Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wielkie "suszenie"! Nie pędź!

Dziś (19.04.2024) w całym kraju mają odbyć się działania policjantów ukierunkowane na przestrzeganie prędkości przez kierowców, czyli potocznie „suszenie”. Zdejmij nogę z gazu!

19 kwietnia Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

- Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W działania zaangażują się również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości – informuje Komenda Głowna Policji.

Jak zauważają policjanci z „drogówki” niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

- Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań – podkreślają policjanci.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-19 07:54:57
św. Patryk.: W Polsce znacznie więcej ludzi co roku ginie z powodu picia alkoholu niż w wypadkach drogowych. Nie odnotowano żadnych przypadków śmierci z powodu palenia marihuany. No to policja rzuca się na kierowców i na konopie, a PiS straszy Polaków że Tusk chce zakazać sprzedaży wódy na stacjach benzynowych. Kato-narodowa tradycja taka nasza.
2024-04-19 08:57:41
ai2357: Realnie w tym kraju taka akcja musiałaby odbywać się codziennie. Na Polskich drogach jedyne co człowieka ratuje to wielkie auto.
2024-04-19 12:00:45
Bugs: te, patyk, jaka jest różnica pomiędzy kierowcą co kupuje kratke piwa/flaszke w biedrze, a tym co ją kupuje na stacji benzynowej? Co do zasady stacja benzynowa to nie monopolowy więc wywalenie wódy/piwa z oferty jak najbardziej ale nie jest też bufetem żeby sprzedawać kanapki/kawę czy nawet gazety z dupami.
2024-04-19 12:07:42
Ruben: Zawsze stoją tam, gdzie ustawione ograniczenia prędkości są bez sensu!
2024-04-19 12:14:45
Bugs: Ruben: jak wczoraj o 21 na Krokusów/Katowickiej, prewencyjnie "dbali" o bezpieczeństwo na przejściu przy zamkniętej szkole.
2024-04-19 14:44:47
św. Patryk.: Kto przyrównuje sprzedaż wódy ze sprzedażą bułek musi mieć nieźle nasrane we łbie. Kto nie rozumie dlaczego wódy nie powinno być na stacjach benzynowych to kompletny gamoń. Poziom absurdu wskazuje na elektorat Brauna i spółki albo Dziadka Łupieża.
2024-04-19 15:51:54
Bugs: No i przerosła gamonia odpowiedź czym się różni kierowca jadący do sklepu po alkohol od tego który kupuje go na stacji paliw. Przy czym ilość sklepów z alkoholem jest wielokrotnie większa od stacji paliw, a i niejednokrotnie bliżej do sklepu jak na stację. Jedyna różnica to dni wolne od handlu ale to wystarczy wprowadzić zakaz podobny do tego w Zakopanym i zakazać całkowitej sprzedaży alkoholu w godzinach 22-8. A dlaczego 8, a nie 6, żeby ci co ich suszy albo muszą z rana przed pracą nie mieli możliwości kupić. Generalnie zakaz idiotyczny bo co do zasady na stacji paliw nie powinno alkoholu być wcale z innych powodów, tak jak gastronomii, a na poczcie torebek i napojów. No ale widać my bez wszelkiej maści zakazów/nakazów nie potrafimy się obejść i lepiej się czujemy jak nam ktoś coś zakazuje. Dobrze, że w spożywczym obok oleju jadalnego nie sprzedają oleju i filtrów do silnika albo wycieraczek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: