Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znęcał się nad rodzicami

Małżeństwo: 68-latka i 74-latek z Górek Wielkich byli ofiarami przemocy. Ich prześladowcą był ich syn - 33-latek znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie.

Trwająca od dłuższego czasu udręka starszego małżeństwa- 74-letniego mężczyzny i jego 68-letniej żony, wobec których 33-letni syn stosował przemoc psychiczną i fizyczną, zakończyła się zatrzymaniem sprawcy przemocy.

- Mężczyzna wszczynał awantury i stosował wobec nich przemoc psychiczną i fizyczną. Zachowanie to powstrzymali policjanci, którzy 14 kwietnia zostali wezwani na interwencję do Górek Wielkich. Agresywny 33-latek wszczął awanturę, groził rodzicom, dodatkowo w napadzie złości uszkodził dwa auta pokrzywdzonych oraz okna. Niestety podczas interwencji policjanci potwierdzili, że to nie pierwsza taka sytuacja i w rodzinie zdarzały się już wcześniej podobne. Mężczyzna z różnych powodów wszczynał wcześniej liczne awantury. W związku z tym, że sytuacja taka się miała powtarzać, a w dniu interwencji 33-latek stwarzał realne zagrożenie dla innych osób i zniszczył mienie warte ponad 7600 zł, został zatrzymany – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy z cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Cieszynie na wniosek policji wystąpił o tymczasowe aresztowanie sprawcy przemocy. Sąd, po przeanalizowaniu akt sprawy przychylił się do wniosku śledczych. Teraz najbliższe trzy miesiące 33-latek spędzi w areszcie. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Pawlik.

Jak dodaje oficer prasowy cieszyńskiej Policji, przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-  Policja, pracownik socjalny ma obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym problemem same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc i zwróćmy się do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Pamiętaj, że masz prawo do godnego życia, bez ciągłego poczucia strachu. Masz prawo do życia bez przemocy, cierpienia i upokorzeń – podkreśla.


Pamiętajmy! Na przemoc domową nie można pozostawać obojętnym. Szybka reakcja może ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jeśli jesteś osobą doznającą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policjantów lub inne pomocowe instytucje.

Wsparcie i porady można otrzymać również od operatorów infolinii przeznaczonych dla osób doznających przemocy w rodzinie, np. Ogólnopolski Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” telefon 800 120 002 czy Linia Pomocy Pokrzywdzonym telefon 222 309 900.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: