Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szczepionki zrzucą z samolotów

Wybieracie się na wycieczkę w lasy sąsiedniego województwa? Uważajcie, już od soboty (20.04.2024) na terenie województwa małopolskiego rozrzucane będą szczepionki przeciw wściekliźnie.

Choć na Śląsku Cieszyńskim, podobnie jak na Śląsku na wiosnę br. nie będzie wykładana szczepionek przeciw wściekliźnie – w sąsiedztwie tj. w województwie małopolskim – owszem.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej informuje, iż zgodnie z pismem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepień lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa małopolskiego. Rozrzucanie szczepionki z samolotu oraz ręczne jej wyłożenie będzie miało miejsce w okresie 20 - 26 kwietnia 2024 r.

Przypomnijmy, na terenie województwa śląskiego w ubiegłym roku nie odbyły się szczepienia lisów. Podobnie będzie i w tym, a to dlatego, że od kilku lat na naszym terenie nie stwierdzono przypadku wścieklizny, nie włączono zatem tego obszaru do akcji wykładania szczepionki.  

Ostatnie przypadki wścieklizny pojawiły się na Śląsku Cieszyńskim w roku 2016 roku w Skoczowie oraz w 2017 w Cieszynie ( Pisaliśmy: Wścieklizna w Skoczowie , Wścieklizna w Cieszynie ).

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: