Piłkarski weekend za nami (15.10.2017)

Kolejna porcja regionalnego futbolu za nami. Przebieg niektórych spotkań kibice zapamiętają przez dłuższy czas. Mowa tu między innymi o meczu Jaworza z Czechowicami-Dziedzicami, w którym padło aż dziewięć bramek.

IV liga

W końcu odnieśli zwycięstwo. Tak można powiedzieć o Beskidzie Skoczów, który pokonał u siebie LKS Wilki Wilcza. Co prawda to goście prowadzili od 55. minuty, ale w 70. minucie wyrównał Małyjurek, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie. W 76. minucie Marcin Jaworzyn zdobył zwycięskiego gola dla Beskidu. Wilki miały w doliczonym czasie rzut karny, ale piłka, po trafieniu Dawida Gajewskiego, wylądowała na słupku.

Okręgówka

Nokaut w Puńcowie, gdzie miejscowe Tempo rozbiło zespół z Zebrzydowic aż 5:0. Przed pierwszym gwizdkiem faworytami byli gospodarze, którzy w ubiegły weekend wywieźli z Żywca trzy punkty. Nikt jednak nie oczekiwał, że podopieczni Sławoimra Macheja wygrają w takim stylu. Niespotykany przebieg miało spotkanie w Jaworzu, do którego przyjechał lider z Czechowic-Dziedzic. Gospodarze schodzili na przerwę z prowadzeniem 4:0 i chyba nikt nie spodziewał się, że taką przewagę można zmarnować. Owszem, można. Goście w drugich 45 minutach ruszyli w pogoń i w 88. minucie Damian Szczęsny wyrównał na 4:4. Kiedy wszystko wskazywało, że obie drużyny podzielą się punktami, Michał Sztykiel w czwartej minucie doliczonego czasu gry, zdobył bramkę dla Jaworza i lider Okręgówki poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.

A klasa

Piłkarze GKS-u Morcinek Kaczyce znowu pokazali charakter. Tym razem przekonali się o tym zawodnicy Beskidu Brenna, którzy do przerwy prowadzili 2:0, ale ostatecznie trzy punkty zostały w Kaczycach. Gol na wagę zwycięstwa zdobył w 83. minucie Marcel Adamek. Kolejne trzy punkty zainkasował Piast Cieszyn. Gdyby nie walkowery z Zabłociem i Goleszowem, zwycięstwo z Dębowcem byłoby już piątą wygraną z rzędu podopiecznych Marka Bakuna. Sportkontakt po raz drugi nie wykorzystał szansy objęcia prowadzenia w lidze. Piłkarze z Goleszowa, w czwartek przegrali z rezerwą Beskidu Skoczów, a dziś ulegli na własnym boisku Olzie Pogwizdów. Dla gości to już trzecia wygrana z rzędu, która posunęła ich w tabeli na czwartą pozycję. Na czele wciąż Orzeł Zabłocie, który spotkanie 11. kolejki z Kończycami Małymi rozegra na początku listopada.