Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 2083komentarzy: 1

Burmistrz nagrodzi

17-04-2017 19:00

Znana jest lista wyróżnionych i nagrodzonych sportowców z Gminy Skoczów. Łącznie na nagrody wydane zostanie 25 tysięcy zł.
Gala nagród w 2015 roku, fot. arc.ox.pl Gala nagród w 2015 roku, fot. arc.ox.pl

Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Skoczowa nr XLIX/615/2010 z dnia 28 października 2010 r. w sprawie ustanowienia nagród za wysokie wyniki sportowe Burmistrz Miasta Skoczowa przyznał nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe w 2016 roku.

Lista nagrodzonych sportowców:

1.   1.   Mirosław Madzia, lekkoatleta (rzut dyskiem, pchniecie kulą) – m.in. 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych,

2. Mateusz Łysikowski, siatkarz, m.in. 5 miejsce na mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej w Lucernie,

3. Judyta Czyż, szybownictwo, 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet w Ostrowie Wielkopolskim,

4. Eugenia Szafarczyk, lekkoatletyka, biegi, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w Krynicy Zdroju,

5. Marcin Kukulski, siatkarz, m.in. 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kadetów w Człuchowie,

6. María Bober, kendo, m.in. 1 miejsce - Mistrzostwa Polski Kobiet w Kendo, Warszawa 27.11.2016 r. ,

7. Józef Wojtyła, Wiślica, Lekka atletyka, nartorolki – m.in. 2 miejsce - Mistrzostwa Polski w Biegach na Nartorolkach, Jelenia Góra (w kat. Amatorzy bieg pod góre 3,6 km),

8. Marcelina Wojtyła, Nartorolki, m.in. 3 miejsce - Mistrzostwa Polski na Nartorolkach (stylem klasycznym i dowolnym), Jelenia Góra 10-11.09.2016 r.;

9. Henryk Pietrzak, Tenis stołowy, m.in. 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Weteranów w Tenisie Stołowym, Wałbrzych 10-12.06.2016 r.

10. Mateusz Myrmus, Szachy, m.in. 2 miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Turawa, 16-18.09.2016 r.;

11. Kamil Wilczyński, Lekka atletyka - skok w dal, m.in. 3 miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików W LA (skok W dal), Bielsko-Biała 10.09.2016 r.

12. Szymon Ogiegło, Lekka atletyka – biegi. m.in. 1 miejsce - Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA (bieg na 60 m), Chorzów 12.06.2016r.

13. Sylwia Zamarska, Szachy, m.in. 1 miejsce - Indywidualne Mistrzostwa Śląska W Szachach Szybkich, Imielin

14. Natalia Szczotka, Lekka atletyka, biegi, m.in. 2 miejsce - Mistrzostwa Śląska W Biegach Przełajowych (kat. wiekowa Dzieci Starsze), Mysłowice 12.03.2016 r.

15. Karolina Strządała, Pływanie, m.in. 2 miejsce - Mistrzostwa Śląska 12latków (sztafeta 4 x 100 stylem zmiennym), Radlin 20.05.2016 r.

16. Krzysztof Szworc, Judo, m.in. 2 miejsce - Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych W Judo, Bielsko-Biała 10.01.2016 r.

17. Patrycja Wrzeszcz, Lekka atletyka – biegi, m.in. 2 miejsce - Mistrzostwa Śląska Dzieci WLA (bieg na 600 m), Chorzów 12.06.2016r.

18. Barbara Wojtyła, Biegi, 3 miejsce – m.in. Halowe Mistrzostwa Śląska (biegu na 2000m, kategoria seniorka), Ostrawa, 30.01.2016 r.

19. Kamil Firlajczyk, Judo, m.in. 3 miejsce - Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w Judo, Bielsko-Biała 10.01.2016r.

20. Jakub Kędzierski, Judo, m.in. 3 miejsce - Mistrzostwa Śląska Młodzików W Judo ¬ Bielsko-Biała 10.01.2016 r.

21. Anna Kowalczyk, Judo, 3 miejsce - Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych W Judo Bielsko-Biała, 10.01.2016 r.

22. Emilia Kubies, Lekka atletyka - skok w dal, m.in. 3 miejsce - Mistrzostwa Śląska Dzieci W LA (skok w dal), Chorzów 12.06.2016 r.

23. Izabela Wysłuch, Lekka atletyka – biegi, m.in. 3 miejsce - Mistrzostwa Śląska Juniorek w Biegach Przełajowych, Mysłowice 12.03.2016 r.

