Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: Sesja bez zaskoczeń

Wczoraj (06.05.2024) rozpoczęły się pierwsze sesje Nowych Rad w Goleszowie, Hażlachu, Jasienicy, Strumieniu. Na pierwszy ogień poszły gminy, w których większych zaskoczeń, co do wyboru Przewodniczącego nie było. Nie zmienił się również Wójt czy Burmistrz. Tak właśnie było w Strumieniu.

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Strumieniu kadencji 2024 – 2029 za nami.   Radni nowej kadencji oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wybrani w wyborach odebrali wczoraj, tj. 06.05.2024 z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie obejmując powierzone funkcje.

Obrady, odbywające się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego rozpoczął i poprowadził radny Czesław Greń, który po przeprowadzeniu tajnego głosowania objął ponownie funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu. Funkcję wiceprzewodniczących objęli radni Stanisław Świtała i Kazimierz Jaworski.   Podczas posiedzenia powołane zostały również składy osobowe komisji.

W wyniku wyborów zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 roku nową Radę Miejską w Strumieniu IX kadencji na lata 2024-2029 tworzą (w kolejności alfabetycznej): Bojda Patrycja,  Czakon Dawid,  Czakon Leszek,  Gawron Adam,  Greń Czesław,  Jaworski Kazimierz,  Mazur Jarosław,  Midura Jarosław,  Opolka Patrycja,  Pałach Dorota,  Płonka Małgorzata,  Rudol Józef,  Szast Jarosław,  Szczypka Ilona,  Świtała Stanisław.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: