Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 4186komentarzy: 4

Aż 124 nieprawidłowości

18-03-2016 14:20

Aż 124 nieprawidłowości na 121 zatrzymanych kierowców. To wynik wczorajszej (17.03.2016) akcji "Pasy", którą funkcjonariusze prowadzili przez cały dzień.
Aż 124 nieprawidłowości fot. arc.ox.pl

Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań "Pasy" [Pisaliśmy: Pasy na celowniku Policji ]. - Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań policjanci skontrolowali 121 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, odnotowując 124 różnych nieprawidłowości – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Podczas działań stróże prawa stwierdzili 86 przypadków niestosowania pasów przez kierujących i 17 przez pasażerów. Mundurowi odnotowali także 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

Akcja prowadzona była w całym województwie – brało w niej łącznie udział 700 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3700 kierowców, odnotowując prawie 3400 różnych nieprawidłowości.

vdka

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 18-03-2016 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kudaasek
18-03-2016 15:19
kudaasek
Ależ skuteczność... statystycznie nieco ponad jedno wykroczenie na jedno zatrzymanie. Nieźle. Zapiąć pas to aż tak wielki problem...?
dawid_r
18-03-2016 21:09
dawid_r
To bardzo Ciekawe? Jestem pieszym, i ile kroć idę chodnikiem a na światłach stoją samochody, to ani razu nie zauważyłem że ktoś nie ma pasów ! A nasza policja robi Akcje i nagle prawie każde zatrzymane auto i wpadka.
romanl
19-03-2016 09:37
romanl
We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów..... "we akcji" i PRAWIE 19 !!!!!!!!! jak żyję nie widziałem jeszcze prawie 19 policjantów ani prawie 19 przedstawicieli ludzkiego gatunku :))))))))))))))
A może było ich 18,5 ????
Gratulacje dla prawie redaktora
miglanc_7
19-03-2016 11:47
miglanc_7
Dobre! "Prawie" się ubawiłem. Cóż wychodzi na to, że policjant to nie w pełni człowiek, tylko np. 0,99 człowieka, więc wychodzi jakieś 18,81 przedstawiciela ludzkiego gatunku czyli prawie 19 więc się nie czepiajmy :D
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Sztandar już jest, ale musi jeszcze poczekać dwa lata

29-06-2016 19:00

Sztandar Powiatu Cieszyńskiego jest już gotowy. Po dwóch latach oczekiwań wreszcie udało się go wykonać. Mimo, iż Powiat teoretycznie może się już nim pochwalić,  to jego oficjalne przekazanie będzie miało miejsce dopiero za dwa lata?

wyświetleń: 139komentarzy: 0

Doping kibiców ze Strumienia

29-06-2016 17:05

Wszyscy odliczamy już godziny do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią. Wielu fanów piłki nożnej przygotowuje się do tego meczu w specjalny sposób. Zaskoczeni mogą być mieszkańcy naszego regionu, ponieważ w teledysku do hymnu "My kibice- Polska Biało-Czerwoni" występują kibice ze Strumienia.

wyświetleń: 276komentarzy: 0

Policjanci wyjdą zza biurek

29-06-2016 16:00

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić parę zmian w Policji: przywrócić zlikwidowane posterunki, stworzyć mapę bezpieczeństwa oraz dzielnicowych zza biurek z powrotem skierować na ulice.

wyświetleń: 890komentarzy: 2

Proszą o rozsądek

29-06-2016 14:30

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku podczas wakacyjnego wypoczynku, nie tylko na drogach, ale i nad wodą.

wyświetleń: 433komentarzy: 0

Zaolzie: Polscy harcerze z Bystrzycy mają nową żaglówkę

29-06-2016 12:40

Na Zaolziu – choć mało się o tym wie – istnieje polskie harcerstwo. Nie dość tego. Są nawet drużyny wodniackie i to tam, gdzie by się nikt tych „morskich wilków” nie spodziewał. W podgórskiej Bystrzycy od siedemnastu lat działa Wodna Drużyna Harcerska „Grom”, która w połowie czerwca pochwaliła się swoim nowym nabytkiem – jest to żaglówka, której uroczysty chrzest miał miejsce na zalewie w Cierlicku.

wyświetleń: 316komentarzy: 1

Szczęśliwy finał poszukiwań

29-06-2016 11:30

Kilka godzin trwała akcja poszukiwawcza 70-letniej mieszkanki gminy Chybie. Schorowana kobieta zaginęła wczoraj popołudniu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze

wyświetleń: 3348komentarzy: 0

Pół wieku uzdrowiska

29-06-2016 10:55

50 lat minie w przyszłym roku od rozpoczęcia budowy w Ustroniu kompleksu sanatoriów. Popularne piramidy na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Dzięki inwestycji sprzed trzech dekad zmieniło się nie tylko ono samo. Także województwo śląskie zyskało miejsce, gdzie wiele osób powraca do zdrowia.

wyświetleń: 1528komentarzy: 1

Sesja podziękowań i gratulacji

29-06-2016 09:20

Ostatnia (28.06) przed wakacyjną przerwą sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego rozpoczęła się od gratulacji i podziękowań. Przyznano stypendia Starosty Cieszyńskiego oraz pogratulowano Małgorzacie Kiereś, laureatce nagrody im. Oskara Kolberga.

wyświetleń: 1263komentarzy: 0

Jest praca dla specjalistów w FAO FAR

29-06-2016 07:30

Masz doświadczenie w branży samochodowej, motoryzacyjnej lub maszynowej? Znasz się na hydraulice lub elektrotechnice maszynowej? Firma FAO FAR z Puńcowa, największy, prywatny polski producent maszyn leśnych ma dla Ciebie pracę!

wyświetleń: 3144komentarzy: 0

Wspólnie pokonali 2942 długości basenu

28-06-2016 20:15

Blisko 60 osób, w różnym wieku, wystartowało w tegorocznym Maratonie dla Hospicjum „Pływaj dla dzieciaków z dzieciakami”. W tym roku uczestnikom maratonu udało się przepłynąć ponad 2900 długości basenu. Wszystko to na rzecz dzieci osieroconych wspieranych przez Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.