Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1158komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński - psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.
fot. JŚ fot. JŚ

- Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli na przykład chcemy zmotywować koleżankę do poddania się badaniu mammograficznemu, powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, jak się poczuje po takim badaniu. Jeżeli zapytamy, co ją przed pójściem na takie badanie powstrzymuje, sprawimy że skupi się ona bardziej na swojej niechęci, niż na czymkolwiek innym – tłumaczył psycholog.

Warsztaty były skierowane zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców – Podczas spotkania dowiecie się zarówno, w jaki sposób zmotywować do działania siebie, jak i osoby trzecie. Pierwsza zasada motywacji błyskawicznej brzmi, że nikt niczego nie musi. Państwo też nie muszą tutaj być, jednak z jakiegoś powodu chcą – tymi słowami Kamil Zieliński rozpoczął warsztaty.

Podstawą motywacji błyskawicznej jest właśnie założenie, że nikt niczego nie musi – Większość ludzi posiada tendencje do protestu i oporu. Jeżeli będzie się usiłowało im coś nakazać, bądź narzucić, z pewnością nie będą miały one ochoty na wykonanie takich zadań. Aby odnieść oczekiwany efekt, należy dać komuś możliwość wyboru, jednocześnie wskazując pozytywne aspekty podjęcia oczekiwanych przez nas kroków, bądź negatywne ich zaniechania – dowiedzieli się zgromadzeni goście.

W czasie trwania zajęć można było również dowiedzieć się, że motywację każdy z nas ma w sobie, trzeba tylko umieć ją odpowiednio wyzwolić, oraz że jeżeli chcemy coś osiągnąć, powinniśmy się skupić na jakimś pozytywnym aspekcie, a nie na naszym oporze. Jeżeli będziemy powtarzać sobie, że w czasie wykonywania jakiejś pracy się męczymy, z pewnością nie będziemy mieli ochoty jej wykonać. Z kolei jeżeli pomyślimy, że po wykonaniu jakiegoś zadania będziemy mieli czas na relaks, z pewnością poczujemy się bardziej zmotywowani.

Warsztaty nie były zwykłym wykładem. Prowadzący rozmawiał z uczestnikami, wchodząc w dyskusję i starając się jednocześnie wskazać sposób myślenia, jaki pozwoli  na zastosowanie motywacji błyskawicznej. Wszystkie etapy motywacji błyskawicznej były podparte badaniami psychologów, przeprowadzanych na dużej ilości osób. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 19-10-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

p.h.u.rick
19-10-2017 20:38
p.h.u.rick
Nie wiem ile ten gość skasował za te warsztaty, ale temat wydaje mi się bardzo drętwy. Każdy kierownik i nie tylko zajmujący się sprzedażą bezpośrednią i mlm stosuje techniki motywacji na każdym kroku, przy każdym spotkaniu i to za darmo. Ile materiałów jest na you tobe i w książkach to już nie wspomnę. Po co zatem takie spotkanie. Nie ujmując nikomu zapewniam, że są wybitniejsi tego świata i to łatwiej dostępni, wystarczy poszperać on-line jeśli kogoś ten temat interesuje niż ten Pan.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 45komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 153komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia. 

wyświetleń: 1123komentarzy: 2

Rajd Sumava Klatovy: lepsze tempo Szejów

21-04-2018 20:55

Zakończony dziś Rajd Sumava Klatovy po raz kolejny był prawdziwym świętem motoryzacji i festiwalem sportowych emocji. Złożyły się na to rewelacyjna obsada z wielokrotnymi mistrzami kraju, a także aktualnym liderem mistrzostw Europy, do tego piękna, niemal letnia pogoda, najszybsze trasy w kalendarzu czeskiego czempionatu i tłumy entuzjastycznych kibiców przy odcinkach. Jedyną polską załogą w tych zawodach byli Jarek i Marcin Szejowie, którzy startowali Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez ekipę Orsak Rally Sport. W swojej klasie bracia z Ustronia mieli 19 rywali, a walcząc o miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu mierzyli się także z zawodnikami dysponującymi samochodami WRC.

wyświetleń: 261komentarzy: 0

Sala kinowa w Parku Pokoju - powstaje nowy mural

21-04-2018 19:05

W cieszyńskim Parku Pokoju powstaje nowy mural. Jak już wiadomo będzie przedstawiał wypełnioną salę kinową. Muralu nie sposób nie zauważyć. W oczy rzuca się fioletowy kolor. Malowidło powstaje na jubileuszową XX edycję Kina na Granicy. 

wyświetleń: 1267komentarzy: 0

Bez stereotypów - tym razem o literaturze

21-04-2018 18:05

W piątek (20.04) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań „Bez stereotypów, cykl czesko-polskich salonów dyskusyjnych”. Tym razem zaproszeni goście to Jiri Travnicek oraz Grzegorz Nieć, którzy dyskutowali głównie o literaturze.

wyświetleń: 283komentarzy: 0

Warsztaty świec żelowych

21-04-2018 17:30

W piątek (20.04) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyły się warsztaty dla rodziców z dziećmi, których tematem było tworzenie świec żelowych. W czasie trwania wydarzenia każdy mógł przygotować własną, kolorową i zawierającą wiele dodatków świeczkę.

wyświetleń: 375komentarzy: 0

Bp Pieronek w Cieszynie

21-04-2018 16:00

W piątek (20.04) na terenie Sali Lustrzanej w Kamienicy Konczakowskich w Cieszynie odbyło się spotkanie Klubu Obywatelskiego Cieszyn. Zaproszeni goście to poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz biskup Tadeusz Pieronek. W czasie spotkania mówiono nie tylko o polityce, ale również o kwestiach światopoglądowych oraz udziale w życiu publicznym osób duchownych.

wyświetleń: 1080komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .