Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powiat po nowemu…AKTUALIZACJA NA ŻYWO

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego, radni odbierają zaświadczenia o wyborze, składają ślubowanie, a także wybierają nowy zarząd powiatu i prezydium Rady Powiatu Cieszyńskiego.


Trwa wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego. W skład komisji skrutacyjnej powołano Danutę Łabaj, Beatę Macurę i Mirosława Stańka.

 

Wśród kandydatów znaleźli się: Piotr Gmuzdek, Stanisław Kubicjus

 

13.45 Przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego został Stanisław Kubicjus, który zyskał 15 głosów z 29. 

 

13:20 Stanisław Kubicjus został nowym Przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego. Zdobył 15 głosów poparcia potrzebnych do pełnienia funkcji Przewodniczącego pokonując Piotra Gmuzdka. 

13.48 Trwa wybór wiceprzewodniczacego Rady Powiatu Cieszyńskiego wśród kandydatów Jarosław Bodak i Grzegorz Konieczny.

14:05 15 głosów za kandydaturą Jarosława Bodaka - to on będzie wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

14:32 Wybór Starosty Cieszyńskiego  

Zgłoszono kandydatury Janiny Żagan, Renaty Michnik i Christiana Jaworskiego.

15:00 Zany wynik głosowania na Starostę Cieszyńskiego Janina Żagan uzyskała 15 głosów poparcia, Renata Michnik 12 głosów, a Christian Jaworski 2 głosy.

15:07 Wybór Wicestarosty Cieszyńskiego - zgłoszono kandydaturę Mieczysława Szczurka, on został wicestarostą.

15:26 Wybór członków Zarządu Powiatu Cieszyńskiego zgłoszenia: Beata Macura, Marcin Ślęk i Jerzy Pilch

Wybrano członków zarządu powiatu Beatę Macurę, Marcina Ślęka i Jerzego Pilcha.

 

 

Sesję można śledzić TUTAJ. 

 

Janina Żagan nowym Starostą Cieszyńskim!

07.05.2024

We wtorek, 7 maja 2024 r. odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego VII kadencji. Sesję otworzył radny senior Stanisław Kubicius.  Na początku radni odebrali od Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej sędziego Piotra Stanclika zaświadczenie o wyborze oraz złożyli ślubowanie.

Radni wybrali Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego, którym został Stanisław Kubicius, na Wiceprzewodniczącego wybrano: Jarosława Bodaka.

Radni dokonali również wyboru Starosty Cieszyńskiego oraz Wicestarosty. Starostą Cieszyńskim została Janina Żagan, natomiast funkcję Wicestarosty będzie pełnił Mieczysław Szczurek.  

- Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyła mnie Rada. To zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie, a także odpowiedzialność. Mam świadomość, że lider sam niewiele znaczy – bez odpowiedniego zespołu pracowników Starostwa i Powiatowych Jednostek Organizacyjnych nie da się prowadzić Powiatu. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by sprostać zadaniom, które przed nami stoją, powiedziała Janina Żagan, Starosta Cieszyński. 

Podczas obrad, na wniosek Starostki wybrano trzech kolejnych Członków Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, którymi zostali Beata Macura, Jerzy Pilch oraz Marcin Ślęk.

Nowa Starosta, od 1994 r. pracuje w samorządzie. Pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Rekreacji, była Członkinią Zarządu Miasta Skoczów i Kierowniczką Zespołu Jednostek Oświatowych. W 2006 roku dzięki zaufaniu mieszkańców Gminy Skoczów została wybrana Burmistrzem. W tym czasie w Gminie zrealizowała wiele ważnych inwestycji. Nadzorowała przebudowę wielu dróg, remontów szkół i przedszkoli, budowę kanalizacji i mieszkań komunalnych.

Przez cztery kadencje była Radną Rady Powiatu Cieszyńskiego. W II kadencji Rady Powiatu Cieszyńskiego została wybrana do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, gdzie powierzono jej sprawy z zakresu pomocy społecznej. W 2018 roku została wybrana na Wicestarostę Powiatu Cieszyńskiego i tę funkcję sprawowała do dzisiaj. Merytorycznie nadzorowała i kontrowała działania Wydziału Edukacji i jednostek organizacyjnych oświaty (szkół i placówek oświatowo-wychowawczych), Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, w tym odpowiadała za organizację pieczy zastępczej i rehabilitacji społecznej oraz funkcjonowanie domów pomocy społecznej i domów dziecka. Jest zaangażowana w sprawy związane z działalnością jednostek ochrony zdrowia — Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie oraz Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, gdzie dodatkowo od roku 2010 pełni funkcję Przewodniczącej Rady Społecznej.

Mieczysław Szczurek – Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego

Po ukończeniu studiów prowadził działalność gospodarczą. Od 2000 r. pełnił funkcję dyrektora Domu Spokojnej Starości w Cieszynie. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego. W latach 2010 -2014 był Burmistrzem Cieszyna. W roku 2018 objął funkcję Starosty Cieszyńskiego. W czasie jego kadencji budżet Powiatu przekroczył 300 milionów złotych. Na inwestycje wydano łącznie blisko 200 milionów złotych, w tym prawie połowa to pozyskane środki zewnętrzne. Środki wydatkowane na inwestycje są największą kwotą od początku istnienia Powiatu. Za jego kadencji spłacono zaciągnięte wcześniej kredyty i aktualne zadłużenie Powiatu wynosi zero złotych. W roku 2018 zadłużenie Powiatu, kiedy obejmował funkcję Starosty, wynosiło ponad dwadzieścia pięć milionów złotych. Nowej Radzie pozostawia Powiat w dobrej sytuacji gospodarczej.

Obecnie po raz trzeci został wybrany Radnym Powiatu Cieszyńskiego.

Beata Macura - Członkini Zarządu Powiatu Cieszyńskiego

Pracowała w Urzędzie Miejskim w Skoczowie. Była Naczelniczką Wydziału Organizacyjnego, a także Sekretarzem Gminy. Obecnie jest zatrudniona jako zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy w Chybiu.

Była Wolontariuszką hospicjum "Otwarte Drzwi" w Cieszynie.

Od roku 2006 do 2020 r. była Radną Powiatu Cieszyńskiego. W Radzie Powiatu była przewodniczącą Komisji Środowiska i Rolnictwa.

Obecnie po raz piąty została wybrana Radną Powiatu Cieszyńskiego

Jerzy Pilch - Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego

W 1990 r. rozpoczął działalność samorządową jako radny gminy Brenna. Od 1999 roku, przez dwie kolejne kadencje był radnym powiatowym. W 2006 roku ponownie został wybrany na radnego powiatowego. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego. W 2010 r. po kolejnych wyborach samorządowych Rada Powiatu wybrała go na stanowisko Wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego. W latach 2014 – 2018 oraz 2018 – 2023 był wójtem Gminy Brenna.

Obecnie po raz czwarty został wybrany Radnym Powiatu Cieszyńskiego.

Marcin Ślęk - Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego

Od początku pracy zawodowej związany z samorządem Gminy Zebrzydowice. Jest Radnym trzech kadencji, w tym dwukrotnie był Członkiem Zarządu Powiatu. Będąc pierwszy raz Członkiem Zarządu. zajmował się sprawami funduszy europejskich, promocji i kultury, komunikacji i transportu oraz nadzorował Urząd Pracy. W minionej kadencji zajmował się sprawami administracji budowlanej, ochrony środowiska oraz geodezji. W zakresie jego obowiązków pozostawało także gospodarowanie nieruchomościami Powiatu, jak również nieruchomościami Skarbu Państwa. Nadzorował również Powiatowy Urząd Pracy.

Obecnie po raz czwarty został wybrany Radnym Powiatu Cieszyńskiego.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-07 13:36:33
kwiatek70: Wszystko idzie w neo w uśmiechniętą koalicję : https://www.money.pl/gospodarka/cios-w-kieszenie-polakow-rachunki-za-prad-wzrosna-wiecej-niz-poczatkowo-zapowiadal-rzad-7024668156054464a.html
2024-05-07 14:13:16
Bugs: Bo rząd opowiada bajki na zamówienie tej grupy ślepców, która na nich głosowała w kilometrowych kolejkach. Ockną się jak tylko dno w skarbonkach zobaczą, a to nastąpi szybciej niż później.
2024-05-07 15:09:20
Vito: Wyborcy tej partii nie grzeszą intelektem. Benzyna i ropa dobijają do 7zl choć tusk obiecał po 5,19 (choć nie powiedział że za litr), od lipca podwyżki pradu o ok 40% choć tusk niedawno mówił że będzie to ok 20-30zl miesięcznie więcej (jeśli ktoś płaci 50zl/mc to faktycznie wzrośnie mu o 20zl) Ale oni się radują bo najważniejsze że pis odsunięty od władzy. Nawet czesi się zorientowali że w Polsce zmieniła się władza. Nie oblegają już sklepów, a tankować teraz opłaca się w czechach bo mają tańsze paliwo.
2024-05-07 17:03:08
oxjas1: Ciezko pogodzic sie z oderwaniem od tak glebokiego koryta jakim sa kieszenie Polakow!
2024-05-08 09:21:11
Bugs: Ale przecież ten rząd dopiero do kieszeni Polaków się dobiera, prąd +30%, gaz +60%, inflacja na koniec roku 20% czy więcej?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: