Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4134komentarzy: 15

Pasy na celowniku Policji

17-03-2016 12:45

Nie przejścia dla pieszych, ale pasy bezpieczeństwa w samochodzie dziś (17.03.2016) na celowniku funkcjonariuszy drogówki.
Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras. Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras.

Akcja trwa od rana: - Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji PASY, której celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych związanych z naruszeniem przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń bezpieczeństwa służących do przewozu dzieci – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Jak się okazuje podstawowy obowiązek nie jest wcale tak powszechnie przestrzegany, jak mogłoby się wydawać: - Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym – zauważa rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Warto o tym pamiętać nie tylko dzisiaj, ale codziennie. Zapinanie pasów to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale i więcej pieniędzy w portfelu…: - Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem kierującemu 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych. Pamiętajmy – pasy bezpieczeństwa ratują życie! – podkreśla funkcjonariusz.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-03-2016 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zgrzybek
17-03-2016 12:58
zgrzybek
Jeszcze nie spotkałem w Cieszynie policjanta, który zapina pasy w trakcie jazdy.
[konto zostało usunięte]
17-03-2016 16:01
[konto zostało usunięte]
I kolejny kawał dobrej i nikomu niepotrzebnej roboty...
wodz dziewieciu niedzwiedzi
17-03-2016 16:04
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Sytuacja z wczoraj o godz 14 02 Taki lekko siwy pan okolo 45 lat prowadzacy samochód strazy miejskiej marki opel na ulicy zamkowej Jechał BEZ PASÓW dzis widziałem tego samego pana prowadzacego ten pojazd o godz 14 05 obok szkoły na londzina TAKZE JECHAŁ BEZ PASÓW czyli prawo równe dla wszystkicgh
rudlan
17-03-2016 16:37
rudlan
W terenie zabudowanym przy prędkości 50km/godz pasy nie mają praktycznie znaczenia, ważne, że policja zdobywa punkty i budżet państwa zyskuje dochody BRAWO
tomekm
17-03-2016 17:30
tomekm
Do rudlan
tomekm
17-03-2016 17:32
tomekm
Zrób doświadczenie rozpędź się do 50 km/h i uderz w ścianę najpierw z pasami a później bez !
fox7
17-03-2016 18:51
fox7
"...celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych ..." Chyba nikt w to nie wątpi :)
[konto zostało usunięte]
17-03-2016 20:15
[konto zostało usunięte]
Oj Rudlan, trochę Cię poniosła jednak fantazja...:) (zarówno w kwestii jeżdżenia 50km/h w mieście ;))
Ki-koker
18-03-2016 09:24
Ki-koker
Rudlan..........a co się stanie jak zderzysz się z samochodem jadącym z przeciwka, który też jedzie 50--tką? Wypadkowa wtedy wynosi 100km/h. Nim coś "mondrego" napiszesz to najpierw pomyśl.
yamah
18-03-2016 09:37
yamah
Jakby rudlan pomyślał to nie miałby co napisać...
[konto zostało usunięte]
18-03-2016 12:31
[konto zostało usunięte]
Ki-koker, może nie do końca tak jak piszesz, ale to nie zmienia faktu, że pasy pomagają, a prędkość ma zawsze znaczenie. Możesz przy prędkości bardzo małej, ok 15km/h rozbić głowę o szybę jak moja koleżanka, a możesz zapiąć pasy i nie mieć kilku szwów. Możesz przypieprzyć w drzewo z prędkością ok 50 km/h z zapiętymi pasami i wyjść z tego tak jak ja tylko z pękniętym mostkiem, a możesz nie zapiąć pasów i widząc skutki tego zdarzenia wnioskuję, że mógłbym o własnych siłach już nie wysiąść...
yamah... a kolega Rudlan to się zna na żartach i się nie okaże gburem...? ;)
Ki-koker
18-03-2016 12:46
Ki-koker
Kudaasek. .....ale trzeba tez pomyśleć, że w trakcie kolizji jak odpali poduszka to może narobić jeszcze więcej szkód. Poduszkę kierowcy nie można odłączyć w odróżnieniu od poduszki pasażera.
yamah
18-03-2016 13:14
yamah
Nie martw się kudaasek, ciebie nie pobije...
A tak nawiasem, to ty musisz być nieźle walnięty (nie tylko w mostek), skoro przy okazji nowego artykułu atakujesz mnie retorycznym pytaniem zupełnie nie związanym z tematem.
Zapewne chcesz wrócić do tej poprzedniej spędzającej ci sen z oczu przepychanki, ale niestety na mnie nie licz... Nie chce mi się już z tobą gadać, polemika z tobą to bezowocna strata czasu.
[konto zostało usunięte]
18-03-2016 14:55
[konto zostało usunięte]
Ki-kroker, jasne. Swoją drogą teoretyzujemy tu zapewne na przykładzie kolizji czołowych, które wg mnie i tak są najbezpieczniejsze, nawet w przypadku braku pasów. Jazda się zaczyna, jak się samochód od czegoś zacznie odbijać. Nie tak dawno znajoma mi grupa miała wypadek. Drzewo na prawą przednią "lampę", a potem niestety lewy tył w drugie drzewo, obrót o 180 stopni i oparcie się o następne - samochód VW T5. Całość zaczęła się przy prędkości ok 60km/h, a że ślisko było, to tak to wyglądało. Tym z przodu z pasami nic, dwaj z tyłu dość ciekawie połamani.
Yamah...Atakujesz...? Jeszcze nie zacząłem:) Walnięty? Mówisz, a wiesz... w końcu uczę się od "najlepszych". I ta oryginalność...haha... ale spoko, dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię, w przeciwieństwie do...
yamah
20-03-2016 16:05
yamah
Uffff, co za ulga ... wielkie dzięki kudaasek za (cyt:) "...dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię..." bo już cały byłem w strachu :-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 40komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 85komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1067komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 422komentarzy: 0

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 429komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 324komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 598komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 2724komentarzy: 7

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 668komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.