Zaopatrzenie w energię w Cieszynie

W Cieszynie przygotowany został projekt aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Cieszyna. W projekcie zawarte są między innymi: ocena aktualnego stanu i przewidywanych zmian w zapotrzebowaniu na energię, czy też możliwości stosowania środków do poprawy efektywności energetycznej.

- Burmistrz Miasta Cieszyna zawiadamia: o wyłożeniu do wglądu publicznego: „Projektu aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Cieszyna.” Powyższy dokument wyłożony jest do wglądu na okres 21 dni, tj. od 09.03.2018 r. do 30.03.2018 r. w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, ul. Rynek 1, pokój 102 i 117, jak również na stronie internetowej bip.um.cieszyn.pl – informuje w obwieszczeniu Burmistrza Miasta Cieszyna.

Aktualizacje, zawarte w dokumencie zakładają zarówno podsumowanie bilansu energetycznego, jak i działania długofalowe, związane z ograniczeniami, dotyczącymi instalacji grzewczych w budynkach, a także z ograniczeniem emisji pyłów. W treści dokumentu znajdują się również analizy możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Łącznie projekt zawiera 147 stron.

Każdy zainteresowany może z projektem zapoznać oraz zgłosić zastrzeżenia, wnioski i uwagi, dotyczące dokumentu. Zabrać głos w sprawie projektu mogą zarówno osoby prywatne, jak i jednostki organizacyjne, zainteresowane zaopatrzeniem w ciepło, energię elektryczną oraz paliwa gazowe na obszarze miasta.

Uwagi należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cieszynie (ul. Rynek 1) w pokojach 102 lub 117 (I piętro), w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Dla zainteresowanych istnieje również możliwość zgłaszania uwag, wniosków, czy zastrzeżeń korespondencyjnie, na adres Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Osobą wskazaną do kontaktów w tej sprawie jest Bogdan Ficek - główny specjalista Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 2018-03-12 12:06:17
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją