Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przed Kajetanowiczem Rajd Sardyni

Kajetanowicz rozpoczął tegoroczną walkę w Rajdowych Mistrzostwach Świata od sukcesu na Safari. Po fantastycznej inauguracji sezonu Polacy przystąpią do rywalizacji w Rajdzie Sardynii, który stanowi szóstą rundę mistrzostw świata. Dla duetu Kajetanowicz i Szczepaniak będzie to drugi start w tym sezonie.


Tegoroczne zmagania Kajetan Kajetanowicz zainaugurował w efektownym stylu w najbardziej prestiżowych zawodach rajdowych. Mistrz świata WRC2 Challenger po raz trzeci z rzędu odniósł sukces w legendarnym Rajdzie Safari, czym potwierdził, że pozostaje w najwyższej formie.

Kajetanowicz w Rajdzie Sardynii wystartuje już po raz szósty. Do tegorocznej rywalizacji w Rajdzie załoga ORLEN Rally Team przystąpi już 31 maja. – Po udanym początku sezonu i zwycięstwie na Safari teraz wybieramy się do Włoch na Rajd Sardynii. Wysoka skala trudności, mocna konkurencja, zróżnicowana nawierzchnia na odcinkach oraz wysokie temperatury – tak krótko mogę scharakteryzować ten rajd. Urokliwa Sardynia to popularny kierunek wakacyjny, ale my nie jedziemy tam wypoczywać. Mamy w tym roku bardzo silną stawkę, co jest pozytywne, bo lubię się ścigać z szybkimi rywalami. Jestem dobrze nastawiony, cały zespół ORLEN Rally Team podczas przygotowań spisywał się obiecująco, ale prawdziwy egzamin przed nami – komentuje mistrz świata WRC2 Challenger, Kajetan Kajetanowicz.

Jak informuje zespół techniczny Kajetanowicza, do rywalizacji w Rajdzie Sardynii w kategorii WRC2 zgłosiło się aż czterdzieści załóg, z których trzydzieści sześć będzie punktować również w WRC2 Challenger. To rekordowa liczba konkurentów w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Na starcie stanie aż siedem załóg aktualnej czołowej dziesiątki WRC2, co zapowiada rywalizację na najwyższym możliwym poziomie.

Emocji na pewno nie zabraknie, organizator przygotował szesnaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko trzystu kilometrów, a całościowy dystans do przejechania, razem z drogami dojazdowymi, wyniesie ponad tysiąc kilometrów. Włoska runda będzie więc wymagająca nie tylko dla samochodów i opon, które czeka starcie z ostrymi głazami, ale także dla załóg, walczących długie godziny w wysokich temperaturach.

Tegoroczny Rajd Sardynii podzielono na trzy etapy, rywalizacja odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: