Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustrońskie „Krety” penetrowały nadolziański gród

W pochmurne i chłodne wtorkowe przedpołudnie ponad czterdziesstoosobowa grupa czwartoklasistów ze szkoły podstawowej nr 6 w Ustroniu – Nierodzimiu przyjechała na wycieczkę przyrodniczo – krajoznawczą do Cieszyna.

W Nadolziańskim grodzie nauczycielki z główną organizatorką wycieczki Darią Madzią powierzyły merytoryczne prowadzenie wycieczki przewodnikowi z cieszyńskiego Koła Przewodników. Jan Machała zwiedzanie z grupą rozpoczął u podnóża Góry Zamkowej. - Zwiedziliśmy Halę widowiskowo – sportową, a następnie bulwar nad rzeką Olzą. Dalej udaliśmy się do cieszyńskiego tramwaju oraz pod pomnik Ślązaczki. Na Górze Zamkowej wyszliśmy na Wieżę Piastowską i Ostatecznej Obrony. Z Parku udaliśmy się na cieszyńską Wenecję, dalej Laskiem Miejski, do Parku „Pod Wałką” i do Pomnika ofiar II Wojny Światowej. Kontynuując spacer podziwialiśmy grupę pomników przyrody na ścieżce wzdłuż Olzy, III jazz oraz nowo wybudowane podesty i schody w Lasku Miejskim nad Olzą. A na koniec było ognisko z opiekaniem kiełbasek za boiskiem „Pod Wałką” i konkurs dla najbardziej ambitnych - relacjonuje.

W konkursie zwyciężył Miłosz Niemiec przed Emilią Cholewą oraz Milanem Raszko i Szymonem Sedlaczkiem. Wszyscy otrzymali z rąk prowadzącego nagrody w postaci materiałów promocyjnych dotyczących regionu, a zwycięzca dodatkowo dyplom.
Młodzi turyści to grupa z Koła PTTK nr 6 „Krety”, która zdobywa odznaki krajoznawcze w czasie przygód w terenie.

(jm)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: