Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Książnica znowu otwarta. Spacer śladami dawnego cieszyńskiego drukarstwa i księgarstwa

7 maja po trwającej od lutego przerwie remontowej Książnica Cieszyńska ponownie otwiera czytelnie ogólną i zbiorów specjalnych. Zaplanowano także "specjalny" spacer.

 

- W ciągu trzech minionych miesięcy pracowaliśmy bardzo intensywnie. Na ile było to możliwe, prace bibliotekarskie przebiegały w tym czasie w miarę normalnym trybem. Nasz katalog online powiększył się w tym czasie o prawie tysiąc opisów książek ze starego zasobu. W zbiorach Książnicy pojawiło się także wiele ciekawych nabytków, w tym szczególnie oczekiwane przez naszych czytelników wydawnictwa regionalne – informuje instytucja

Nowe publikacje można znaleźć w  katalogu online w zakładce „Nowości”. https://katalog.kc-cieszyn.pl/news

W sobotę 11 maja w ramach  Tygodnia Książki odbędzie się wydarzenie pt: Miasto książek. Spacer śladami dawnego cieszyńskiego drukarstwa i księgarstwa, który poprowadzi  Małgorzata Szelong z Książnicy Cieszyńskiej.  Udział w wydarzeniu możliwy jest tylko dla osób powyżej 15 roku życia po zarejestrowaniu się na tej stronie.  Liczba miejsc ograniczona.

Spacer po miejskiej starówce (z krótkimi odwiedzinami za Olzą), ilustrowany zabytkowymi fotografiami zwiedzanych miejsc, stworzy okazję do poznania zapomnianych, a fascynujących losów miejsc i ludzi, dzięki którym Cieszyn zyskał w pełni zasłużone miano „miasta książek”. Pierwsza księgarnia została tu założona już w końcu XVIII w., pierwsza oficyna drukarska w 1806 r., z biegiem lat powstawały kolejne. Spacer będzie okazją do zaprezentowania kilkunastu najciekawszych spośród kilkudziesięciu działających niegdyś w Cieszynie firm zajmujących się produkcją i handlem książkami.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: