Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 7647komentarzy: 27

Awanturnicy z Cisownicy

19-05-2017 13:00

Kopali w karoserię auta, utrudniali zatrzymanie, znieważali i atakowali funkcjonariuszy. Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych we wtorek, 16 maja w Cisownicy.
fot. mat.pras./KPP Cieszyn fot. mat.pras./KPP Cieszyn

We wtorek około przed 19.30 dyżurny ustrońskiego komisariatu został powiadomiony, że w Cisownicy młody mężczyzna skaleczył się w nadgarstki i uciekł z domu. - Z informacji wynikało, że może to być próba samobójcza. Dyżurny natychmiast skierował patrol na miejsce interwencji – relacjonuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Zanim na miejsce dotarli policjanci do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie. - Tym razem w centrum Cisownicy kilku młodych mężczyzn zatrzymało samochód na drodze. Kierująca volkswagenem widząc agresywnych mężczyzn próbowała wycofać samochód. Wtedy jeden z nich, z zakrwawionymi rękami, rzucił się na przednią szybę pojazdu. Kolejny z napastników miał kopać w karoserię – informuje funkcjonariusz.

W pobliżu budynku OSP policjanci namierzyli mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. - Dwaj byli niekompletnie ubrani. Wśród nich był także mężczyzna, którego poszukiwali w związku z pierwszym zgłoszeniem. Był on bardzo agresywny, więc policjanci musieli go obezwładnić i założyć na ręce kajdanki. Wtedy pozostałych dwóch kompanów postanowiło go uwolnić. Pierwszy, który podbiegł i kopnął interweniującego policjanta, także został szybko obezwładniony. Stróże prawa wezwali wsparcie, ponieważ trzeci z awanturników nadal próbował zmusić policjantów do zaprzestania interwencji. Dwaj zatrzymani w kajdankach także nie chcieli się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy i próbowali się wyrwać z ich rąk. Po przyjeździe kolejnego patrolu trzeci ze sprawców został zatrzymany – podaje oficer prasowy.

Dwóch mieszkańców Cisownicy w wieku 17 i 25 lat trafiło do policyjnego aresztu. - Najmłodszy 15-letni ustronianin został zatrzymany w policyjnej izbie dziecka. Był poszukiwany, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Z ustaleń wynika, że wcześniej razem spożywali dużą ilość alkoholu. Podczas libacji najstarszy z nich rozbił lampę i zranił się w ręce. Potem wybiegł z domu, a za nim koledzy. Po wytrzeźwieniu najstarszy usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Ponadto dzień wcześniej dopuścił się rozboju w Cisownicy. Zagroził użyciem siły młodemu mężczyźnie i ukradł mu rower – mówi rzecznik cieszyńskiej Policji.

25-latek również był już znany organom ścigania - był wcześniej karany za kradzież. 17-latek również nie pierwszy raz wszedł w konflikt z prawem: - Kolejnemu z zatrzymanych 17-latkowi z Cisownicy kryminalni przedstawili zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszania ich za pomocą przemocy do odstąpienia od wykonywanych czynności. 17-latek był wcześniej notowany za pobicie. Ma także na koncie ucieczki z ośrodków wychowawczych. Te same zarzuty zostaną przedstawione 15-letniemu mieszkańcowi Ustronia. Oprócz tego nieletni usłyszy zarzut uszkodzenia samochodu. Straty oszacowano na 1000 zł. 15-latek z policyjnej izby dziecka trafił prosto do młodzieżowego ośrodka wychowawczego w województwie mazowieckim. Był notowany w przeszłości za pobicie i przestępstwa przeciwko mieniu. Za czyny karalne odpowie przed sądem rodzinnym – dodaje Domagała.

Najstarszy z zatrzymanych, na wniosek śledczych, został już tymczasowo aresztowany przez sąd.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 19-05-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (27)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
19-05-2017 13:28
Przepierón
Nie rozumiem dlaczego policja wzywała na pomoc drugi radiowóz, przecież mają pistolety P99 , dlaczego ich nie użyto ? Niech zrobią z kilku bandziorów sito to ten margines społeczny nabierze szacunku do munduru. Wszyscy patrzą jak to w USA jest świetnie, ale w USA z takim elementem by sie nie patyczkowano.
Herr Flick
19-05-2017 14:09
Herr Flick
Dokładnie to samo chciałem napisac. Patrol nie dał rady 3 podpitym patafianom?
acid
19-05-2017 14:09
acid
Dramat.Eliminować takich,właśnie tak jest w USA nie ma dyskusji z takimi debilami.
Skoczowianin1950
19-05-2017 15:07
Skoczowianin1950
Dla tych bandziorów to minimum 30 lat czyszczenia rowów !!!
koszor
19-05-2017 17:07
koszor
Strzelać bez mrugnięcia okiem. A babka z vw powinna rozjechać bandytów i się nie cackać.
zwariowana160598
19-05-2017 17:10
zwariowana160598
Witam, chciała bym pogratulować redaktora wyobraźni macie tak bujną jak ci sprawcy, połowa w tym artykule jest kłamstw i nie prawdy, byłam świadkiem całego zdarzenia i było całkiem inaczej, i 16 maja ich zatrzymali? Panie i Panowie zostali zatrzynani dnia 15.05 około godziny 19-20 więc proszę o wyprostowanie tego artykułu. Gratulacje media schodzicie na psy piszecie kłamstwa ponieważ chcecie narobić zamieszania i zachęcić do czytania bzdur....Z pozdrowieniami świadek zdarzenia.
traveler85
19-05-2017 18:18
traveler85
No to może nas w takim razie oświecisz, co jest kłamstwem i nieprawdą w tym artykule?
zwariowana160598
19-05-2017 18:58
zwariowana160598
Hmm, może to ,że z informacje które posiadam a są napewno prawdziwe , 17-nasto latek nie był nigdy karany za żadne pobicia, a Panią która jechała samochodem prosili o udzielenie pomocy chłopakowi który miał zraniona rękę. Niestety Pani tej pomocy nie chciała udzielić pod żadnym względem dlatego znani sprawcy popełnili taki czyn, może gdyby Pani pozyczyla choćby apteczne do opatrzenia rany wyglądało by to inaczej... A poztym chłopak nie chciał popełnić żadnego samobójstwa nie było żadnej libacji tylko kameralne spotkanie w pokoju chłopaka gdzie sobie wypili. W miejscu gdzie owa libacja się odbywała było cicho i chłopaki nie robili żadnych problemów. A pozostał "dwaj kompani" prosili aby poluzowali kajdanki chłopakowi który miał rozwalona dłoń. Nie bronię ich tylko chce aby media pisały prawdę a nie bzdury wyssane z palca. Informacje co się działo w domu posiadam od wiarygodnych świadków którzy byli trzeźwi.
zwariowana160598
19-05-2017 19:01
zwariowana160598
I tak jak pisałam wcześniej chłopaki nie zostali zatrzynani 16 pierwsze kłamstwo!
yamah
19-05-2017 19:35
yamah
...no faktycznie, biedni chłopcy, tacy porządni, stateczni i w ogóle do rany przyłóż...
A tu masz ci los, te wstrętne, złe i kłamliwe media psują ich nieposzlakowane opinie.
To oburzające, jak tak można(?)... :)
Przepierón
19-05-2017 19:42
Przepierón
@zwariowana160598,
twierdzisz że byłaś naocznym świadkiem zajścia w Cisownicy a później piszesz, że "W miejscu gdzie owa libacja się odbywała było cicho i chłopaki nie robili żadnych problemów" Czyżby chlałaś razem z nimi? Beskidzka24 też pisze że 16-tego. No i co z tego czy 15 czy 16? Najważniejsze że zatrzymano zwierzęta wyglądające tylko jak ludzie, inaczej mówiąc - bydło rodzaju ludzkiego które należy eliminować ze społeczeństwa.
Godefroy
19-05-2017 20:09
Godefroy
@zwariowana160598

Coś twoja wersja śmierdzi, nie mniej niż jak twierdzisz ta oficjalna, w ogóle zdajesz sobie sprawe z tego jakie debilizmy wypisujesz? kobieta nie chciała udzielić pomocy? ok, to w 100% usprawiedliwia napaść na nią... ty tak na poważnie? ja również jakbym widział jakichś zakrwawionych, nietrzeźwych, półnagich wieśniaków, to bym nie udzielił żadnej pomocy. Od razu widać, że jesteś jakąś ich znajomą, więc oczywiste, że będziesz bronić "swoich", uwierz mi, że takich "kozaków" widziałem w swoim życiu całą masę i przestań wciskać bajki, jacy to grzeczni, ułożeni i fajni chłopcy.
zwariowana160598
19-05-2017 20:20
zwariowana160598
Byłam świadkiem tego co się już odbywało poza domem, czyli pod OSP i w drodze pod sfraznice. I kolegi broń Boże nie " chlalam" z nimi tak jak stwierdziles. Jasno napisałam że informacje posiadam od osób które były w tym domu i które były trzezwe!!! Proszę czytać do końca. I mówię że ja ich nie bronię i nalezy się im kara ponieważ na nią zasłużyli ale też oczernianie i pisanie rzeczy które nie sa prawdę też nie jest wporzadku... bo robią z nich jeszcze większych bandytów niż są.
zwariowana160598
19-05-2017 20:31
zwariowana160598
I nie jestem ich koleżanki znam ich z widzenia i tylko z jednym miałam jaki kolwiek kontakt i wiem że jest całkowicie innym człowiekiem. A dodanie jeszcze takich bzdur ze był karany a nie był dla mnie to jest śmieszne. Ponieważ wiem jaki jest . Po prostu po alkoholu dostał malpiego rozumu. I tyle mam w temacie do powiedzenia na tym klamliwym forum... I TAK JAK MÓWIĘ NIE BRONIĘ ICH TYLKO CHCE ŻEBY NAPISALI PRAWDĘ O TYCH LUDZIACH W KAZDYM ARTYKULE JEST COŚ INNEGO.
Przepierón
19-05-2017 21:09
Przepierón
@zwariowana160598,
piszesz tak " i tylko z jednym miałam jaki kolwiek kontakt" napisałaś to tak dobitnie że wszyscy się domyślili jaki to był kontakt, uważaj żeby ci brzuch nie urósł bo alimentów nie będzie miał kto płacić.
zwariowana160598
19-05-2017 21:15
zwariowana160598
Po pierwsze mam męża który mnie kocha więc o alimety się nie martwię kolego a Ciebie to też nie powinno martwić ;). Więc gratulacji inteligeci i domyslania się .... ;) A to jest brat mojej przykaciolki dlatego tak się wyrażam na ten temat tak by mnie to nie interesowało! :) Bo znając człowieka i wiedząc że nie z jego winy się znajduje w takim ośrodku, tylko z braku rodziców to nie miał mu kto przykładu dac. Więc patrzę też na pochodzenie bo wiem że był on bez problemów gm chłopakiem tylko się pogubił bo miał do tego prawo jak każdy.
Przepierón
19-05-2017 21:39
Przepierón
To że masz męża i że on ciebie kocha wcale nie oznacza że ty nie zrobisz skok w bok z jakimś pijaczyną. Brak rodziców? Ośrodek? Penerstwo ma się w genach. Inteligencji nie da się nabyć, trzeba mieć wrodzoną. Widze że nie pogadamy, dyskusja z tobą przypomina mi zakompleksioną babe żrącą sałate w sejmie.
ciamajda
19-05-2017 22:06
ciamajda
No i wychodzi bezstresowe wychowanie. Brakło pasa w młodości.
Herr Flick
19-05-2017 22:58
Herr Flick
Zwariowana, chciałbym Cię jakoś obronić ale sie po prostu nie da:)) Nie pisz proszę więcej a uratujesz resztki swojego jestestwa...
Godefroy
19-05-2017 23:01
Godefroy
oj biedny małpiego rozumku dostał po alkoholu... jakie to słodkie, brak rodziców i dobrego przykładu, to też żadne usprawiedliwienie, znam wiele osób które były w takiej samej sytuacji i żaden z nich nie napada na ludzi po alkoholu, jak ktoś jest półmózgiem to mu żadne wychowanie nie pomoże.
Żenujące jest to jak próbujesz ich wybielać i usprawiedliwiać, rzeczywiście, najważniejsza kwestia to to, że było to 15 a nie 16 :D jaki ten OX zakłamany ojojoj
kamior
19-05-2017 23:56
kamior
Zwariwana ...nie wiem czy to celowe czy porostu jestes nie uwazna. Jak latwo sie domyslic twoj nik to porostu data urodzin a tak zupelnie przypadkowo pokrywa sie to z tym niefortunnym zajsciem...czyzbys dostala ladny prezent???
gluszec
20-05-2017 06:13
gluszec
Szczęśliwa mężatko zwariowana - skoro byłaś świadkiem tego zdarzenia i do tego znałaś tych wspaniałych młodych ludzi to czy sama udzieliłaś pomocy, której nie chciała udzielić kierująca VW. Twoja wersja jest po prostu śmieszna i faktycznie lepiej jest pomilczeć nad tą trumną.
Do wszystkich chcących strzelać do pijanych chłystków - ludzie opamiętajcie się - idąc tym tokiem myślenia, przy tego typu interwencjach w niedługim czasie liczba ludności w naszym wspaniałym, katolickim kraju by dramatycznie zmalała :) - lepiej wyposażyć policjantów w paralizatory typu Taser, kłaść na ziemię agresywnych pijaczków ale nie strzelać z ostrej amunicji do pijusów.
bronek91
20-05-2017 08:16
bronek91
A co z bohaterskimi funkcjonariuszami? Kaj som do nich medale? Może pleców nima żeby być wymionymi z imiynia i nazwiska i być już odznaczonym medalem;) Ciekawe czy rozpoczynając interwencje przynajmniej się przedstawili;) Jak to było 15 czy 16, czymu po tam długim czasie opublikowane a nie zaroz, jak to wcześniej bywało? Teoria spiskowa?
bronek91
20-05-2017 08:20
bronek91
Tak a propos, ciekawe czymu tym razem nie przedstawiono, ile grozi im kary....
jo.papuga
22-05-2017 10:46
jo.papuga
Co sie bronek gupio pytosz??? Przeca ty to wszystko wiysz najlepi.
bronek91
22-05-2017 14:55
bronek91
@jo.papuga
Niby skąd? Sądy sądami ale policja zawsze mo własne propozycje i własne prawo;)
Tak przy okazji, dzięki za termin, "chałupniczo filozofia". Rozwijo sie, nawet adaptuje mondrości innych;)
Cysorski
23-05-2017 03:08
Cysorski
Szanowne Panie, Szanowni panowie,
widze ze sie swietnie bawicie i nie chcial bym przeszkadzac, tym bardziej ze na ten temat g....o wiem, wiec tego zdazenia nie mam zamiaru komentowac.
Mnie zastanawia tylko, komu sa potrzebne wasze komentarze ktore sie odnosza nie do faktow, tylko do innych komentarzy. Nie piszecie o tym co zaszlo bo sami na ten temat tez g...o wiecie?
Martwi mnie wasza gotowosc do podejmowania nieodwracalnych decyzji. Czy wam to nie przeszkadza co sie w tej wielkiej Ameryce zdaza? Sady skazuja ludzi na smierc! Wyroki zostaja wykonane, a po latach okazuje sie ze uziemili niewinnego pomimo mozliwie dokladnego zbadania sprawy! Ale niestety, tego juz nie mozna cofnac.... A niektorzy z was chcieli by od razu na miejscu wamierzac sprawiedliwosc za pomoca broni. Czy was ....?
Nie wiem czy ta "zwariowana" jest naprawde zwariowana, nie znam, ale jesli widziala? Nie brala w tym bezposredniego udzialu i tak to przedstawia, jak to dla niej wyglada. Moze z czasem prawda wyjdzie na jaw? Moze wypijcie po zimnym "Zywcu" i (tych slow nienawidze) "spoko", a nie "masakra"?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość Ox.pl - Adam Bubik

23-07-2017 19:00

Dziś zaproszenie do studia przyjął Adam Bubik - Polak mieszkający na Zaolziu, który odpowiada, czy Czesi śmieją się z języka polskiego i dlaczego parasol to nie jest "szmaticzku na paticzku"? Jacek Porzycki pyta też piosenkarza, dlaczego jest "synem marnotrawnym" i czy Żona artysty denerwuje się na widok Fanek Adama? Rozmowa schodzi również na inne tematy - praca licencjacka, "gwiazdorzenie" i najnowsza piosenka na żywo.

wyświetleń: 1034komentarzy: 0

Piorun uderzył w chłopca

23-07-2017 17:10

Nasz region w ostatnich dniach nawiedzają gwałtowne nawałnice. Wczoraj (22.07.2017) w Trzyńcu piorun  uderzył w  chłopca, który w czasie burzy przebywał na ulicy. Z pomocą pospieszyli przechodnie.

wyświetleń: 9108komentarzy: 2

Oszuści znów atakują

23-07-2017 15:45

Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Wczoraj w naszym województwie doszło do kilku takich przypadków. Część z osób nie dała się nabrać i powiadomiła o sytuacji policję. Niestety, niektórzy wypłacili pieniądze i przekazali je oszustom.

wyświetleń: 1756komentarzy: 0

Groźny barszcz

23-07-2017 14:30

Pochodzi z rejonu Kaukazu i powoduje degradację środowiska przyrodniczego, a sok wydzielany przez świeże rośliny wywołuje zmiany skórne. Barszcz Sosnowskiego, bo o nim mowa, jest objęty prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Jednak mimo to, ciągle można spotkać jego skupiska, również na naszym terenie.

wyświetleń: 3233komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

23-07-2017 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 791komentarzy: 1

Ze Strumienia nad morze

23-07-2017 10:30

Sześcioro dzieci ze Strumienia spędzi bezpłatne wakacje nad morzem dzięki II edycji „Wakacji z Muszkieterami”. Łącznie w ramach akcji wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski.

wyświetleń: 1348komentarzy: 0

Rajd Rzeszowski: bracia Szejowie wracają na polskie odcinki i debiutują w rundzie Mistrzostw Europy

23-07-2017 08:45

To będzie nie lada wyzwanie dla braci Szejów – debiut samochodem R5 w rundzie FIA ERC. Rajd Rzeszowski 2017 to pierwszy start Jarka i Marcina Szejów w rundzie Mistrzostw Polski od Rajdu Wisły 2015. Na pewno nie będzie łatwo - wśród rywali – wielkie nazwiska: Kajetanowicz, Al-Attiyah, Ostberg, Habaj, Rossetti.

wyświetleń: 667komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

23-07-2017 07:00

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 809komentarzy: 0

Najmłodsi stela 59/584/2017

22-07-2017 19:05

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 5203komentarzy: 3

Bezpieczne żniwa

22-07-2017 17:15

Prezes KRUS apeluje do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, sianokosów i żniw.