Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nocne zwiedzanie Goleszowa

To jedyna taka noc w całym roku! Kiedy o niecodziennej porze można zwiedzać niektóre zabytki i muzea, w tym niektóre na co dzień zamknięte dla szerszego grona. Już dzisiaj (10.05.2024) wieczorem pozwiedzać będzie można goleszowskie atrakcje!

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie kulturalne, podczas którego muzea, galerie sztuki i inne instytucje kultury otwierają swoje drzwi dla zwiedzających w godzinach wieczornych, często do późnych godzin nocnych. Uczestnicy mają okazję zwiedzić wystawy, eksponaty i inne atrakcje kulturalne w nietypowej atmosferze nocnej.

Historia Nocy Muzeów sięga roku 2005, kiedy to w Berlinie odbyła się pierwsza edycja tego wydarzenia. Inicjatywa odniosła sukces, inspirując inne miasta i kraje do organizowania podobnych wydarzeń – w Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym.

Również w naszym regionie odbywają się - głównie w maju – imprezy tego typu. Już dzisiaj – do akcji włączy się Gmina Goleszów:

- Gmina Goleszów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zapraszają na drugą w historii gminy Noc Muzeów.  W piątek, 10 maja w godzinach od 18.00 do 21.00 będzie można zwiedzić zakamarki Gminnego Ośrodka Kultury i skorzystać z licznych oferowanych na ten wieczór atrakcji. W programie m.in. nocne zwiedzanie Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki, Izby Oświęcimskiej, makiety goleszowskiej cementowni, atrakcje, animacje, wystawy tematyczne – informują włodarze gminy.

Zwiedzanie Izby Oświęcimskiej i makiety goleszowskiej cementowni będzie rozpoczynać się kolejno o godz. 18:00, 19:00, 20:00 i 21:00. Zapraszamy do zapisów telefonicznych pod numerem tel. 728 657 251. Osoby, które zgłoszą się telefonicznie będą miały pierwszeństwo wejścia na ekspozycje.

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: