Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 1159komentarzy: 0

Komedia grana na fortepianach, czyli Duet Fortepianów Dwóch

03-03-2016 07:30

Spotkanie dwóch pianistów - Tomasza Pali i Grzegorza Kasperczyka - muzyków o niezwykłym poczuciu humoru, zaowocowało pomysłem stworzenia duetu fortepianowego, dla którego muzyka i wirtuozeria wykonawcza jest także pretekstem do zabawy. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock'n'rolla do... muzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. Żartu w dobrym stylu.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

To pierwszy w Polsce taki duet. Znamy wszyscy Grupę Mocarta bawiącą nas od lat żartem muzycznym wykonywanym przez ten kwartet smyczkowy. Debiutujący Duet Fortepianów Dwóch, to połączenie aktorstwa i bycia muzykiem. Forma rzadka i bardzo wymagająca. Czy to kabaret? Chyba nie. To dobry, muzyczny teatr komedii, w którym tak naprawdę obecne są dwa instrumenty: fortepian i człowiek.

Półtora godzinny program, w którym żart słowny, aktorska zaplanowana i niezaplanowana improwizacja słowna, przeplata się z dowcipnymi interpretacjami muzyki, skierowany jest do widza obytego z kulturą muzyczną. Duet Fortepianów Dwóch to show w iście amerykańskim stylu. Lekkość, inteligencja, technika i luz. Wysoka rozrywka.

Pala i Kasperczyk to muzycy z bogatą przeszłością, przede wszystkim muzyczną.
Nie ukrywają, że nieobce są im różne style - wszak sztuką jest zagrać wszystko i często dla wszystkich. Samo życie muzyka jest kopalnią pomysłów i… żartów. Jakże tego wszystkiego nie wykorzystać?

Tomasz Pala - pianista, aranżer. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wielokrotnie brał udział w Rawa Blues Festival razem z Irkiem Dudkiem (zespół Shakin’ Dudi), z którym współpracuje stale od roku 1998. Występował także z Martyną Jakubowicz, Robertem Chojnackim i Alicją Boncol. Współpracuje z teatrami w Bielsku-Białej oraz Czeskim Cieszynie. Z zespołem Indialucia, grającym połączenie muzyki flamenco z hinduską, koncertował m.in. w Rosji i Indiach.

Grzegorz Kasperczyk – pianista, aranżer. Absolwent Wydziału Artystyczno- Pedagogicznego filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Współpracuje z licznymi zespołami muzycznymi oraz artystami m.in. Barbarą Brodą–Malon laureatką wielu festiwali piosenki aktorskiej. Wykonuje różne gatunki muzyczne, takie jak jazz, latin
czy blues.

Komedia grana na fortepianach
wystąpią: Tomasz Pala i Grzegorz Kasperczyk
05.03.2016, godz. 19:00
Miejsce: emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14

Wstęp: 20 zł

 

Koncert odbędzie się w ramach cyklu MIESIĄC KOBIET organizowanego przez emgok w Strumieniu.



Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
ul. Młyńska 14
43-246 Strumień
tel. 33 8570 174



Artykuł sponsorowany

zródło: emgok Strumień
dodał: NG 03-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone



loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1008komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 521komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 370komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2353komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 723komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 790komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 702komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1142komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.