Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. "Śpiący królewicz" w wykonaniu "Teatrzyku bez Kurtyny"

"Teatrzyk bez Kurtyny" Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Karwinie-Frysztacie został założony w 2018 roku przez Janinę Fierlę i zyskał popularność na Zaolziu. Zespół łączy trzy generacje aktorów i ma już kilka spektakli muzycznych w repertuarze, m.in. "Kopciuszek? Sorry jako!", "Za gwiazdą" i "O sprytnych świnkach i głupich rzeźnikach". Najnowszą inscenizacją w wykonaniu karwińskich aktorów – amatorów jest „Śpiący Królewicz”.

"Śpiący królewicz" to opowieść bajkowa dla dorosłych, nawiązująca do znanej baśni o mocy miłości. Spektakl porusza także tematykę historii XX wieku, włączając w to agresję trzeciej rzeszy, okres sowiecki, ruch hippisowski, przeboje muzyczne oraz problemy związane z określaniem płci.

Scenarzystka i reżyserka zespołu, Bogdana Najder, podkreśla osobiste znaczenie spektaklu i jego przesłanie o wartości życia "tu i teraz". Pisząc sztuki, Najder czerpie radość z doboru ulubionych utworów muzycznych, które dopasowuje do swoich słów, tworząc spektakle pełne emocji i humoru.

"Teatrzyk bez Kurtyny" ze swoimi spektaklami wyjeżdża w różne miejsca regionu po obu stronach granicy. Przykładowo jesienią w planach ma występ w Ustroniu.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: