Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 4320komentarzy: 4

Aż 124 nieprawidłowości

18-03-2016 14:20

Aż 124 nieprawidłowości na 121 zatrzymanych kierowców. To wynik wczorajszej (17.03.2016) akcji "Pasy", którą funkcjonariusze prowadzili przez cały dzień.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań "Pasy" [Pisaliśmy: Pasy na celowniku Policji ]. - Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań policjanci skontrolowali 121 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, odnotowując 124 różnych nieprawidłowości – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Podczas działań stróże prawa stwierdzili 86 przypadków niestosowania pasów przez kierujących i 17 przez pasażerów. Mundurowi odnotowali także 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

Akcja prowadzona była w całym województwie – brało w niej łącznie udział 700 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3700 kierowców, odnotowując prawie 3400 różnych nieprawidłowości.

vdka

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 18-03-2016 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
18-03-2016 15:19
[konto zostało usunięte]
Ależ skuteczność... statystycznie nieco ponad jedno wykroczenie na jedno zatrzymanie. Nieźle. Zapiąć pas to aż tak wielki problem...?
dawid_r
18-03-2016 21:09
dawid_r
To bardzo Ciekawe? Jestem pieszym, i ile kroć idę chodnikiem a na światłach stoją samochody, to ani razu nie zauważyłem że ktoś nie ma pasów ! A nasza policja robi Akcje i nagle prawie każde zatrzymane auto i wpadka.
romanl
19-03-2016 09:37
romanl
We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów..... "we akcji" i PRAWIE 19 !!!!!!!!! jak żyję nie widziałem jeszcze prawie 19 policjantów ani prawie 19 przedstawicieli ludzkiego gatunku :))))))))))))))
A może było ich 18,5 ????
Gratulacje dla prawie redaktora
miglanc_7
19-03-2016 11:47
miglanc_7
Dobre! "Prawie" się ubawiłem. Cóż wychodzi na to, że policjant to nie w pełni człowiek, tylko np. 0,99 człowieka, więc wychodzi jakieś 18,81 przedstawiciela ludzkiego gatunku czyli prawie 19 więc się nie czepiajmy :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Medal dla papieża

24-07-2017 12:15

Dzisiaj ( 24 lipca  2017)  Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wysłany zostanie pocztą do Watykany na ręce papieża Franciszka specjalny medal na 500 lat Reformacji (1517-2017) – informuje redakcję ox.pl ks. Jan Byrt.   

wyświetleń: 45komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu w Wiśle!

24-07-2017 10:55

31 lipca br. przez Wisłę przejedzie wyścig kolarski 74. Tour de Pologne. W godzinach 16:00-20:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu.

wyświetleń: 438komentarzy: 0

Szansa dla Szańców

24-07-2017 09:15

Szańce Jabłonkowskie ożyły. Na wałach zawisła flaga cesarska.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Weterani w Zebrzydowicach

24-07-2017 07:30

W Zebrzydowicach od trzech lat na rodzinnej rehabilitacji czas spędzają polscy weterani ranni podczas misji zagranicznych. Jak sami mówią, w Zebrzydowicach odnaleźli swoje miejsce i tutaj odpoczywają. Żołnierze przygotowali także wystawę pt. „Weterani”, którą można oglądać w godzinach otwarcia zamku w Zebrzydowicach do  28 lipca 2017 roku. W tygodniu od 8:00 – 21:00 w sobotę i niedzielę od 12:00 – 21:00. 

wyświetleń: 881komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Adam Bubik

23-07-2017 19:00

Dziś zaproszenie do studia przyjął Adam Bubik - Polak mieszkający na Zaolziu, który odpowiada, czy Czesi śmieją się z języka polskiego i dlaczego parasol to nie jest "szmaticzku na paticzku"? Jacek Porzycki pyta też piosenkarza, dlaczego jest "synem marnotrawnym" i czy Żona artysty denerwuje się na widok Fanek Adama? Rozmowa schodzi również na inne tematy - praca licencjacka, "gwiazdorzenie" i najnowsza piosenka na żywo.

wyświetleń: 1290komentarzy: 0

Piorun uderzył w chłopca

23-07-2017 17:10

Nasz region w ostatnich dniach nawiedzają gwałtowne nawałnice. Wczoraj (22.07.2017) w Trzyńcu piorun  uderzył w  chłopca, który w czasie burzy przebywał na ulicy. Z pomocą pospieszyli przechodnie.

wyświetleń: 12089komentarzy: 2

Oszuści znów atakują

23-07-2017 15:45

Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Wczoraj w naszym województwie doszło do kilku takich przypadków. Część z osób nie dała się nabrać i powiadomiła o sytuacji policję. Niestety, niektórzy wypłacili pieniądze i przekazali je oszustom.

wyświetleń: 2297komentarzy: 0

Groźny barszcz

23-07-2017 14:30

Pochodzi z rejonu Kaukazu i powoduje degradację środowiska przyrodniczego, a sok wydzielany przez świeże rośliny wywołuje zmiany skórne. Barszcz Sosnowskiego, bo o nim mowa, jest objęty prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Jednak mimo to, ciągle można spotkać jego skupiska, również na naszym terenie.

wyświetleń: 4092komentarzy: 1

Koncert Życzeń Stela OX.PL

23-07-2017 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 899komentarzy: 1

Ze Strumienia nad morze

23-07-2017 10:30

Sześcioro dzieci ze Strumienia spędzi bezpłatne wakacje nad morzem dzięki II edycji „Wakacji z Muszkieterami”. Łącznie w ramach akcji wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski.