Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Problem zidentyfikowany. Trenerzy powołani

Wiemy, w czym tkwił problem – mówi Adam Małysz, Prezes PZN i ogłasza nowe składy sztabów szkoleniowych. Chwali też Zniszczoła i proponuje skupiać się na pozytywach. Kto będzie szkolił skoczków w kadrze A i kadrze B? I w czym pomoże akrobatyczne latanie?

Polski Związek Narciarski ogłosił sztaby trenerskie kadr narodowych mężczyzn w skokach narciarskich na sezon 2024/25.

- Podsumowaliśmy miniony sezon, ale również przygotowaliśmy koncepcję nowych sztabów szkoleniowych na kolejne sezony. Myślę, że to spotkanie było bardzo owocne. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo rzeczy - również w czym tkwił problem, jeśli chodzi o poprzednią zimę. Uważam jednak, że nie ma co się rozwodzić nad tym, co było złe. Najważniejsze jest to, co przed nami - czyli to, co jest dobre - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz.

- Na uznanie i pochwałę zasługuję Aleksander Zniszczoł, który miał najlepszy sezon w karierze – powiedział Adam Małysz.

Dla pozostałych zawodników nie był to udany sezon. Kamil Stoch ani razu nie zameldował się w czołowej ”10”. Trzy razy był na miejscu 11. w Pucharze Świata. W klasyfikacji generalnej był 26. zaraz za Piotrem Żyłą. Tuż za nimi uplasował się Dawid Kubacki na 28. pozycji.

Nowi członkowie Kadry Narodowej A. Czy pomoże akrobatyczne latanie?

Trenerem głównym Kadry Narodowej A pozostaje Thomas Thurnbichler. Jego asystentem zostanie dotychczasowy Koordynator Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” - Maciej Maciusiak.

Thomas Thurnbichler przyznał, że w przygotowaniach do kolejnego sezonu nastąpią pewne zmiany względem poprzedniego:

- Wykorzystałem czas po sezonie, aby zastanowić się, jakie zmiany będą potrzebne. To jasne, że ponownie wezmę na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne. Będziemy mieli bardziej efektywny plan obozu - mniej podróży i bardziej efektywny okres jesienny. Zmieniliśmy także ponownie strategię, aby wrócić do tego, co istotne w skokach narciarskich pod względem treningowym - ogłosił główny szkoleniowiec naszej reprezentacji.

Do sztabu szkoleniowego dołącza Arvid Endler - specjalista odpowiedzialny za wsparcie szkolenia fazy lotu, związany z wingsuitingiem i akrobatycznym lataniu. Czy dzięki niemu Polacy polecą dalej? Zobaczymy, a tymczasem z kadry „odlecieli” szkoleniowcy skoczków z kadry B. Pisaliśmy: Małysz zwolnił trenerów 

Nowi trenerzy w Kadrze B. Juniorzy bez zmian

Jak podaje PZN stanowisko głównego trenera w Kadrze B obejmie dotychczasowy asystent Thomasa Thurnbichlera, Wojciech Topór. Asystentem trenera Kadry Narodowej B zostanie Krzysztof Biegun.

- Kadra B będzie miała nowego trenera, którym będzie Wojciech Topór. Wojtek w zeszłym roku był moim asystentem, a wcześniej trenerem bazowym. Współpracują od dwóch lat z Krzysztofem Biegunem i z pewnością mogą stworzyć skuteczny team. Generalnie chcemy bardzo blisko współpracować. Chcemy jak najlepiej służyć następnemu pokoleniu. Będziemy mieć młode zespoły, a dla bardziej doświadczonych zawodników stworzone zostaną indywidualne plany. Szczegóły zostaną przedstawione po tym, jak wszystko zostanie potwierdzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Warto dodać, że nasi zawodnicy otrzymali już plany treningowe do zrealizowania w domu. A od przyszłego tygodnia zaczynamy już w pełni trenować według planu, który ułożyliśmy ze wszystkimi. Dla nas składy kadr są jasne, ale wciąż musimy poczekać na zatwierdzenie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  - zdradził trener Kadry Narodowej A Thomas Thurnbichler.

Na stanowisku głównego trenera Kadry Juniorów pozostanie Daniel Kwiatkowski.

 

Informacja o składach zawodników zaprezentowana zostanie w maju po akceptacji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

SZTABY TRENERSKIE KADR NARODOWYCH POLSKI NA SEZON 2024/25

Thomas Thurnbichler - główny trener Kadry A
Maciej Maciusiak - asystent trenera Kadry A
Mathias Hafele - trener techniczny
Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta
Arvid Endler - specjalista ds. szkolenia fazy lotu
Krzysztof Miętus - asystent trenera Kadry A 

Wojciech Topór - główny trener Kadry B
Krzysztof Biegun - asystent trenera Kadry B
Zbigniew Klimowski - asystent trenera Kadry B
Daniel Kwiatkowski - główny trener Kadry Juniorów
Grzegorz Miętus - asystent trenera przy SMS Zakopane
Mariusz Chrapek - trener SMS Zakopane
Robert Mateja - asystent trenera przy SMS Szczyrk
Sławomir Hankus - trener SMS Szczyrk

 

NG/materiały prasowe PZN

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: