Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2340komentarzy: 7

Całun to autentyk

18-03-2016 09:05

Po wykładzie profesora Idzi Panica raczej nikt nie miał wątpliwości - Całun Turyński to autentyk. Prelekcja na Pięknej Sali Modrzewiowej w Kończycach Małych zgromadziła spore grono osób, które pragnęły dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej jednej z najciekawszych chrześcijańskich relikwii.
Całun to autentyk Profesor Panic podczas wykładu prezentował zdjęcia, ktorych w Polsce nikt inny nie posiada. Fot: PL

Całun Turyński,  rozpala umysły wiernych, naukowców i miłośników historii.. – męka Jezusa co widać na całunie była niewyobrażalna. Ludzie zadający rany Chrystusowi musieli być w amoku – mówił podczas wykładu Prof. Idzi Panic

Wybitny naukowiec, jakim jest profesor, w czasie godzinnego wykładu opowiedział o wszystkim tym, co udało się jemu oraz innym naukowcom badającym całun do dnia dzisiejszego ustalić. – Najwięksi sceptycy ogłosili po pięciu latach prób stworzenia podobnego całunu, że nawet przy dzisiejszej technologii tego nie da się zrobić. Całun powstał w sposób nadnaturalny. – podsumował spotkanie profesor.

Idzi Panic to polski historyk, prof. zw. dr hab., pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego. Kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii UŚ.

Organizatorami spotkania byli   Świetlica GOK w Kończycach Małych oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kończyc Małych.

(red)



zródło: ox.pl
dodał: CR 18-03-2016 09:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Ruben
18-03-2016 15:36
Ruben
Bardzo lubię i cenię Pana Profesora, ale niestety myli sie. To jest średniowieczna relikwia, którą bardzo cenię i zupełnie nie przeszkadza mi, że to nie oryginał. Prawdopodobnie ukrzyżowano kogoś w czasie wypraw krzyżowych. TYle i aż tyle...
tajemnica poliszynela
18-03-2016 17:48
tajemnica poliszynela
'...opowiedział o wszystkim tym, co udało się jemu oraz innym naukowcom badającym całun..." to sformułowanie sugeruje, że prof. Panic badał całun. Nie badał, opiera się w swoich twierdzeniach na badaniach innych naukowców.
krzysztof.mm
18-03-2016 20:34
krzysztof.mm
Idzi Panic to oryginał.
Z całą pewnością.
Z całunem to raczej śmierdząca sprawa.
gellwetka
18-03-2016 21:16
gellwetka
tajemnica poliszynela, prof. Panic był jedną z nielicznych osób na świecie, które osobiście badały całun turyński. Poczytaj w innych źródłach.
krzysztof.mm
18-03-2016 21:23
krzysztof.mm
Ciekawe, czy i ewentualnie kto badał Idziego Panica.
Ki-koker
19-03-2016 10:03
Ki-koker
Gelwetka. Wiele na ten temat czytałem i nie jest to do końca tak oczywiste.
miglanc_7
19-03-2016 11:50
miglanc_7
Można wierzyć lub i nie. Ja wierzę. Bóg istnieje czy się komuś podoba czy nie......
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ekspertyza nie pozostawia złudzeń...

01-07-2016 21:05

Wyniki ekspertyzy budynku przy ulicy Zamkowej 1 jednoznacznie wskazują na zły stan techniczny, sanitarny i przeciwpożarowy.  Podmioty, które prowadzą tam swoją działalność będą musiały opuścić budynek do 30 września br. Jego zarządca, czyli Zamek Cieszyn wręczył im w tym tygodniu wypowiedzenia.

wyświetleń: 986komentarzy: 2

Uwaga firmy! Nadciąga JPK

01-07-2016 17:40

Słyszeliście o Jednolitym Pliku Księgowym? Jeśli – jak niemal 30% firm jeszcze nie – to zapoznajcie się z tym zagadnieniem jak najszybciej. JPK wchodzi bowiem w życie… dzisiaj (1 lipca).

wyświetleń: 1096komentarzy: 0

Policjanci na pikniku

01-07-2016 16:15

Policjanci z Cieszyna i Ustronia wzięli udział pikniku rodzinnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Przede wszystkim powiedzieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

wyświetleń: 634komentarzy: 2

Kierowcy, uważajcie na upały!

01-07-2016 14:40

Lato dopiero się rozkręca, może być coraz cieplej, przed upałami ostrzegają nie tylko meteorolodzy, ale i… policjanci.

wyświetleń: 1070komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/467/2016

01-07-2016 12:50

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2633komentarzy: 0

Absolutorium dla Burmistrza Cieszyna niejednogłośnie

01-07-2016 11:00

Podczas wczorajszej (30.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni, przy jednym głosie sprzeciwu, udzielili Burmistrzowi Miasta Cieszyna absolutorium. Przeciwko głosował samorządowiec Czesław Banot.

wyświetleń: 1597komentarzy: 3

Upały i burze

01-07-2016 09:15

Ten nierozłączny ostatnimi czasy duet znów na ustach meteorologów, którzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem.

wyświetleń: 1924komentarzy: 0

Jaki system LPG wybrać?

01-07-2016 07:30

Chcesz przerobić benzynę na gaz? Zanim umówisz się do gazownika, poznaj zasady działania układów wszystkich generacji – od I do V i wybierz taki, który najlepiej będzie współpracował z silnikiem. 

wyświetleń: 680komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

30-06-2016 19:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1758komentarzy: 0

Nie trzeba się bać nietoperzy

30-06-2016 17:30

Choć za przypadek zarażenia wścieklizna, który wydarzył się ostatnio w Skoczowie, odpowiada nietoperz, nie ma się co bać – przekonują specjaliści. To odosobniony przypadek, nietoperze nie są specjalnym zagrożeniem, równie dobrze wściekliznę może przenieść polna mysz.