Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 991komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński - psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.
fot. JŚ fot. JŚ

- Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli na przykład chcemy zmotywować koleżankę do poddania się badaniu mammograficznemu, powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, jak się poczuje po takim badaniu. Jeżeli zapytamy, co ją przed pójściem na takie badanie powstrzymuje, sprawimy że skupi się ona bardziej na swojej niechęci, niż na czymkolwiek innym – tłumaczył psycholog.

Warsztaty były skierowane zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców – Podczas spotkania dowiecie się zarówno, w jaki sposób zmotywować do działania siebie, jak i osoby trzecie. Pierwsza zasada motywacji błyskawicznej brzmi, że nikt niczego nie musi. Państwo też nie muszą tutaj być, jednak z jakiegoś powodu chcą – tymi słowami Kamil Zieliński rozpoczął warsztaty.

Podstawą motywacji błyskawicznej jest właśnie założenie, że nikt niczego nie musi – Większość ludzi posiada tendencje do protestu i oporu. Jeżeli będzie się usiłowało im coś nakazać, bądź narzucić, z pewnością nie będą miały one ochoty na wykonanie takich zadań. Aby odnieść oczekiwany efekt, należy dać komuś możliwość wyboru, jednocześnie wskazując pozytywne aspekty podjęcia oczekiwanych przez nas kroków, bądź negatywne ich zaniechania – dowiedzieli się zgromadzeni goście.

W czasie trwania zajęć można było również dowiedzieć się, że motywację każdy z nas ma w sobie, trzeba tylko umieć ją odpowiednio wyzwolić, oraz że jeżeli chcemy coś osiągnąć, powinniśmy się skupić na jakimś pozytywnym aspekcie, a nie na naszym oporze. Jeżeli będziemy powtarzać sobie, że w czasie wykonywania jakiejś pracy się męczymy, z pewnością nie będziemy mieli ochoty jej wykonać. Z kolei jeżeli pomyślimy, że po wykonaniu jakiegoś zadania będziemy mieli czas na relaks, z pewnością poczujemy się bardziej zmotywowani.

Warsztaty nie były zwykłym wykładem. Prowadzący rozmawiał z uczestnikami, wchodząc w dyskusję i starając się jednocześnie wskazać sposób myślenia, jaki pozwoli  na zastosowanie motywacji błyskawicznej. Wszystkie etapy motywacji błyskawicznej były podparte badaniami psychologów, przeprowadzanych na dużej ilości osób. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 19-10-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

p.h.u.rick
19-10-2017 20:38
p.h.u.rick
Nie wiem ile ten gość skasował za te warsztaty, ale temat wydaje mi się bardzo drętwy. Każdy kierownik i nie tylko zajmujący się sprzedażą bezpośrednią i mlm stosuje techniki motywacji na każdym kroku, przy każdym spotkaniu i to za darmo. Ile materiałów jest na you tobe i w książkach to już nie wspomnę. Po co zatem takie spotkanie. Nie ujmując nikomu zapewniam, że są wybitniejsi tego świata i to łatwiej dostępni, wystarczy poszperać on-line jeśli kogoś ten temat interesuje niż ten Pan.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

#mamczasrozmawiac

19-11-2017 19:00

Wystartowała kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

wyświetleń: 213komentarzy: 1

Stalownicy w kratkę

19-11-2017 18:15

Pewne zwycięstwo ze Zlinem oraz porażka ze Spartą. Tak wyglądał ten weekend w wykonaniu hokeistów HC Oceláři Třinec.

wyświetleń: 174komentarzy: 0

Wysokie zwycięstwo Chybianek!

19-11-2017 18:00

Tenisistki stołowe RKS-u Cukrownik Oka Chybie wywiązały się wczoraj (18.11.2017) z roli faworytek i nie dały większych szans łodziankom, pokonując je 8:2.

wyświetleń: 257komentarzy: 0

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2318komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Jan Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 2208komentarzy: 3

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 720komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 1154komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 2121komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 657komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 712komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .