Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 735komentarzy: 2

Jest hokej, jest dobra zabawa

01-11-2017 07:30

W Cieszynie powstała szkółka, które mają na celu szkolenie młodych hokeistów. Od września tego roku na lodowisku w Cieszynie powstała idea stworzenia grup hokejowych, które miałyby wystąpić w rozgrywkach Śląskiej Ligi Hokejowej w Minihokeju. Aktualnie działa grupa, która ma skupiać dzieci od 3. Roku życia do rocznika 2009, włącznie.
fot: Joanna Świba fot: Joanna Świba

- Mamy wspaniałe lodowisko, jednak jak dotąd nie było żadnej szkółki hokejowej, skierowanej do dzieci – mówi w rozmowie z ox.pl trener grupy Marcin Słama – od września więc rozpoczęliśmy treningi. Pierwszy turniej naszych zawodników ma się odbyć już w terminie 4-5 listopada tego roku, czyli stosunkowo szybko, jednak przede wszystkim będzie to szansa dla dzieci na dobrą zabawę.

Pomysł cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na treningu można było zobaczyć ponad 20. dzieci, które albo uczyły się jeździć na łyżwach, albo już trenowały podania krążka i obronę bramki – Chcemy stworzyć grupę zgranych zawodników. Oczywiście dzieci w wieku 3 lat jeszcze nie zawsze potrafią jeździć, jednak wtedy mogą pojawić się na tafli lodowiska z rodzicami, którzy pomogą im stawiać pierwsze kroki. Dla dzieci, które w tym wieku nie boją się zostać na lodzie same jest drugi trener, który uczy ich poruszania się na łyżwach – mówił Marcin Słama.

Na razie przewidziana jest jedna grupa wiekowa – docelowo chcemy, aby w tej grupie wiekowej trenowały dzieci do rocznika 2009, włącznie. Jeżeli jednak pojawi się ktoś starszy, również będzie mógł z nami ćwiczyć, aktualnie myślimy nad utworzeniem również starszej grupy wiekowej, która również mogłaby występować w rozgrywkach. Pomysł jest realizowany wraz z ks. Mateuszem Dudkiewiczem, który aktywnie działa w tej materii.

W czasie treningu dzieci najpierw ćwiczyły podania a następnie zostały podzielone na dwie drużyny, aby rozegrać własny mecz – Nie staramy się tutaj wzbudzić żadnej presji, hokej ma być przyjemnością i zabawą, wiadomo też, że nie zawsze się wygrywa. Aktualnie ćwiczą u nas dzieci z Cieszyna, a także z okolicznych miejscowości. Mamy tutaj przedstawicieli na przykład Pogwizdowa i Zebrzydowic. Dzieci dobrze się rozumieją i bardzo chętnie trenują oraz rozgrywają mecze, myślę że mamy szansę stworzyć naprawdę wspaniałą drużynę – mówi trener

Na chwilę obecną mogą więc trenować dzieci w każdym wieku, gdyż jak wspominał trener, nawet dzieci starsze niż rocznik 2009, będą mogły wziąć udział w treningach, z czasem może zostać dla nich utworzona osobna grupa. Aktualnie grupa trenuje na cieszyńskim lodowisku w poniedziałki i środky o 17:30 a w soboty o 8:30. Treningi trwają godzinę i sądząc po atmosferze na tafli, są dla dzieci doskonałą zabawą.

Joanna Świba

Szkółka hokejowa w Cieszynie działa pod patronatem portalu OX.PL
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 01-11-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

jojestelagalicyjok
01-11-2017 09:32
jojestelagalicyjok
Na wesoło: fajnie, w akcję włączył się ksiądz, ale za chwilkę Biskup mu zabroni i bedzie przeproszoł wiernych jak tyn ksióndz kulturysta. Kiedyś był bramkarzem w Podhalu Nowy Targ niejaki ksiądz Łukaszka, ale mu też Biskup "odradził" bo jak puszczoł gole, to kibole wołali na Niego ty****( i nie były to słowa ty buło). Znołech też ksiyndza co był syndzióm we fusbalu, na tego zaś wołali ty****(też szpatnie, i nie było to słowo syndzia kalosz), i też mu Biskup "odradził" te robote. Kiepsko widzym prziszłość tego ksiyndza, nie obedzie sie bez przeproszanio wiernych,hihihihi
maciek0
01-11-2017 21:08
maciek0
Co z wyciągiem 'Cieślarówka' ? Czy znowu sztucznie stok naśnieżą a potem z wyciągu narciarskiego nie będzie można korzystać ? Co z dawnych czasów gdzie szkółka p . Głuchowskiego za darmo uczyła i doskonaliła jazdę dzieci na nartach, gdzie bezpłatne nauki na snowboardzie ? Czekoladowy slalom....?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 805komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1610komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 543komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 540komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .