"Sójki" wyśpiewały Grand Prix
Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne to coroczny przegląd młodych talentów organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Przesłuchania do finałowego koncertu odbywają się w dwóch etapach – podczas Dnia Muzyki i Dnia Tańca. Swoje talenty – solo lub w zespole – mogą zaprezentować wówczas młodzi wokaliści oraz tancerze.
Grand Prix dla Sójek
Wczoraj (16.04.2024) na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas Koncertu Galowego, wystąpili najlepsi wokaliści i tancerze XXV Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2024r. Ogłoszono również zwycięzców Przeglądu. W grupie muzycznej Grand Prix zdobyły „Sójki” z Brennej, które w Wojewódzkich Prezentacjach wystąpiły z coverem utworu "Świdryga Midryga" autorstwa zespołu "Żywiołak", zaaranżowanym we własnym stylu.
To też już drugie Grand Prix, jakie zdobyły. Statuetka zdobyta w Gliwicach - "Janko Muzykant" będzie od teraz towarzyszył "Szczyglikowi", czyli nagrodzie Grand Prix Przeglądu Pieśni im. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie", którą w 2019 r. Sójkom przyznała kapituła Zespołu "Śląsk".
- Jesteśmy przeszczęśliwe. W każdym roku naszej działalności dzieje się coś, co jest punktem przełomowym, bo transportuje nas na kolejny schodek. To Grand Prix to dla nas ważna nagroda - po raz kolejny poprosiłyśmy o to, by specjaliści spojrzeli na nas fachowym okiem. Nie spodziewałyśmy się niczego, poddałyśmy się po prostu ocenie, by dostać to, co tak ważne - informację zwrotną. Informacja zwrotna w tym przypadku waży około 1 kg i jest nią piękna statuetka – mówi w imieniu „Sójek” Anna Musioł, formalnie instruktor w grupie, ale woli być określana jako opiekunka i towarzyszka artystycznej podróży.
„Sójki” śpiewają już 10 lat
Grupa Śpiewu Tradycyjnego "Sójki" – to „dziewczęta, śpiewaczki, przyjaciółki, tancerki, góralki, słowianki, młode ogniki, wiosenne ulewy, wszystkie żywioły”, jak się same określają. Występują w składzie: Magda Podżorska, Anastazja Musioł, Julia Nowak, Nadia Bryłka, Jessica Moskała, Maja Sikora.
- Dziewczyny wychowały się na folklorze Górali Śląskich i Śląska Cieszyńskiego. Od wielu lat szumią po dolinach białymi głosami, a wraz z tym, jak dorastają, czerpią ze źródeł i korzeni uczepionych coraz dalszych zakamarków świat. Dziś w repertuarze ich wielogłosowego śpiewu znaleźć można pieśni od średniowiecza po współczesność, od Bałkanów po Skandynawię. Bardzo młode artystki, które czerpią niesamowitą radość z kontaktu z publicznością, którą chcą zabrać w ciepłą i energetyczną podróż po wielu zakątkach swojej Karpackiej Duszy – dodaje Anna Musioł.
W tym roku świętują swój jubileusz 10-lecia pracy artystycznej.
Zagłosuj na debiutancki album „Sójek”!
W 2023 r. nagrały debiutancki album "Natugień", który zyskał nominację w kultowym plebiscycie "Wirtualne Gęśle". Możesz wspomóc „Sójki” swoim głosem!
Jak? Wchodzisz na stronę: https://www.gesle.folk.pl/index.php?&akcja=pokaz&rok=2024
- Szukasz płyty „Sójek” „Natugień” i wciskasz znajdujący się pod nią przycisk „głosuję na tę płytę”. Otworzy się wówczas okno z formularzem. Będziesz mógł wybrać z rozwijającej się listy także propozycję na maksymalnie 4 inne płyty.
- Możesz też zagłosować na NAJCIEKAWSZĄ twoim zdaniem OKŁADKĘ. Aby to zrobić zaznacz kropkę po prawej stronie wybranej okładki.
- Gdy już zaznaczysz na jakie płyty głosujesz, wpisz dane w wyznaczone miejsca (aby oddać głos musisz wpisać: Imię, Nazwisko i e-mail) a następnie wciśnij przycisk głosuję. Pojawi się okno, w którym zostaną wyświetlone informacje, które podałeś. Sprawdź czy wszystko się zgadza, jeśli tak, to wciśnij przycisk „wyślij”, jeśli nie, możesz poprawić dane.
- Na podanego przez ciebie e-maila zostanie wysłany list z informacją, że bierzesz udział w głosowaniu oraz link. Aby dokończyć głosowanie MUSISZ kliknąć na ten link i DOPIERO WTEDY twój głos zostanie policzony.
Głosowanie będzie trwało do północy 30 kwietnia.
NG
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.