Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 3967komentarzy: 15

Pasy na celowniku Policji

17-03-2016 12:45

Nie przejścia dla pieszych, ale pasy bezpieczeństwa w samochodzie dziś (17.03.2016) na celowniku funkcjonariuszy drogówki.
Pasy na celowniku Policji Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras.

Akcja trwa od rana: - Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji PASY, której celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych związanych z naruszeniem przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń bezpieczeństwa służących do przewozu dzieci – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Jak się okazuje podstawowy obowiązek nie jest wcale tak powszechnie przestrzegany, jak mogłoby się wydawać: - Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym – zauważa rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Warto o tym pamiętać nie tylko dzisiaj, ale codziennie. Zapinanie pasów to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale i więcej pieniędzy w portfelu…: - Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem kierującemu 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych. Pamiętajmy – pasy bezpieczeństwa ratują życie! – podkreśla funkcjonariusz.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-03-2016 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zgrzybek
17-03-2016 12:58
zgrzybek
Jeszcze nie spotkałem w Cieszynie policjanta, który zapina pasy w trakcie jazdy.
kudaasek
17-03-2016 16:01
kudaasek
I kolejny kawał dobrej i nikomu niepotrzebnej roboty...
wodz dziewieciu niedzwiedzi
17-03-2016 16:04
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Sytuacja z wczoraj o godz 14 02 Taki lekko siwy pan okolo 45 lat prowadzacy samochód strazy miejskiej marki opel na ulicy zamkowej Jechał BEZ PASÓW dzis widziałem tego samego pana prowadzacego ten pojazd o godz 14 05 obok szkoły na londzina TAKZE JECHAŁ BEZ PASÓW czyli prawo równe dla wszystkicgh
rudlan
17-03-2016 16:37
rudlan
W terenie zabudowanym przy prędkości 50km/godz pasy nie mają praktycznie znaczenia, ważne, że policja zdobywa punkty i budżet państwa zyskuje dochody BRAWO
tomekm
17-03-2016 17:30
tomekm
Do rudlan
tomekm
17-03-2016 17:32
tomekm
Zrób doświadczenie rozpędź się do 50 km/h i uderz w ścianę najpierw z pasami a później bez !
fox7
17-03-2016 18:51
fox7
"...celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych ..." Chyba nikt w to nie wątpi :)
ursus_81
17-03-2016 20:15
ursus_81
Oj Rudlan, trochę Cię poniosła jednak fantazja...:) (zarówno w kwestii jeżdżenia 50km/h w mieście ;))
Ki-koker
18-03-2016 09:24
Ki-koker
Rudlan..........a co się stanie jak zderzysz się z samochodem jadącym z przeciwka, który też jedzie 50--tką? Wypadkowa wtedy wynosi 100km/h. Nim coś "mondrego" napiszesz to najpierw pomyśl.
yamah
18-03-2016 09:37
yamah
Jakby rudlan pomyślał to nie miałby co napisać...
kudaasek
18-03-2016 12:31
kudaasek
Ki-koker, może nie do końca tak jak piszesz, ale to nie zmienia faktu, że pasy pomagają, a prędkość ma zawsze znaczenie. Możesz przy prędkości bardzo małej, ok 15km/h rozbić głowę o szybę jak moja koleżanka, a możesz zapiąć pasy i nie mieć kilku szwów. Możesz przypieprzyć w drzewo z prędkością ok 50 km/h z zapiętymi pasami i wyjść z tego tak jak ja tylko z pękniętym mostkiem, a możesz nie zapiąć pasów i widząc skutki tego zdarzenia wnioskuję, że mógłbym o własnych siłach już nie wysiąść...
yamah... a kolega Rudlan to się zna na żartach i się nie okaże gburem...? ;)
Ki-koker
18-03-2016 12:46
Ki-koker
Kudaasek. .....ale trzeba tez pomyśleć, że w trakcie kolizji jak odpali poduszka to może narobić jeszcze więcej szkód. Poduszkę kierowcy nie można odłączyć w odróżnieniu od poduszki pasażera.
yamah
18-03-2016 13:14
yamah
Nie martw się kudaasek, ciebie nie pobije...
A tak nawiasem, to ty musisz być nieźle walnięty (nie tylko w mostek), skoro przy okazji nowego artykułu atakujesz mnie retorycznym pytaniem zupełnie nie związanym z tematem.
Zapewne chcesz wrócić do tej poprzedniej spędzającej ci sen z oczu przepychanki, ale niestety na mnie nie licz... Nie chce mi się już z tobą gadać, polemika z tobą to bezowocna strata czasu.
kudaasek
18-03-2016 14:55
kudaasek
Ki-kroker, jasne. Swoją drogą teoretyzujemy tu zapewne na przykładzie kolizji czołowych, które wg mnie i tak są najbezpieczniejsze, nawet w przypadku braku pasów. Jazda się zaczyna, jak się samochód od czegoś zacznie odbijać. Nie tak dawno znajoma mi grupa miała wypadek. Drzewo na prawą przednią "lampę", a potem niestety lewy tył w drugie drzewo, obrót o 180 stopni i oparcie się o następne - samochód VW T5. Całość zaczęła się przy prędkości ok 60km/h, a że ślisko było, to tak to wyglądało. Tym z przodu z pasami nic, dwaj z tyłu dość ciekawie połamani.
Yamah...Atakujesz...? Jeszcze nie zacząłem:) Walnięty? Mówisz, a wiesz... w końcu uczę się od "najlepszych". I ta oryginalność...haha... ale spoko, dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię, w przeciwieństwie do...
yamah
20-03-2016 16:05
yamah
Uffff, co za ulga ... wielkie dzięki kudaasek za (cyt:) "...dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię..." bo już cały byłem w strachu :-)))
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Rajd Barum: Kajetanowicz liderem

