Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4112komentarzy: 15

Pasy na celowniku Policji

17-03-2016 12:45

Nie przejścia dla pieszych, ale pasy bezpieczeństwa w samochodzie dziś (17.03.2016) na celowniku funkcjonariuszy drogówki.
Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras. Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras.

Akcja trwa od rana: - Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji PASY, której celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych związanych z naruszeniem przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń bezpieczeństwa służących do przewozu dzieci – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Jak się okazuje podstawowy obowiązek nie jest wcale tak powszechnie przestrzegany, jak mogłoby się wydawać: - Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym – zauważa rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Warto o tym pamiętać nie tylko dzisiaj, ale codziennie. Zapinanie pasów to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale i więcej pieniędzy w portfelu…: - Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem kierującemu 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych. Pamiętajmy – pasy bezpieczeństwa ratują życie! – podkreśla funkcjonariusz.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-03-2016 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zgrzybek
17-03-2016 12:58
zgrzybek
Jeszcze nie spotkałem w Cieszynie policjanta, który zapina pasy w trakcie jazdy.
[konto zostało usunięte]
17-03-2016 16:01
[konto zostało usunięte]
I kolejny kawał dobrej i nikomu niepotrzebnej roboty...
wodz dziewieciu niedzwiedzi
17-03-2016 16:04
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Sytuacja z wczoraj o godz 14 02 Taki lekko siwy pan okolo 45 lat prowadzacy samochód strazy miejskiej marki opel na ulicy zamkowej Jechał BEZ PASÓW dzis widziałem tego samego pana prowadzacego ten pojazd o godz 14 05 obok szkoły na londzina TAKZE JECHAŁ BEZ PASÓW czyli prawo równe dla wszystkicgh
rudlan
17-03-2016 16:37
rudlan
W terenie zabudowanym przy prędkości 50km/godz pasy nie mają praktycznie znaczenia, ważne, że policja zdobywa punkty i budżet państwa zyskuje dochody BRAWO
tomekm
17-03-2016 17:30
tomekm
Do rudlan
tomekm
17-03-2016 17:32
tomekm
Zrób doświadczenie rozpędź się do 50 km/h i uderz w ścianę najpierw z pasami a później bez !
fox7
17-03-2016 18:51
fox7
"...celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych ..." Chyba nikt w to nie wątpi :)
[konto zostało usunięte]
17-03-2016 20:15
[konto zostało usunięte]
Oj Rudlan, trochę Cię poniosła jednak fantazja...:) (zarówno w kwestii jeżdżenia 50km/h w mieście ;))
Ki-koker
18-03-2016 09:24
Ki-koker
Rudlan..........a co się stanie jak zderzysz się z samochodem jadącym z przeciwka, który też jedzie 50--tką? Wypadkowa wtedy wynosi 100km/h. Nim coś "mondrego" napiszesz to najpierw pomyśl.
yamah
18-03-2016 09:37
yamah
Jakby rudlan pomyślał to nie miałby co napisać...
[konto zostało usunięte]
18-03-2016 12:31
[konto zostało usunięte]
Ki-koker, może nie do końca tak jak piszesz, ale to nie zmienia faktu, że pasy pomagają, a prędkość ma zawsze znaczenie. Możesz przy prędkości bardzo małej, ok 15km/h rozbić głowę o szybę jak moja koleżanka, a możesz zapiąć pasy i nie mieć kilku szwów. Możesz przypieprzyć w drzewo z prędkością ok 50 km/h z zapiętymi pasami i wyjść z tego tak jak ja tylko z pękniętym mostkiem, a możesz nie zapiąć pasów i widząc skutki tego zdarzenia wnioskuję, że mógłbym o własnych siłach już nie wysiąść...
yamah... a kolega Rudlan to się zna na żartach i się nie okaże gburem...? ;)
Ki-koker
18-03-2016 12:46
Ki-koker
Kudaasek. .....ale trzeba tez pomyśleć, że w trakcie kolizji jak odpali poduszka to może narobić jeszcze więcej szkód. Poduszkę kierowcy nie można odłączyć w odróżnieniu od poduszki pasażera.
yamah
18-03-2016 13:14
yamah
Nie martw się kudaasek, ciebie nie pobije...
A tak nawiasem, to ty musisz być nieźle walnięty (nie tylko w mostek), skoro przy okazji nowego artykułu atakujesz mnie retorycznym pytaniem zupełnie nie związanym z tematem.
Zapewne chcesz wrócić do tej poprzedniej spędzającej ci sen z oczu przepychanki, ale niestety na mnie nie licz... Nie chce mi się już z tobą gadać, polemika z tobą to bezowocna strata czasu.
[konto zostało usunięte]
18-03-2016 14:55
[konto zostało usunięte]
Ki-kroker, jasne. Swoją drogą teoretyzujemy tu zapewne na przykładzie kolizji czołowych, które wg mnie i tak są najbezpieczniejsze, nawet w przypadku braku pasów. Jazda się zaczyna, jak się samochód od czegoś zacznie odbijać. Nie tak dawno znajoma mi grupa miała wypadek. Drzewo na prawą przednią "lampę", a potem niestety lewy tył w drugie drzewo, obrót o 180 stopni i oparcie się o następne - samochód VW T5. Całość zaczęła się przy prędkości ok 60km/h, a że ślisko było, to tak to wyglądało. Tym z przodu z pasami nic, dwaj z tyłu dość ciekawie połamani.
Yamah...Atakujesz...? Jeszcze nie zacząłem:) Walnięty? Mówisz, a wiesz... w końcu uczę się od "najlepszych". I ta oryginalność...haha... ale spoko, dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię, w przeciwieństwie do...
yamah
20-03-2016 16:05
yamah
Uffff, co za ulga ... wielkie dzięki kudaasek za (cyt:) "...dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię..." bo już cały byłem w strachu :-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 457komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Andrzej Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 684komentarzy: 2

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 330komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 733komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 1506komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 539komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 571komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 463komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1953komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.