Medale w Legnicy, nie zabrakło debiutantów

W Legnicy miała miejsce I runda Pucharu Polski w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow. Ze zwycięstwa radował się Przemysław Konecki, reprezentujący barwy klubowe LUKS Orlik Goleszów, a do zawodów przystąpili również debiutanci.

Przemysław Konecki rozpoczął rywalizację w Legnicy z wysokiego C, ponieważ w eliminacjach uzyskał 700 punktów. Zawodnik goleszowskiego klubu przeszedł przez fazę grupową z kompletem zwycięstw. W 1/4 finału zmierzył się z kolegą klubowym – Krystianem Mrozem – dla którego był debiutancki występ w Pucharze Polski. Górą z tego pojedynku wyszedł Konecki, który wygrał 142:138, a Mróz został ostatecznie sklasyfikowany na 6. miejscu.

Konecki wyrównany pojedynek stoczył z Filipem Szelągiem w półfinale, ale w końcówce zachował więcej zimnej krwi i awansował do finału - 143:143 (9:8). W nim zmierzył się z reprezentantem Słowacji, Marcelem Pavlikiem. Zawodnik LUKS Orlik Goleszów zwyciężył 145:140 i stanął na najwyższym stopniu podium.

W Legnicy nie zabrakło Anny Stanieczek, która także prowadzi kadrę narodową. Podczas I rundy PP musiała uznać wyższość jedynie reprezentantek Ukrainy, a goleszowianka zakończyła zmagania na 3. miejscu. W mikście, wspólnie z ww. Koneckim, zajęła 2. pozycję.

Kto jeszcze reprezentował barwy goleszowskiego klubu w Legnicy? Pod koniec pierwszej „10” uplasowała się Gabriela Cieślar, która zadebiutowała w PP, a w mikście, u boku Mroza, zajęła 8. miejsce. Mariusz Pyśk wystąpił w kategorii Barebow i w swoim debiucie został sklasyfikowany na 17. pozycji.