Kontakt24

wyświetleń: 542komentarzy: 0

Trzyniec wykonał zadanie - Litvinov pokonany

02-02-2018 20:42

Mimo że w tabeli dzieli ich przepaść, to spotkanie trzeciego Trzyńca z ostatnim zespołem miało wyrównany przebieg. Po 60 minutach lepsi, o jedną bramkę, okazali się gospodarze.
Trzyniec plasuje się wciąż na trzecim miejscu, ze stratą trzech punktów do drugiego lokaty. Fot. youtube.com Trzyniec plasuje się wciąż na trzecim miejscu, ze stratą trzech punktów do drugiego lokaty. Fot. youtube.com

Kto myślał, iż dzisiejszy (2 lutego) mecz będzie należał do gatunku tych łatwych i przyjemnych, ten grubo się pomylił. Pierwsza tercja nie przyniosła bramek. Jednak już na początku drugiej bramkarz Litvinova skapitulował. Vladimir Roth otworzył wynik spotkania, ale pięć minut później, Ondrej Jurcik, przez rykoszet, wyrównał. Ale druga część spotkania i tak padła łupem gospodarzy, gdyż Jiri Polansky wykorzystał podanie od Svaciny. Przy wykańczaniu akcji miał odkrytą prawie całą bramkę.

Kiedy w 57. minucie Roth podwyższył na 4:1, wszystko wskazywało, że Trzyniec bez większych problemów, dowiezie zwycięstwo do końca. Ale goście nieco zdramatyzowali końcówkę spotkania. W czasie 59:27 Michal Travnicek zdobył kontaktową bramkę. Na szczęście dla gospodarzy, hokeistom Litvinova już zabrakło czasu na wyrównanie i trzy punkty powędrowały na konto Stalowników.

- Spotkanie nie rozegraliśmy tak, jak chcieliśmy. Na pochwałę zasłużył sobie z pewnością Simon Hrubec, który nas nieraz uratował. Najważniejsze było, iż udało nam się, przy prowadzeniu 2:1, stworzyć przewagę, a następnie Martin Adamsky podwyższył na 3:1. Muszę przyznać, że Livinov podniósł się. Nie odegrał złego spotkania. Jesteśmy szczęśliwi, że trzy punkty zostały w Trzyńcu - przyznał Marek Zadina (asystent trenera), na pomeczowej konferencji.

W niedzielę (4 lutego) Stalownicy zmierzą się z drużyną, którą jeszcze nie pokonali w tym sezonie. O kogo chodzi? Olomouc zdołał pokonać trzyniecki zepsół w dotychczasowych trzech meczah. Czy podopieczni Vaclava Varadi zdołają przerwać tę serię?