspólnego z ZUS-em, są płacone z zupełnie innej puli - ZER MSWiA.
Nie wypisuj więc głupot, bo jak widzę nie za bardzo masz pojęcie o czym mówisz.
krzysztof.mm
10-02-2018 13:44
krzysztof.mm
memer - tłumaczysz jak... no jak memer po prostu
usprawiedliwianie jednej patologii innymi patologiami to argument dobry dla złodzieja, co na innych złodziei palcem pokazuje

gros z nas będzie zapierdzielać do 65 rż i na żadne przywileje od nikogo liczyć nie może
a ci, którzy je mają to tak jak wyliczyłeś - państwowy aparat przemocy, kler, co przydaje się rządzącym przy wyborach, górnicy, co nie patrząc na nic ani na nikogo potrafią brutalna siłą i agresją dla siebie większe kawałki ze wspólnej miski wyrwać itepe

[a propos nauczycieli - za komuny hołubieni, bo byli narzędziem do robienia wody z mózgów, po '90-tym odstawiani od cycka, bo ich wpływ po likwidacji reżimu PRL-u, w demokracji bez cenzury zmalał - bez wątpienia są w planach kaczystów na liście do ekstra gratyfikacji znowu, jako że te bolszewickie popłuczyny z pis-u mocno wierzą, że w podległych sobie szkołach zdołają wyhodować nowe pokolenia posłusznych, bezwolnych idiotów]
m.emer
10-02-2018 15:31
m.emer
Za to ty krzysiu rozumujesz jak... no jak krzysiu po prostu.
Po pierwsze to ja nikogo, ani niczego nie usprawiedliwiam tylko daję ci do myślenia że większość grup zawodowych ma jakieś tam przywileje które m.in. są po to aby przyciągać ewentualnych chętnych do pracy, a jak praca to chyba potem emerytura, to przecież nic nowego... nie pomyślałeś nigdy o tym?
Ty też mogłeś z skorzystać i zostać, jeżeli nie policjantem to może strażakiem, albo klawiszem, albo właśnie nauczycielem, lekarzem, górnikiem, kolejarzem, itp, itd...
Możliwości (tak jak i wszyscy) miałeś wiele, ale skoro miałeś inną receptę na życie to teraz nie narzekaj, bo masz co chciałeś i na co sobie zasłużyłeś. Nie rozumiem dlaczego teraz budzisz się z ręką w nocniku i dlaczego zazdrościsz tym co mieli inny pomysł na życie i skorzystali z szans które ty olałeś. Jesteś chyba wolnym człowiekiem i sam wybrałeś swoją życiową drogę, więc jeżeli coś ci nie pasuje, to pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Zresztą z tego co widzę to ty cały czas stawiasz się okoniem do systemu i do ogólnie obowiązujących norm społeczno-prawnych, więc powód twoich życiowych frustracji wydaje się być oczywisty, a dalsza dyskusja w tym temacie bezcelowa.
"Jak ktoś chce iść pod wiatr, to niech nie narzeka że mu proch w oczy leci".
krzysztof.mm
11-02-2018 06:09
krzysztof.mm
to są dwie ZUPEŁNIE RÓŻNE SPRAWY - wybór drogi życiowej i ocena systemu

to, że ktoś nie dostaje od władzy żadnych bonusów w najmniejszym stopniu nie zabrania mu krytykować mechanizmu systemu
a kto by wybierał drogę życiową jedynie na podstawie uprawnień emerytalnych winien być uznany za nierozsądnego

mechanizm jest taki, że od władzy dostają więcej ci, co tej samej władzy mają za zadanie pomóc jak najdłużej się przy korycie trzymać

i nieprawdą jest, że WIĘKSZOŚĆ grup zawodowych ma jakieś przywileje - zdecydowanie mniejszość, a poza tym mowa o emeryturze a nie o paście bhp

infantylny i prostacki jest argument typu "trzeba było zostać milicjantem" - jeśli coś TRZEBA, to zmienić system - ubezpieczeń i uprawnień władzy - by każdy miał podobne prawa - a przywileje emerytalne ŻADNEJ grupie się NIE NALEŻĄ

co do zazdrości - wypraszam sobie przeinaczanie, w pierwszym poście jasno to wytłumaczyłem
p.s.
na wiatr nie narzekam, o ból głowy przyprawiają mnie inteligentni inaczej a uparci jak osły bliźni


m.emer
11-02-2018 18:23
m.emer
Jeżeli ktoś tu jest uparty i inteligentny inaczej to chyba tylko ty drogi krzysiu.
Jaki system ty chcesz zmieniać i na jakiej podstawie twierdzisz że (cyt.) "...przywileje emerytalne ŻADNEJ grupie się NIE NALEŻĄ". Nie sądzisz że taki pogląd jest co najmniej naiwny jeżeli nie zwyczajnie głupi? Każde państwo chroni i gloryfikuje swoje służby, tak było od zawsze, jest i będzie. Czyżby była to dla ciebie jakaś nowina? Taki ludek jak ty na pewno tego nie zmieni, jedyne co se może to tylko ponarzekać. A na ból głowy to radzę ci przestać myśleć o sprawach których nie rozumiesz.
krzysztof.mm
12-02-2018 06:07
krzysztof.mm
ble ble ble, pitu pitu - byle co, byle odpisać
z kilku wątków reagujesz tylko na jeden, i to w sposób infantylny - 'nic się nie da zrobić bo tak było od zawsze, jest i będzie'

nie tak dawno temu nikomu się nie śniło o wyprowadzeniu wojsk sowieckich z Polski
upadku komuny
naszym członkostwie w NATO
Unii Europejskiej
a tu proszę, system przywilejów emerytalnych ma być nie do ruszenia?..

no to cię informuję, że już te przywileje są obcinane
http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/953255,emerytura-policjanta-emerytury-mundurowych-staz-sluzby.html
http://wyborcza.pl/1,97654,21320630,zmiany-w-emeryturach-mundurowych.html

Z Panem Bogiem


m.emer
15-02-2018 13:58
m.emer
...i dlatego chętnych do tej roboty aktualnie brak.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 489komentarzy: 1

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 461komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 509komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 516komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 678komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3290komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1193komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.