Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1263komentarzy: 0

Miesiąc Kobiet w Strumieniu - wiele propozycji nie tylko dla Pań!

29-02-2016 17:30

Jak zwykle w marcu, strumieński ośrodek kultury proponuje swoim odbiorcom cały miesiąc interesujących wydarzeń kulturalnych w ramach cyklu ''Miesiąc Kobiet''. Sprawdź, jakie atrakcje na Ciebie czekają!

Przez cały marzec będzie się w Strumieniu dużo działo. Zaplanowano wyjazd do teatru, warsztaty, koncerty. Zobacz wykaz imprez:


2 marca
startujemy wyjazdem do Teatru w Bielsku-Białej na sztukę "Proszę, zrób mi dziecko ".


5 marca
słuchamy komedii granej na dwóch fortepianach - za klawiszami usiądą Tomasz Pala i Grzegorz Kasperczyk, którzy dostarczą słuchaczom trochę rozrywki, trochę klasyki, dużo humoru, i na pewno muzyczną wirtuozerię.


7 marca

uczestniczymy w wykładzie pt. Zwyczaje i obrzędy cyklu wiosenno-letniego, czyli o kreacji nowego czasu, który wygłosi dr Grzegorz Odoj. Organizatorem spotkania jest Biblioteka Miejska w Strumieniu.
 

19 marca
zawita do Strumienia zespół Dagadana -polsko-ukraiński kwartet łączący w genialny sposób różne style muzyczne. Zespół powraca do Strumienia z czwartym albumem Meridian 68 - najbardziej folkową z dotychczasowych płyt. Krążek ukazał się na polskim rynku 28 lutego, a w październiku dotrze także do... Chin!



Foto: Piotr Dłubak


 

19 marca
spalamy zbędne kalorie podczas nieodpłatnych zajęć zumby
 

19 marca
poznajemy tradycję i smaki potraw wielkanocnych przygotowanych przez KGW z gminy Strumień i zagraniczne gminy partnerskie.


Szczegółowe informacje na plakacie (pobierz pdf ) oraz na stronie www.emgok.pl


Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
ul. Młyńska 14
43-246 Strumień
tel. 33 8570 174



Artykuł sponsorowany

zródło: emgok Strumień
dodał: NG 29-02-2016 17:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone



Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1476komentarzy: 5

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 527komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 595komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1107komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 582komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 858komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1119komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 527komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2251komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.