Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4214komentarzy: 4

Aż 124 nieprawidłowości

18-03-2016 14:20

Aż 124 nieprawidłowości na 121 zatrzymanych kierowców. To wynik wczorajszej (17.03.2016) akcji "Pasy", którą funkcjonariusze prowadzili przez cały dzień.
Aż 124 nieprawidłowości fot. arc.ox.pl

Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań "Pasy" [Pisaliśmy: Pasy na celowniku Policji ]. - Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań policjanci skontrolowali 121 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, odnotowując 124 różnych nieprawidłowości – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Podczas działań stróże prawa stwierdzili 86 przypadków niestosowania pasów przez kierujących i 17 przez pasażerów. Mundurowi odnotowali także 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

Akcja prowadzona była w całym województwie – brało w niej łącznie udział 700 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3700 kierowców, odnotowując prawie 3400 różnych nieprawidłowości.

vdka

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 18-03-2016 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kudaasek
18-03-2016 15:19
kudaasek
Ależ skuteczność... statystycznie nieco ponad jedno wykroczenie na jedno zatrzymanie. Nieźle. Zapiąć pas to aż tak wielki problem...?
dawid_r
18-03-2016 21:09
dawid_r
To bardzo Ciekawe? Jestem pieszym, i ile kroć idę chodnikiem a na światłach stoją samochody, to ani razu nie zauważyłem że ktoś nie ma pasów ! A nasza policja robi Akcje i nagle prawie każde zatrzymane auto i wpadka.
romanl
19-03-2016 09:37
romanl
We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów..... "we akcji" i PRAWIE 19 !!!!!!!!! jak żyję nie widziałem jeszcze prawie 19 policjantów ani prawie 19 przedstawicieli ludzkiego gatunku :))))))))))))))
A może było ich 18,5 ????
Gratulacje dla prawie redaktora
miglanc_7
19-03-2016 11:47
miglanc_7
Dobre! "Prawie" się ubawiłem. Cóż wychodzi na to, że policjant to nie w pełni człowiek, tylko np. 0,99 człowieka, więc wychodzi jakieś 18,81 przedstawiciela ludzkiego gatunku czyli prawie 19 więc się nie czepiajmy :D
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kubalonka: trasy cały rok?

28-07-2016 09:20

22 lipca w Urzędzie Miejskim w Wiśle odbyło się spotkanie poświęcone przyszłym losom tras biegowych na Kubalonce. – Cieszę się, że jest zielone światło dla tej inwestycji ze strony kluczowych instytucji – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

wyświetleń: 132komentarzy: 0

Cieszyn - miastem akademickim cały rok

28-07-2016 07:30

W Cieszynie ma swoją siedzibę jedna z największych uczelni w Polsce – Uniwersytet Śląski. Przedstawiciele społeczności akademickiej włączają się w różnorodne działania na rzecz społeczności lokalnej miasta i regionu.

wyświetleń: 399komentarzy: 0

Kontrole ciągle trwają

27-07-2016 19:00

Niespełna 4 tysiące skontrolowanych pojazdów i 24 tysiące podróżnych – to efekt trzech tygodni działań Straży Granicznej. Od ponad trzech tygodni na granicy południowej obowiązuje tymczasowa kontrola graniczna.

wyświetleń: 1371komentarzy: 2

Niemiec w naszej policji

27-07-2016 17:25

Kommisaranwärter Tobias Kominek - policjant z Wyższej Szkoły Policji w Nordhein - Westfalen w Niemczech odbywa dwutygodniowe praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 2656komentarzy: 9

Drużyna z Kowali najlepsza

27-07-2016 16:30

W miniony weekend (23.07) w Kiczycach odbyły się zawody skoczowskich sołectw. Rywalizację sportową na wesoło wygrała drużyna z Kowali.

wyświetleń: 1377komentarzy: 0

Jaworzynka: pomnik dla biskupa

27-07-2016 15:00

Nietypowy pomnik pojawił się w Jaworzynce przy rondzie. Mieszkańcy Jaworzynki postanowili uhonorować swojego krajana, biskupa Wiesława Krótkiego - biskupa diecezji Churchill - Zatoka Hudsona.

wyświetleń: 2984komentarzy: 4

Zabezpieczają ŚDM

27-07-2016 14:55

60. policjantów garnizonu cieszyńskiego weźmie udział w zabezpieczeniu papieskiej wizyty w Częstochowie.

wyświetleń: 2350komentarzy: 4

Chcą rewitalizować Ustroń

27-07-2016 13:40

Burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec, zachęca do wzięcia udziału w ankiecie, dzięki której zostanie stworzony program rewitalizacji miasta w jego różnych obszarach.

wyświetleń: 1219komentarzy: 2

'Papież tak, PiS nie'

27-07-2016 12:00

Na białych płachtach przytwierdzonych do barierek kładek prowadzących nad drogą S1 w Cieszynie pojawiły się napisy. Z ich treści wynika, że osoby, które je wywiesiły nieszczególnie kochają rządząca partię.

wyświetleń: 8686komentarzy: 30

Możliwe burze z gradem

27-07-2016 11:00

Kolejny dzień meteorolodzy ostrzegają mieszkańców naszego regionu przed burzami, miejscami z gradem.