Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kopnij piłkę chłopakom

„Kopnij piłkę do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku - Niech chłopaki trenują!” – zachęca ks. Jan Byrt. To sposób duchownego na odciągniecie młodzieży od komputerów.

- Wszyscy jesteśmy świadomi, że na jesień mamy kolejne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej tym razem w Katarze. Od wielu lat w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Parafii Ewangelickiej zbierałem piłki, by rozdać je w czasie nabożeństw, by dzieciaki zachęcić do wspólnej gry i odciągnąć troszkę od komputerów. I to się udało - wiele dzieci wyszło z Kościoła napełnionych Słowem Bożym, a w ręku mieli piłkę i zadanie zaprosić sąsiada do gry – mówi ks. Jan Byrt z parafii na Salmopolu, pomysłodawca akcji.

- Jestem też nauczycielem religii w szkołach i ostatnio na przerwie przy pięknej pogodzie zauważyłem, że chłopcy, którzy z rodzinami uciekli przed wojną do Polski i są uczniami teraz w naszych szkołach, że ci chłopcy super grają w piłkę nożną. Poobserwowałem i na drugi dzień przyniosłem trzem chłopakom piłki. Chłopcy skakali z radości „pod sufit" Dowiedziałem się, że grali też w klubach, ale teraz nie mają możliwości – relacjonuje duchowny.

I tak wpadł na pomysł akcji, dzięki której więcej dzieci mogłoby cieszyć się z nowych piłek: - Rozpocząłem więc projekt w Parafii Ewangelickiej  „Kopnij piłkę do Parafii Ewangelickiej do Szczyrku, a parafia kopnie dalej. Jeśli byłby ktoś chętny podarować i kopnąć piłkę do Szczyrku do Parafii Ewangelickiej, to będę bardzo wdzięczny. W naszej Parafii idzie już od dwóch miesięcy projekt ' Słowo Boże w języku ukraińskim, bo dzielimy się tym, co Kościół Ewangelicki ma najdroższego, czyli Słowem Bożym i prowadzimy projekt ' Podziel się rowerem " i wiele dzieci śmiga już na rowerkach z tego projektu i deskorolkach także. Teraz dochodzą piłki pierwsze chłopaki już rozgrywają mecze w Polsce – opowiada ks. Byrt.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: