Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsi w Ustroniu i z Ustronia

Ustroń i Mazańcowice – to najlepsze drużyny w swoich kategoriach w okręgowych eliminacjach turnieju BRD (Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego), które odbyły się wczoraj (09.05.2023) w Ustroniu.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wsparł organizację okręgowych eliminacji turnieju BRD, które obyły się 9 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu. W ramach tegorocznej rywalizacji konkurowały ze sobą drużyny z powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, oraz żywieckiego.

- Aż 10 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe i wyłonionych w ramach zawodów powiatowych, miało możliwość sprawdzenia, poziomu swoich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi czynnie zaangażowali się w organizację turnieju, pełniąc funkcję sędziów poszczególnych konkurencji, specjalistów od nadzoru merytorycznego oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie miejsca rozgrywania konkurencji. Każdy z uczestników sprawdził swoją merytoryczną wiedzę w ramach testu znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonania na rowerze toru przeszkód i wykazania się znajomością przepisów w praktyce przez pokonanie trasy w miasteczku ruchu drogowego. Ostatnim elementem było praktyczne wykorzystanie wiedzy z zakresu I pomocy przedmedycznej, w ramach tak zwanych scenek sytuacyjnych, które oceniał ratownik medyczny – informuje sierż. szt. Angelika Chałupka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Tym razem najlepszą w kategorii młodszej okazała się drużyna reprezentująca SP I w Ustroniu, a w kategorii starszej drużyna reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach

Wyniki:

Grupa I (roczniki 2012 i młodsi):

I miejsce: SP I Ustroń

II miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach

III miejsce: SP w Warszowicach

IV miejsce: SP 29 w Bielsku-Białej

V miejsce: SP I w Łodygowicach
 


Grupa II (roczniki 2009-2011):

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach

II miejsce: SP II Ustroń

III miejsce: SP w Wiśle Małej

IV miejsce: SP 13 w Bielsku-Białej

V miejsce: SP w Zarzeczu


W ramach konkurencji indywidualnej najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Kamil Stuglik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy sukcesów na dalszych etapach rywalizacji – komentuje sierż. szt. Angelika Chałupka.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: