Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1069komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński - psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.
fot. JŚ fot. JŚ

- Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli na przykład chcemy zmotywować koleżankę do poddania się badaniu mammograficznemu, powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, jak się poczuje po takim badaniu. Jeżeli zapytamy, co ją przed pójściem na takie badanie powstrzymuje, sprawimy że skupi się ona bardziej na swojej niechęci, niż na czymkolwiek innym – tłumaczył psycholog.

Warsztaty były skierowane zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców – Podczas spotkania dowiecie się zarówno, w jaki sposób zmotywować do działania siebie, jak i osoby trzecie. Pierwsza zasada motywacji błyskawicznej brzmi, że nikt niczego nie musi. Państwo też nie muszą tutaj być, jednak z jakiegoś powodu chcą – tymi słowami Kamil Zieliński rozpoczął warsztaty.

Podstawą motywacji błyskawicznej jest właśnie założenie, że nikt niczego nie musi – Większość ludzi posiada tendencje do protestu i oporu. Jeżeli będzie się usiłowało im coś nakazać, bądź narzucić, z pewnością nie będą miały one ochoty na wykonanie takich zadań. Aby odnieść oczekiwany efekt, należy dać komuś możliwość wyboru, jednocześnie wskazując pozytywne aspekty podjęcia oczekiwanych przez nas kroków, bądź negatywne ich zaniechania – dowiedzieli się zgromadzeni goście.

W czasie trwania zajęć można było również dowiedzieć się, że motywację każdy z nas ma w sobie, trzeba tylko umieć ją odpowiednio wyzwolić, oraz że jeżeli chcemy coś osiągnąć, powinniśmy się skupić na jakimś pozytywnym aspekcie, a nie na naszym oporze. Jeżeli będziemy powtarzać sobie, że w czasie wykonywania jakiejś pracy się męczymy, z pewnością nie będziemy mieli ochoty jej wykonać. Z kolei jeżeli pomyślimy, że po wykonaniu jakiegoś zadania będziemy mieli czas na relaks, z pewnością poczujemy się bardziej zmotywowani.

Warsztaty nie były zwykłym wykładem. Prowadzący rozmawiał z uczestnikami, wchodząc w dyskusję i starając się jednocześnie wskazać sposób myślenia, jaki pozwoli  na zastosowanie motywacji błyskawicznej. Wszystkie etapy motywacji błyskawicznej były podparte badaniami psychologów, przeprowadzanych na dużej ilości osób. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 19-10-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

p.h.u.rick
19-10-2017 20:38
p.h.u.rick
Nie wiem ile ten gość skasował za te warsztaty, ale temat wydaje mi się bardzo drętwy. Każdy kierownik i nie tylko zajmujący się sprzedażą bezpośrednią i mlm stosuje techniki motywacji na każdym kroku, przy każdym spotkaniu i to za darmo. Ile materiałów jest na you tobe i w książkach to już nie wspomnę. Po co zatem takie spotkanie. Nie ujmując nikomu zapewniam, że są wybitniejsi tego świata i to łatwiej dostępni, wystarczy poszperać on-line jeśli kogoś ten temat interesuje niż ten Pan.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 790komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 814komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 1662komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 781komentarzy: 0

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 1018komentarzy: 3

Wieje i będzie wiać...

18-01-2018 15:30

Od czwartku (18.01) do piątku (19.01) w naszym regionie znów mają pojawić się silne wiatry.

wyświetleń: 2648komentarzy: 0

Domek skradziony z placu zabaw przy żłobku ''Tup Tup'' w Cieszynie został odnaleziony

18-01-2018 14:25

Dziś (18.01) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację od dyrekcji żłobka „Tup Tup” w Cieszynie, na terenie którego doszło do kradzieży domku dla dzieci, będącego wyposażeniem placu zabaw. Domek został znaleziony przez właściciela okolicznego kantoru.

wyświetleń: 3737komentarzy: 1

Między innymi

18-01-2018 13:50

W środę (17.01) w Ulu Kultury - Pracowni dobrych praktyk (Cieszyn ul. Srebrna) odbył się wernisaż wystawy artystki znanej jako Elena Lola Loli. Większość prac odnosiła się do zwierząt, gdyż jak wspominała sama artystka, są one dla niej bardzo ważne i tym samym usiłuje je uczynić bardziej zauważalnymi. Wystawa ''Między innymi. Zwierzęta na sprzedaż i do oddania'' to trzecia wystawa artystki zlokalizowana w Cieszynie.

wyświetleń: 918komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

18-01-2018 11:55

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 291komentarzy: 0

Kradzieże na stokach

18-01-2018 10:35

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wiśle rozpoczęli akcję informacyjną przeciwko kradzieżom na stokach oraz w hotelach. Jak im zapobiec dowiedzieć się można ze specjalnie przygotowanych dla turystów ulotkach. 

wyświetleń: 1247komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .