Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Są winni tragedii

Tą tragedią żyła cała Polska. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wydał dziś wyrok w procesie dotyczącym wybuchu w Szczyrku w grudniu 2019 roku. Wszyscy oskarżeni zostali skazani na więzienie.

Wyrok jest nieprawomocny. Orzeczenia na Sali rozpraw wysłuchało tylko dwóch oskarżonych: Marcin S. i Józef D.

Sąd wymierzył kary od 3 do 6 lat więzienia wszystkim sześciorgu oskarżonym. Przewodniczący składu sędziowskiego zmienił kwalifikację czynów. Uznał bowiem, że osoby odpowiedzialne za doprowadzenie do tragedii nie działały umyślnie. Przez cały proces umyślne działanie zarzucali oskarżonym śledczy.

Roman D., szef firmy zlecającej przewiert, został skazany na 6 lat więzienia. Marcin S., który wykonywał pracę dostał 4 lata pozbawienia wolności, jego pomocnik Józef D. - 3 lata za kratkami. Dodatkowo nie wolno im wykonywać zawodu przez 10 lat.

Pozostali oskarżeni:  Marcin K., Jakub K. i Ewa K., na których ciążyły zarzuty nieprawidłowości przy rozbudowie sieci gazowej, nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy, fałszowania dokumentacji i podżegania do składania fałszywych zeznań, otrzymali karę 4 lat i dwóch miesięcy więzienia. Im także nie wolno przez 10 lat wykonywać zawodu.

Sąd uznał również, że wszyscy muszą wypłacić poszkodowanym zadośćuczynienia i odszkodowania liczące setki tysięcy złotych.

Wybuch gazu w Szczyrku miał miejsce 4 grudnia 2019 roku. Zniszczył zupełnie trzykondygnacyjny dom. Ratownicy spod ruin wyjęli ciała ośmiu ofiar, w tym czworga dzieci.

Według bielskiej prokuratury okręgowej, do eksplozji doprowadziło przewiercenie gazociągu, który znajdował się pod ulicą.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-13 07:41:49
doler: Za zabójstwo 3-6 lat więzienia...istna promocja, nic tylko mordować. Jak k*** można dać komuś za zabójstwo karę 6 lat ? Czy po tych 6 latach te dzieci i dorośli cudownie ożyją ? Co to ma być za kara. To jakiś cieć za kradzież i rozbój dostanie tyle samo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: