Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1168komentarzy: 0

Hażlach. Uczniowie pomagali psom

17-01-2016 19:25

450 kg karmy dla psów, 19 misek i 8 koców - to wynik charytatywnej akcji przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Hażlachu. Uczniowie bawiąc się postanowili pomóc czworonogom z cieszyńskiego schroniska dla zwierząt.
Hażlach. Uczniowie pomagali psom Uczniowie pomagali w zbiórce, później był czas na wspólną zabawę

Była 'zośka', chodzenie na szczudłach i układania na czas kostki Rubika. Ogrom i różnorodność gier przyciągnęła całe rodziny, które postanowiły się dobrze bawić i jednocześnie pomagać zwierzakom z cieszyńskiego schroniska. 

W Szkole Podstawowej w Hażlachu odbył się finał projektu „Młody obywatel na sportowo”. Tematem przewodnim była pomoc zwierzętom ze schroniska w Cieszynie. – Obok celu charytatywnego, zależało nam by nauczyć dzieci pracy metodą projektową. Przygotowując wydarzenie, uczniowie musieli podzielić się obowiązkami, ustalić harmonogram działań, promować projekt. Ich zadaniem była również integracja z lokalną społecznością – podkreśla Anna Mitura, koordynatorka projektu z ramienia Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Akcja wydarzenia toczyła się na terenie całej szkoły. Na sali gimnastycznej można było zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. W klasach całe rodziny grały w szachy, chińczyka czy też inne formy logicznych konkurencji. Swoje miejsce mieli również miłośnicy kostki Rubika. - Kostki układamy od kilku miesięcy i coraz bardziej nas to wciąga. Jak to zrobić szybko i sprawnie dowiedzieliśmy się z Internetu. Każdego dnia doskonalimy swoje umiejętności i mam nadzieję, że uda nam się jechać na jakieś zawody – mówi 12-letni Damian Prochaska. 

Podczas akcji nie brakowało gier przygotowanych przez samych uczniów. Wśród nich planszówka o dobrym wychowaniu, która była wstępem do nauczenia dzieci prawidłowego zachowania w towarzystwie. W akcji uczestniczył także Wójt Gminy Grzegorz Sikorski, który spróbował swoich sił w grze Młyn. Jego przeciwnikiem była Karolina z IV klasy.  

Projekt realizowany był przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją BGK. 

JB  

zródło: ox.pl
dodał: JB 17-01-2016 19:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 18komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 66komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 835komentarzy: 0

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 253komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 1071komentarzy: 0

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 696komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1770komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1791komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3417komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.