24. Adrianna Zahraj, Lekka atletyka – biegi, m.in. Zajęcie punktowanego miejsca W ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży

25. Wojciech Wojtyła, Lekka atletyka – biegi, Zajęcie punktowanego miejsca W ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży

Lista zawodników gier zespołowych, którym zostały przyznane nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2016 r.

1.   1.   Drużyna juniorów w składzie 2 os.: Mateusz Kukulski, Marek Setlak, Siatkówka plażowa, m.in. l miejsce - Półfinał Mistrzostw Polski W Siatkówce Plażowej Myślenice, 23.06.2016 r.

2. Drużyna minisiatkówki dziewcząt W składzie 4 os.: Kornelia Bul, Małgorzata Ciężkowska, Karolina Gandor, Anna Ptak, Siatkówka, 3 miejsce - Mistrzostwa Śląska w Minisiatkówce Dziewcząt, Mikołów 4-6.07.2016 r.

3. Klub Piłkarski, LUKAM, Drużyna Młodzik 2003 w składzie 5 os.: Mikołaj Bułka, Krystian Pytlarz, Tymoteusz Dadol-1, Jakub Laskowski, Bartłomiej Matula, Piłka nożna, 2 miejsce - Il Liga Wojewódzka Młodzików Grupa Południowa (D1) w kategorii Młodzik, czerwiec 2016 r.

4. Klub Piłkarski LUKAM Skoczów w składzie 9 os.: Marcin Kędzior, Sebastian Hausotter, Jakub Pasterny, Marcin Sojka, Tomasz Stokłosa, Tomasz Frąc, Patryk Czudek, Kacper Kołatek, Jakub Tolasz, 2 miejsce - II Liga Wojewódzka Drużyna Młodzików 2004 Piłka nożna Młodzików Grupa Południowa (D1 -2004), grudzień 2016 r.

5. Klub Piłkarski LUKAM Skoczów, Drużyna Młodzików Młodszych 2004, W składzie 4 os.: Jędrzej Ogórek, Dawid Walaski, Igor Mencnarowski, Szymon Gabryś, 3 miejsce I- Młodzieżowe, Piłka nożna Mistrzostwa Śląska W Futsalu w kategorii Młodzik Młodszy 2004, Gliwice, 23.01.2016 r.

6. Klub Piłkarski „BESKID” Skoczów, Drużyna Młodzików w składzie 18 os.: Arkadiusz Liszka, Jakub Krzemiński, Krzysztof Lapezyk, Jakub Kamyczek, Daniel Pater, Oskar Kryhut, Jakub Buława, Dawid Czubak, Eryk Piekar, Kamil Zwardoń, Piotr Klimurczyk, Igor Greń, Antoni Krzak, Mateusz Chmiel, Szymon Łagan, Bartosz Podlasiewicz, Jakub Krucek, Krzysztof Marzec, 1 miejsce - W III Lidze Wojewódzkiej Piłka nożna Młodzików W Grupie II, jesień 2016r. Awans do II Ligi śląskiej

7. Klub Piłkarski „BESKID” Skoczów, Drużyna Trampkarzy W składzie 18 os.: Dawid Łośko, Igor Malerz, Ksawery Bochenek, Jakub Staś, Bartłomiej Chruszcz, Wojciech Woźniczka, Szymon Danel, Łukasz Kraszewski, Ignacy Banaszak, Paweł Niedoba, Jakub Foltyn, Mateusz Szymala, Marek Krzywoń, Marcin Chwastek, Sebastian Szczypka, Klaudiusz Kurto, Kacper Macura, Łukasz Lizak, Piłka nożna, 1 miejsce - W II Lidze Wojewódzkiej, październik 2016 r., Awans do II Ligi

8. Klub Piłkarski „BESKID” Skoczów, Drużyna Juniorów Młodszych w składzie 15 os.: Adam Labzik, Szymon Dudela, Daniel Łagan, Michał Padło, Konrad Foltyn, Filip Chmiel, Oskar Heinrich, Tomasz Kudelka, Filip Piszczek, Szymon Woźniczka, Wojciech Łukowski, Wojciech Czaja, Kamil Król, Paweł Sikora, Sylwester Jaworski, 1 miejsce - w III Lidze Piłka nożna Wojewódzkiej Juniorów Młodszych (grupa 6), wiosna 2016 r. Awans do II Ligi Wojewódzkiej,

9. Klub Piłkarski „BESKID" Skoczów, drużyna Seniorów w składzie 16 os.: Szymon Bezeg, Cezary Ferfecki, Michał Grześ, Arkadiusz Ihas, Dariusz Ihas, Kamil Janik, Marcin Jaworzyn, Łukasz Kisiała, Maciej Marek, Wojciech Padło, Kamil Sornat, Krzysztof Surawski, Ireneusz Trojanowski, Jakub Warywoda, Mateusz Wojaczek, Łukasz Zaremski, Piłka nożna, 1 miejsce - Klasy Okręgowej, (Bielsko-Biala, sezon 2015/2016), Awans do IV Ligi

10. Ludowy Klub Sportowy „Pogórze”, Drużyna Tenisa Stołowego w składzie 6 os.: Adam Roszkowski, Wojciech Duda, Michal Mrowca, Jerzy Ihas, Janusz Ihas, Piotr Tomzik, Tenis stołowy, 3 miejsce - III Liga Mężczyzn Gr. II W sezonie 2015/2016, Łaziska Górne 28.08.2016 r.


Nagrodzeni trenerzy:

Zdzisław Kołodziejczyk – Ustroń – lekka atletyka – wyróżnienie

Janusz Macura – Skoczów - siatkówka

Sławomir Foltyn – Skoczów – piłka nożna

Przemysław Kolondra – Skoczów – judo

 

Treść rozporządzenia (pdf)


Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas uroczystej gali 22 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie (ul. Mickiewicza 3).

 

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-04-2017 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kika07645
19-04-2017 11:55
kika07645
Gratulacje dla wszystkich :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dyrektorzy odebrali nagrody i wyróżnienia

26-04-2017 19:50

Wczorajsza (25.04) sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień, które odebrali dyrektorzy szkół wysoko ocenionych w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw".

wyświetleń: 3066komentarzy: 1

Gość OX.PL - Jolanta Dygoś

26-04-2017 17:50

Jolanta Dygoś jedna z inicjatorek i organizatorek Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy”. Pani Dyrektor opowiada między innymi o tegorocznej edycji Festiwalu – programie, zaproszonych gościach, retrospektywach i cenach biletów…

wyświetleń: 570komentarzy: 0

Skoczów nagrodził sportowców

26-04-2017 16:20

22 kwietnia 2017 r. w Teatrze Elektrycznym odbyła się Sportowa Gala Sportu. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko gratulując miejscowym sportowcom, drużynom i trenerom osiągnięć uzyskanych w roku 2016.

wyświetleń: 629komentarzy: 0

Kończyce Wielkie górą na BRD

26-04-2017 14:40

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Mazańcowicach. Triumfatorzy będą reprezentować bielski okręg w eliminacjach wojewódzkich.

wyświetleń: 665komentarzy: 0

Kajto powalczy na Gran Canarii

26-04-2017 13:00

Rajdowe Mistrzostwa Europy przenoszą się na wymagające, asfaltowe odcinki Gran Canarii. Przed Kajetanowiczem aż 200 km ostrej jazdy.

wyświetleń: 574komentarzy: 0

Grupa Nieformalna ''Inicjatywni'' z główna nagrodą za film

26-04-2017 11:10

W stołecznym Teatrze Kamienica odbyła się gala podsumowująca IX edycję programu „Działaj Lokalnie” połączona z wręczeniem nagród w konkursie „Opowiedz…” oraz „Społecznik Roku 2016” tygodnika „Newsweek Polska”. Wśród grona laureatów znalazła się grupa „Inicjatywni” ze Strumienia działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

wyświetleń: 634komentarzy: 0

Trzeba ratować człowieczeństwo - mówiła dr Wanda Półtawska

26-04-2017 09:15

Wczoraj (25.04) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' odbyło się otwarte seminarium poświęcone ''Pamięci więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem kobiet - więźniarek z Ravensbrück''. Gościem honorowym i prelegentem była 96-letnia dr Wanda Półtawska, która podczas II wojny światowej więziona była właśnie w Ravensbrück. 

wyświetleń: 785komentarzy: 2

Jaki on duży!

26-04-2017 07:30

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście i nie jedliście. 30-centymetrowy sznycel po wiedeńsku możecie skosztować tylko w Restauracji Trzech Braci w Cieszynie.

wyświetleń: 5217komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Macura

25-04-2017 21:35

Dzisiaj zapraszamy na rozmowę z Katarzyną Macurą, dyrektorką Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu gminy Brenna.

wyświetleń: 1551komentarzy: 0

Głosuj na osobowość!

25-04-2017 17:35

Janusz Rokicki, Tomasz Wolff i Fundacja Volens – to kandydaci ze Śląska Cieszyńskiego do tytułu „Osobowości Ziem Górskich” zakwalifikowani do II etapu konkursu.

wyświetleń: 5066komentarzy: 0
Kontakt z redkacją