Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4344komentarzy: 4

Aż 124 nieprawidłowości

18-03-2016 14:20

Aż 124 nieprawidłowości na 121 zatrzymanych kierowców. To wynik wczorajszej (17.03.2016) akcji "Pasy", którą funkcjonariusze prowadzili przez cały dzień.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań "Pasy" [Pisaliśmy: Pasy na celowniku Policji ]. - Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań policjanci skontrolowali 121 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, odnotowując 124 różnych nieprawidłowości – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Podczas działań stróże prawa stwierdzili 86 przypadków niestosowania pasów przez kierujących i 17 przez pasażerów. Mundurowi odnotowali także 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

Akcja prowadzona była w całym województwie – brało w niej łącznie udział 700 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3700 kierowców, odnotowując prawie 3400 różnych nieprawidłowości.

vdka

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 18-03-2016 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
18-03-2016 15:19
[konto zostało usunięte]
Ależ skuteczność... statystycznie nieco ponad jedno wykroczenie na jedno zatrzymanie. Nieźle. Zapiąć pas to aż tak wielki problem...?
dawid_r
18-03-2016 21:09
dawid_r
To bardzo Ciekawe? Jestem pieszym, i ile kroć idę chodnikiem a na światłach stoją samochody, to ani razu nie zauważyłem że ktoś nie ma pasów ! A nasza policja robi Akcje i nagle prawie każde zatrzymane auto i wpadka.
romanl
19-03-2016 09:37
romanl
We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów..... "we akcji" i PRAWIE 19 !!!!!!!!! jak żyję nie widziałem jeszcze prawie 19 policjantów ani prawie 19 przedstawicieli ludzkiego gatunku :))))))))))))))
A może było ich 18,5 ????
Gratulacje dla prawie redaktora
miglanc_7
19-03-2016 11:47
miglanc_7
Dobre! "Prawie" się ubawiłem. Cóż wychodzi na to, że policjant to nie w pełni człowiek, tylko np. 0,99 człowieka, więc wychodzi jakieś 18,81 przedstawiciela ludzkiego gatunku czyli prawie 19 więc się nie czepiajmy :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 187komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 242komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 1581komentarzy: 3

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 434komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 3226komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 728komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 845komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 4123komentarzy: 2

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!