28-08-2016 19:55

Choć na rozstrzygnięcie losów tytułów w klasyfikacjach indywidualnych FIA ERC musimy jeszcze poczekać co najmniej do wrześniowego Rajdu Lipawy na Łotwie, to już dziś LOTOS Rally Team może się cieszyć z drugiego z rzędu tytułu Rajdowych Mistrzów Europy w klasyfikacji zespołowej. Po zakończonym dziś Rajdzie Barum polski zespół ma 58 punktów przewagi. W pozostałych dwóch rundach sezonu można zdobyć maksymalnie 50 punktów, co oznacza, że żadna ekipa nie zdoła już wyprzedzić zespołu Kajetanowicza.

wyświetleń: 529komentarzy: 0

Najmłodsi stela 84/486/2016

28-08-2016 17:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3789komentarzy: 0

Malarstwo Moniki Panek

28-08-2016 15:25

3 września, tj. w sobotę odbędzie się wernisaż wystawy Moniki Panek pt. Stany Ulotne. Prezentacja malarstwa artystki potrwa do 30 września w Galerii Muflon w Ustroniu.

wyświetleń: 331komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 35/16

28-08-2016 13:00

W dzisiejszym artykule z serii o Skoczowie pozostaniemy w tematyce pożarniczej, opowiadając o początkach miejscowej straży pożarnej.

wyświetleń: 831komentarzy: 0

Archiwalia Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w zbiorach Książnicy

28-08-2016 10:30

W piątkowe popołudnie (26 sierpnia) w Książnicy Cieszyńskiej zapoznać się możny było z historią archiwów Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego przechowywanych w tutejszej placówce. O ich losach nim trafiły pod opiekę Książnicy i konserwacji, jakiej poddali dokumenty jej pracownicy opowiedziała zebranym Łucja Brzeżycka.

wyświetleń: 240komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 35/16 - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu

28-08-2016 08:15

Wiosną 1654 roku - w okresie od 21 marca do 18 kwietnia - ewangelikom odebrano 50 kościołów na Śląsku Cieszyńskim. po tym trudnym czasie powstała m.in. parafia ewangelicka w Ustroniu.

wyświetleń: 995komentarzy: 2

Msze i nabożeństwa online

28-08-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 760komentarzy: 0

Nie pociągiem a rowerem do Bielska?

27-08-2016 19:30

Czy linia kolejowa nr 190 z Bielska – Białej do Cieszyna przekształcona zostanie w ścieżkę dla rowerów? Nieczynna od kilku lat trasa może przekształcić się szlak dla cyklistów. Takie informacje napływają z Katowic, samorząd województwa zlecił audyt nieczynnych tras kolejowych pod kątem utworzenia na nich tras rowerowych.

wyświetleń: 4505komentarzy: 7

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (35/8/16)

27-08-2016 18:00

Czego użyli dwaj "rybacy" z Godziszowa podczas połowu? Na te i inne pytania odpowie nasz cotygodniowy przegląd prasy sprzed stu lat.

wyświetleń: 384komentarzy: 0

Samochodem w 'arkę'

27-08-2016 17:30

Dzisiaj (27 sierpnia) po godzinie piętnastej w Brennej doszło do wypadku. Samochód uderzył w dom.