Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 4146komentarzy: 4

Aż 124 nieprawidłowości

18-03-2016 14:20

Aż 124 nieprawidłowości na 121 zatrzymanych kierowców. To wynik wczorajszej (17.03.2016) akcji "Pasy", którą funkcjonariusze prowadzili przez cały dzień.
Aż 124 nieprawidłowości fot. arc.ox.pl

Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań "Pasy" [Pisaliśmy: Pasy na celowniku Policji ]. - Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań policjanci skontrolowali 121 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, odnotowując 124 różnych nieprawidłowości – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji.

We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Podczas działań stróże prawa stwierdzili 86 przypadków niestosowania pasów przez kierujących i 17 przez pasażerów. Mundurowi odnotowali także 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

Akcja prowadzona była w całym województwie – brało w niej łącznie udział 700 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3700 kierowców, odnotowując prawie 3400 różnych nieprawidłowości.

vdka

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 18-03-2016 14:20
drukuj artykuł


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kudaasek
18-03-2016 15:19
kudaasek
Ależ skuteczność... statystycznie nieco ponad jedno wykroczenie na jedno zatrzymanie. Nieźle. Zapiąć pas to aż tak wielki problem...?
dawid_r
18-03-2016 21:09
dawid_r
To bardzo Ciekawe? Jestem pieszym, i ile kroć idę chodnikiem a na światłach stoją samochody, to ani razu nie zauważyłem że ktoś nie ma pasów ! A nasza policja robi Akcje i nagle prawie każde zatrzymane auto i wpadka.
romanl
19-03-2016 09:37
romanl
We akcji wzięło udział prawie 19 policjantów..... "we akcji" i PRAWIE 19 !!!!!!!!! jak żyję nie widziałem jeszcze prawie 19 policjantów ani prawie 19 przedstawicieli ludzkiego gatunku :))))))))))))))
A może było ich 18,5 ????
Gratulacje dla prawie redaktora
miglanc_7
19-03-2016 11:47
miglanc_7
Dobre! "Prawie" się ubawiłem. Cóż wychodzi na to, że policjant to nie w pełni człowiek, tylko np. 0,99 człowieka, więc wychodzi jakieś 18,81 przedstawiciela ludzkiego gatunku czyli prawie 19 więc się nie czepiajmy :D
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nietoperze w... gorzelni

31-05-2016 18:00

Nietoperze zamieszkały w starej gorzelni dworskiej w Górkach Wielkich. Żeby było im wygodniej, Dwór Kossaków ufundował im… drzwi.

wyświetleń: 2komentarzy: 0

Dzień Otwarty w Szkole Policji

31-05-2016 17:45

Chcesz zostać policjantem? Czy chcesz zobaczyć jak wyglądają szkolenia w służbach mundurowych? W Katowicach odbędzie się  Dzień Otwarty Szkoły Policji.

wyświetleń: 45komentarzy: 0

Ustroń ma nowe logo!

31-05-2016 16:00

Schematyczny symbol gór, a pod nimi rzeka – tak wygląda zwycięskie logo Ustronia wybrane spośród niespełna 2.000 projektów, nadesłanych z całego świata. Jak Wam się podoba?

wyświetleń: 303komentarzy: 5

Dzień bez Papierosa

31-05-2016 14:40

Od 1987 roku, w ostatni dzień maja, obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Jest to święto, które ma stanowić okazję do refleksji nad problemem nałogu palenia i jego konsekwencji.

wyświetleń: 204komentarzy: 0

Wypadek w Kończycach Małych

31-05-2016 13:50

Na ulicy Korczaka w Kończycach Małych doszło do wypadku drogowego w którym ranne zostały dwie osoby.

wyświetleń: 2330komentarzy: 1

Bilety na koncert Bednarka!

31-05-2016 13:15

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w ten piątek (3.06.2016) w Cieszynie odbędzie się występ Kamila Bednarka, który odbędzie się w ramach V koncertu charytatywnego ''Wyśpiewajmy marzenia''. Mamy dla Was aż cztery wejściówki do rozdania!

wyświetleń: 569komentarzy: 9

Kamil Heller i Filip Nivette wygrywają Gdańsk Castrol

31-05-2016 13:05

W swoim drugim starcie w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2016, załoga Filip Nivette i pochodzący z Ustronia Kamil Heller odniosła spektakularne zwycięstwo. Załoga jadąca po raz pierwszy Skodą Fabią R5 z włoskiego zespołu Italia Motorsport wyprzedziła na ostatnim Odcinku Specjalnym dotychczasowych liderów rajdu Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota, wygrywając rajd o jedyne 1,1 sekundy

wyświetleń: 103komentarzy: 0

Serwisowanie LPG - jak i gdzie?

31-05-2016 11:30

Instalacja LPG skutecznie obcina wydatki na eksploatację samochodu, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nią dbamy. Jeśli zapomnimy o właściwym serwisowaniu, spalanie wzrośnie i pojawi się ryzyko poważnych awarii silnika, na które być może będzie trzeba wydać przynajmniej równowartość zaoszczędzonych pieniędzy. Oszczędzając na rodzaju paliwa, nie można oszczędzać na regularnym serwisowaniu. Jak dbać o LPG, by jazda samochodem była tania i bezawaryjna?

wyświetleń: 432komentarzy: 0

Zwycięstwo Filipa Nivette i Kamila Hellera

31-05-2016 11:00

W swoim drugim starcie w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2016, załoga Filip Nivette i pochodzący z Ustronia Kamil Heller odniosła spektakularne zwycięstwo. Załoga jadąca po raz pierwszy Skodą Fabią R5 z włoskiego zespołu Italia Motorsport wyprzedziła na ostatnim Odcinku Specjalnym dotychczasowych liderów rajdu Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota, wygrywając rajd o jedyne 1,1 sekundy!

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Burzowo!

31-05-2016 10:55

Kolejne ostrzeżenia o burzach z gradem wydało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych. Pioruny i lodowe kulki mogą pojawić się w całym województwie śląskim.