Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolziańskie Stowarzyszenie Artystów Polskich (SAP) zorganizowało weekendowy plener wyjazdowy.

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Republice Czeskiej (SAP) niedawno wrócili z pleneru. Przez trzy dni poświęcali się twórczości artystycznej nad Jeziorem Żywieckim. Na początek czerwca przygotowują wystawę zbiorową w Karwinie.

W plenerze wzięli udział: Barbara Kowalczyk, Darina Krygiel, Monika Milerska, Józef Drong, Czesław Mendrek, Ewa Ćmok oraz gościnnie na 2 godziny Bogna Jirawska - uczennica Polskiej Szkoły Podstawowej w Suchej Górnej.

-  Mieliśmy bazę w schronisku młodzieżowym w Zarzeczu. Warunki były bardzo dobre, korzystaliśmy z dużej pracowni i sali. Każdy znalazł dla siebie miejsce i mógł w spokoju poświęcić się twórczości – relacjonuje prezes SAP Barbara Kowalczyk. - Wprawdzie było chłodno i wietrznie, co uniemożliwiło pracę na łonie natury, jednak słońce się pojawiło. Udało się zrobić w plenerze zdjęcia, które były inspiracją do obrazków akwarelowych, akrylowych i graficznych. Pokłosie pleneru, a także inne prace członków SAP można będzie obejrzeć na wystawie zbiorowej w bibliotece w Karwinie-Frysztacie. Wernisaż zaplanowany jest na 6 czerwca - zapowiada Kowalczyk.

– Już teraz zapraszamy. Wystawione będzie malarstwo, grafika, a nawet rzeźba, którą zajmuje się nasza członkini mieszkająca pod Krakowem. Będą także prace młodych członków – zachęca Barbara Kowalczyk.

Plener nad Jeziorem Żywieckim nie był pierwszym spotkaniem zaolziańskich plastyków z Żywcem. Rok temu przez półtora miesiąca (od marca do maja) wystawiali w Muzeum Miejskim w Starym Zamku. To była duża wystawa zbiorowa, na której prezentowali prace wszyscy członkowie SAP.

Plener odbył się w dniach 19 – 21.04.2024.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: