Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4245komentarzy: 4

Aż 124 nieprawidłowości

18-03-2016 14:20

Aż 124 nieprawidłowości na 121 zatrzymanych kierowców. To wynik wczorajszej (17.03.2016) akcji "Pasy", którą funkcjonariusze prowadzili przez cały dzień.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań "Pasy" [Pisaliśmy: Pasy na celowniku Policji ]. - Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań policjanci skontrolowali 121 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, odnotowując 124 różnych nieprawidłowości – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Podczas działań stróże prawa stwierdzili 86 przypadków niestosowania pasów przez kierujących i 17 przez pasażerów. Mundurowi odnotowali także 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

Akcja prowadzona była w całym województwie – brało w niej łącznie udział 700 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3700 kierowców, odnotowując prawie 3400 różnych nieprawidłowości.

vdka

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 18-03-2016 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kudaasek
18-03-2016 15:19
kudaasek
Ależ skuteczność... statystycznie nieco ponad jedno wykroczenie na jedno zatrzymanie. Nieźle. Zapiąć pas to aż tak wielki problem...?
dawid_r
18-03-2016 21:09
dawid_r
To bardzo Ciekawe? Jestem pieszym, i ile kroć idę chodnikiem a na światłach stoją samochody, to ani razu nie zauważyłem że ktoś nie ma pasów ! A nasza policja robi Akcje i nagle prawie każde zatrzymane auto i wpadka.
romanl
19-03-2016 09:37
romanl
We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów..... "we akcji" i PRAWIE 19 !!!!!!!!! jak żyję nie widziałem jeszcze prawie 19 policjantów ani prawie 19 przedstawicieli ludzkiego gatunku :))))))))))))))
A może było ich 18,5 ????
Gratulacje dla prawie redaktora
miglanc_7
19-03-2016 11:47
miglanc_7
Dobre! "Prawie" się ubawiłem. Cóż wychodzi na to, że policjant to nie w pełni człowiek, tylko np. 0,99 człowieka, więc wychodzi jakieś 18,81 przedstawiciela ludzkiego gatunku czyli prawie 19 więc się nie czepiajmy :D
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Naczelnik Wydziału Sportu przedstawia priorytety działań

30-09-2016 23:30

Na wniosek radnego Rady Miejskiej Cieszyna Krzysztofa Heroka, Naczelnik Wydziału Sportu Cezary Cieńciała przedstawił na wczorajszej (29.09) sesji wizję funkcjonowania sportu oraz propozycję zmian w zarządzaniu i utrzymaniu obiektów sportowych.

wyświetleń: 34komentarzy: 0

Seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki

30-09-2016 18:00

Seniorzy wracają do nauki. W tym tygodniu w Cieszynie odbyła się inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2016/2017 Stowarzyszenia Cieszyński Uniwersytet III Wieku. Uroczystość w Teatrze im. A. Mickiewicza uświetnił występ dziennikarzy - Leszka Mazana i Mieczysława Czumy.

wyświetleń: 624komentarzy: 0

Najmłodsi stela 97/499/2016

30-09-2016 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2214komentarzy: 0

W. K. spod Witalusza ''pisarz wyklęty?''

30-09-2016 14:30

(…) „Wyklęto” więc jednego z najpopularniejszych i najbardziej typowych pisarzy ludowych Śląska Cieszyńskiego. Przekreślono czterdziestoletni dorobek pisarza- z bólem pisał na łamach „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” w 1957 roku Edmund Rosner. Nie mógł, czy też nie chciał on jednak wówczas precyzyjnie wskazać „winnego” owego stanu rzeczy.

wyświetleń: 430komentarzy: 0

HEY gra dla Was

30-09-2016 13:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już za tydzień w cieszyńskim teatrze wystąpi jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność. Teraz czas na spotkanie z zespołem w Cieszynie.

wyświetleń: 660komentarzy: 2

Zaolzie. Jubileusz Sceny Polskiej

30-09-2016 11:10

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie to jedyny na świecie polski teatr zawodowy poza granicami kraju. Istnieje już 65 lat. Uroczystą galę i bankiet z tej okazji zorganizowano w minioną sobotę, 24 września.

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy Powiatu Cieszyńskiego docenieni

30-09-2016 09:15

W środę (28.09) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2015. Uhonorowano także szkoły i gminy, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2015/2016.

wyświetleń: 1339komentarzy: 2

Uniwersytet Śląski - dla miasta i regionu

30-09-2016 07:30

Już niedługo rozpocznie się październik, a wraz z nim kolejny rok akademicki. Do miasta, na powrót, zawitają studenci i kadra wykładowców jednego z największych ośrodków akademickich regionu i Polski - Uniwersytetu Śląskiego, który od wielu pokoleń związany jest również z Cieszynem.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

29-09-2016 20:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 868komentarzy: 0

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR). Odcinek 4: Białogród i cesarsko-pruskie słupy graniczne

29-09-2016 18:35

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś propozycja wycieczki śladem dawnej granicy prusko-austriackiej.