Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej wystąpił dla seniorów

W sobotę (10.03) Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku został zaproszony na specjalny występ z okazji Dnia Kobiet, przygotowany przez Chór Jubileuszowy i Kapelę Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Występ odbył się na terenie siedziby zespołu, przy ulicy Stary Targ 4.

- Zostaliśmy zaproszeni na występ, abyśmy mogli jeszcze raz świętować Dzień Kobiet. Występ był przygotowany specjalnie dla nas i był naprawdę wspaniały – powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl Lucyna Bałandziuk, prezes CUTW

W czasie występu seniorzy z Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję zobaczyć pokazy tańca oraz posłuchać muzyki, zapewnionej przez Chór Jubileuszowy oraz Kapelę, wszystko utrzymane w tradycyjnym stylu folklorystycznym, z którego Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej słynie.

Zespół wystąpił w niepełnym składzie, gdyż aktualnie wszyscy członkowie grup ZPiTZC to ponad 150 osób, w związku z czym na scenie byłoby zdecydowanie zbyt tłoczno. W skład ZPiTZC wchodzą: grupa tancerzy, grupa taneczna dziecięca, kapela ludowa, kapela młodzieżowa oraz Chór Jubileuszowy.

Jak wskazują sami członkowie ZPiTZC, jest to zespół amatorski i profesjonalny zarazem. Członkowie zespołu to w przewadze uczniowie, studenci oraz przedstawiciele wielu zawodów, którzy jednak zostali połączeni przez wspólną pasję - umiłowanie pieśni i tańca. Ich występy cechuje energia i umiłowanie tradycji, co przez członków cUTW zostało docenione i nagrodzone gromkim aplauzem oraz pozytywnymi opiniami, którymi seniorze dzielili się po wydarzeniu.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją