Białka Tatrzańska: Świetne występy juniorów z Istebnej

W Białce Tatrzańskiej rozegrały się w niedzielę (9 marca 2014) Ogólnopolskie Spotkania UKS w Biegach Narciarskich w kategoriach juniorskich C-E. Znakomicie w klasyku spisali się zawodnicy z regionu, szczególnie istebniańscy biegacze.

W dniach 8-12 marca 2014 roku w Białce Tatrzańskiej odbywają się połączone dwa najważniejsze w sezonie zawody - Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich oraz (w dniach 8-11 marca) IV Ogólnopolskie Igrzyska i Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich.

W niedzielę, tj. 9 marca br w ośrodku Kotelnica Białczańska, na świetnie - jak na obecne warunki - utrzymanych trasach o zwycięstwo rywalizowali w stylu klasycznym juniorzy i juniorki C (roczniki '98'99), D ('00'01) oraz E ('02 i młodsi). Znakomicie spisali się biegacze z Trójwsi.

W najstarszej grupie C w biegu na trzy kilometry juniorów drugie miejsce wywalczył Mikołaj Michałek z MKS Istebna,który stracił do zwycięzcy tylko nieco ponad 14 sekund. Czwartą lokatę w tym samym biegu zdobył  Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka z nieco ponad półminutową stratą do lidera.

Również w kategorii C juniorek świetne, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka. Wśród startujących w tej grupie ponad sześćdziesięciu zawodniczek miejsca w pierwszej dwudziestce udało się wywalczyć również Natalii Bury (KS Wisla Ustronianka, miejsce 14) i Katarzynie Skurzok (NKS Trójwieś Beskidzka, m. 16).

W kategorii junior D na dystansie 2 km najlepszymi z powiatowych biegaczy byli zawodnicy MKS Istebna - Grzegorz i Dawid Zawada, którzy zajęli odpowiednio 9. i 10. miejsce. W gronie najlepszych 20 zawodników znalazł się też  Mateusz Gazurek (m.17).

Z kolei wśród dziewcząt pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyła Magdalena Kobielusz z MKS Istebna, jej klubowa koleżanka, Eliza Rucka, była 5., a Kamila Gruszka Z NKS Trójwieś Beskidzka zajęła szóstą lokatę. Ósme miejsce wywalczyła Natalia Sewastynowicz (MKS Istebna). Najlepszą dwudziestkę zamknęła Patrycja Kukuczka (NKS Trójwieś Beskidzka).

W grupie najmłodszych (junior E) na dystansie 1,5 km świetnie spisał się Mateusz Rucki (4. miejsce) oraz Jan Zawada (5. miejsce). Obaj z MKS Istebna. Kolejny zawodnik z Trójwsi,  Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) zajął 12. lokatę.

W kategorii junior E dziewczyn, również na 1,5 km, triumfowała Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka), która uzyskała czas 06:14. Na podium znalazła się również jej klubowa koleżanka, Laura Legierska, z nieco ponad pół minuty gorszym wynikiem.