Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skofot zaprasza!

Już po raz trzeci Skoczów na dwa dni stanie się mekką pasjonatów fotografii. W najbliższy weekend 20-21 październik w Teatrze Elektrycznym odbędzie się Festiwal Fotografii Analogowej Skofot.

Ideą festiwalu jest spotkanie i rozmowa, sprzyja temu kameralność skoczowskiego Teatru Elektrycznego. W piątek gościem się z Kamilą Kulik, laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów związanych z lomografią. - To specyficzny kierunek w fotografii. Osoby wykonujące zdjęcia korzystają ze starych aparatów, czy wręcz sami je budują. Zdjęcia nie są perfekcyjne, obiektywy są z plastiku, maja dużo wad optycznych. Jednym słowem to przeciwieństwo aparatu cyfrowego. Kamila Kulik jak sama mówi o sobie, jest to artystka, która osiągnęła perfekcję fotografując aparatami, którym zdecydowanie brakuje perfekcji – mówi organizator wydarzenia, Jerzy Rzechanek. Swój wkład w festiwal ma także Stowarzyszenie "Wrzos" z Skoczowa, ZSTiO w Skoczowie, Urząd Miasta Skoczów, MCK Integrator i Skoczowski Teatr Elektryczny.

Sobota rozpocznie się od sentymentalnego spotkania z rodziną Leona Pary. Później organizatorzy zapraszają na spotkanie z Łukaszem Kapą, młodym, zdolnym portrecistą z Wrocławia. O 13.30 gościć będziemy legendę polskiej sztuki współczesnej, twórcę sztuki krytycznej, Pana Zbigniewa Liberę. Opowie on głównie o swoich projektach fotograficznych.

Będzie też spotkanie z niecodzienną fotografią – zdjęciami rentgenowskimi. Wykonuje je w swojej pracowni Tymoteusz Słowik. Są to zarówno zdjęcia zwierząt jak i przedmiotów. - Słowik to naukowiec zajmujący się prześwietleniami rentgenowskimi. Jego prace to nie tylko radiogramy, ale i ciekawe przemyślenia na temat ewolucji i materii – dodaje Rzechanek.

Program SKOFOT 2017:

20 październik (piątek):
- godz. 19.00: Gala otwarcia
- godz. 19.30: Kamila Kulik
- godz. 21.00: spotkanie z artystami w klubie festiwalowym,

21 październik (sobota):
- godz. 10.30 - Leon Para,
- godz. 11.30 - Łukasz Kapa,
- godz. 13.30 - Zbigniew Libera,
- godz. 15.00 - Tymoteusz Słowik,

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: