Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyjątkowy pociąg zatrzyma się w Cz. Cieszynie

Ma 6 wagonów, 4 kina i 8 interaktywnych sal. Choć nie ma swojej trasy, a wstęp do niego jest za darmo, kursuje po całych Czechach. To wyjątkowy pociąg, który już od 2 maja zatrzyma się w Czeskim Cieszynie.

To nie pierwszy postój tego wyjątkowego pociągu w Czeskim Cieszynie. Zobacz wideo: Antynarkotykowy pociąg w Czeskim Cieszynie 

Revolotion train, czyli „rewolucyjny pociąg/ pociąg rewolucji” to pomysł rodem z Pragi, który podoba się w całych Czechach. Na czym to polega? Specjalny profilaktyczny pociąg zawierający 6 wagonów o wadze 3000 ton i długości 165 metrów ostrzegać ma przed skutkami zażywania narkotyków.

W specjalnie zaadaptowanych wagonach pociągu wyświetlane są projekcje filmów 5D. Przechodząc po kolei wszystkie etapy projekcji, każdy będzie mógł poznać historię młodych ludzi uzależnionych od narkotyków, ale również ich otoczenie.

Jak podkreślają twórcy, celem projektu jest skuteczne wpływanie na gościa pociągu, jego pogląd na narkotyki, nałogi oraz inspirowanie go do pozytywnych życiowych wyborów poprzez zaangażowanie wszystkich ludzkich zmysłów. Projekt obejmować będzie także pracę na zebranych w trakcie wizyty w pociągu informacjach.  

Każdy może odwiedzić pociąg w godzinach 15:30-18:00. Lepiej jednak zarezerwować wejście na e-mail: valkova@revolutiontrain.cz lub tel. n.: (+42/0042) 608 405 080. Wstęp jest bezpłatny.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: