Deszcz medali dla młodych biegaczy z Trójwsi

18 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medali- takim bilansem startów na Ogólnopolskich Spotkaniach Uczniowskich Klubów Sportowych oraz Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej mogą pochwalić się młodzi biegacze z Trójwsi.

Wczoraj (12 marca) zakończyły się zmagania juniorów w Białce Tatrzańskiej w ramach Ogólnopolskich Spotkań Uczniowskich Klubów Sportowych i IV Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich.  To były świetne występy młodych biegaczy z Trójwsi - łącznie indywidualnie zdobyli 31 medali, w tym większość, 18, złotych.

Najczęściej, czterokrotnie, na najwyższym stopniu podium stawały Ewa Gazur (SP 1 Jaworzynka, junior E rocznik 2002 i młodszy) oraz Magdalena Kobielusz  (Gimnazjum Istebna, junior D- rocznik 2000-2001), obie wygrały wszystkie  konkurencje zarówno stylem klasycznym, jak i techniką dowolną.

Po trzy zwycięstwa na swoim koncie mają: Aleksandra Łacek (Gimnazjum Istebna, junior C), Jan Zawada (SP 1 Istebna, junior E); po dwa zwycięstwa Grzegorz Zawada (SP 1 Istebna, junior D) i Mikołaj Michałek (Gimnazjum Istebna, junior C).

Wszystkie wyniki biegaczy z Trójwsi:

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Biegi stylem klasycznym:
1. Ewa Gazur (SP 1 Jaworzynka)
1. Magdalena Kobielusz (Gimnazjum Istebna)