Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Posypały się wysokie mandaty!

Aż 20. mandatów nałożyli na kierujących rowerami policjanci w czasie akacji "Bezpieczny cyklista". Dwóch rowerzystów zainkasowało mandat po 2,5 złotych! Działania prowadzone były w miniony (16.05) poniedziałek.

 

 Rowerzyści, zaraz po pieszych to grupa użytkowników dróg szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z różnymi pojazdami. Pomimo licznych apeli wiele osób nadal porusza się po drogach, nie stosując się do zasad ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili łącznie 39 wykroczeń, z czego 19 stanowiły naruszenia prawa popełnione przez rowerzystów. W sumie policjanci nałożyli 20 mandatów karnych i zastosowali 19 pouczeń.  Dla pięciu rowerzystów jazda zakończyła się wysokimi mandatami. Mundurowi nałożyli na dwóch z nich mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych, ponieważ prowadzili jednoślady w stanie nietrzeźwości. W ręce drogówki wpadło również dwóch rowerzystów po użyciu alkoholu- oni również zostali ukarani mandatami karnymi, w tym wypadku w wysokości tysiąca złotych. Pozostali rowerzyści otrzymali od policjantów pouczenia w związku z popełnionymi wykroczeniami.

red

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-19 15:52:55
Bugs: Brawooooo!!! Prosimy częściej i więcej takich akcji!!!
2022-05-19 15:59:01
1234567890: Jeszcze brac sie za pieszych bo te swiete krowy chodza jak im sie podoba!
2022-05-19 17:15:51
marian1951: A może tak akcja przeciwko pseudo rajdowcom jedno i dwuśladów ryczących wydechów , szalejących szczególnie w weekendy ?
2022-06-07 18:12:54
monika8989: Cześć panowie, mam na imie Monika, do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika89
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: