Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

SUM w Brennej! O zdrowiu i stanicy Kamińskiego na sesji

Dnia 22 kwietnia 2024 r. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej oficjalnie podpisały Porozumienie o współpracy. Co to znaczy dla mieszkańców Brennej? Na sesji Rady Gminy poruszono ten temat.

Wczoraj (22.04.2024) w Brennej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach a Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej.

- Przedmiotem listu intencyjnego jest nawiązanie współpracy pomiędzy stronami w zakresie podejmowania wspólnych inicjatyw w obszarze Edukacji, w tym kształcenia przed i podyplomowego, a także dotyczących promowania zdrowotnego stylu życia, profilaktyki chorób oraz innych przedsięwzięć na rzecz zdrowia ludności, w tym dydaktycznych i edukacyjnych. To jest głównie współpraca polegająca na organizacji konferencji, szkoleń, kursów – tłumaczył Wójt Gminy Brenna, Jerzy Pilch podczas wczorajszej Sesji Rady Gminy Brenna i dodał: - Porozumienie to jest bezkosztowe dla obu stron.

Jak zaznaczył Pilch, korzyść jest dla obu stron i nie niesie za sobą żadnych kosztów. Mieszkańcy na pewno będą mogli skorzystać ze szkoleń, wykładów z zakresów zdrowotnych, ziołolecznictwa etc.

Strony zobowiązały się do wykorzystania infrastruktury Gminy Brenna i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz do wzajemnego wspierania działań mających na celu pozyskiwanie środków z zewnętrznych źródeł finansowania na realizację programów prozdrowotnych i prospołecznych.

Śląski Uniwersytet Medyczny chciałby kupić stanicę Kamińskiego?

- Uniwersytet Medyczny jest również zainteresowany i zmierza do utworzenia na terenie gminy ośrodka konferencyjno-szkoleniowego, stąd też zainteresowanie obiektami w stanicy Aleksandra Kamińskiego, gdybyśmy mógł zakończyli tą procedurę sądowniczą tą odwoławczą, to oni wtedy są  również zainteresowani nabyciem tych obiektów i realizacją właśnie tego zadania – mówił wójt.

Czy do tego dojdzie? Na razie Najwyższy Sąd Administracyjny nie wydał wyroku w tej sprawie. Przypomnijmy, o zwrot stanicy wystąpił Związek Harcerstwa Polskiego.

 

Czytaj:  Byli harcerze, były dzieci, teraz pustka. Co dalej ze "stanica Kamińskiego"? 

Zapis sesji dostępny TUTAJ:

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: