Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3977komentarzy: 15

Pasy na celowniku Policji

17-03-2016 12:45

Nie przejścia dla pieszych, ale pasy bezpieczeństwa w samochodzie dziś (17.03.2016) na celowniku funkcjonariuszy drogówki.
Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras. Wypisywanie mandatu przez policjanta to czynność, której nikt z nas nie lubi, fot. mat.pras.

Akcja trwa od rana: - Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji PASY, której celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych związanych z naruszeniem przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń bezpieczeństwa służących do przewozu dzieci – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Jak się okazuje podstawowy obowiązek nie jest wcale tak powszechnie przestrzegany, jak mogłoby się wydawać: - Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym – zauważa rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Warto o tym pamiętać nie tylko dzisiaj, ale codziennie. Zapinanie pasów to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale i więcej pieniędzy w portfelu…: - Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem kierującemu 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych. Pamiętajmy – pasy bezpieczeństwa ratują życie! – podkreśla funkcjonariusz.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-03-2016 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zgrzybek
17-03-2016 12:58
zgrzybek
Jeszcze nie spotkałem w Cieszynie policjanta, który zapina pasy w trakcie jazdy.
kudaasek
17-03-2016 16:01
kudaasek
I kolejny kawał dobrej i nikomu niepotrzebnej roboty...
wodz dziewieciu niedzwiedzi
17-03-2016 16:04
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Sytuacja z wczoraj o godz 14 02 Taki lekko siwy pan okolo 45 lat prowadzacy samochód strazy miejskiej marki opel na ulicy zamkowej Jechał BEZ PASÓW dzis widziałem tego samego pana prowadzacego ten pojazd o godz 14 05 obok szkoły na londzina TAKZE JECHAŁ BEZ PASÓW czyli prawo równe dla wszystkicgh
rudlan
17-03-2016 16:37
rudlan
W terenie zabudowanym przy prędkości 50km/godz pasy nie mają praktycznie znaczenia, ważne, że policja zdobywa punkty i budżet państwa zyskuje dochody BRAWO
tomekm
17-03-2016 17:30
tomekm
Do rudlan
tomekm
17-03-2016 17:32
tomekm
Zrób doświadczenie rozpędź się do 50 km/h i uderz w ścianę najpierw z pasami a później bez !
fox7
17-03-2016 18:51
fox7
"...celem jest ograniczenie konsekwencji wypadków drogowych ..." Chyba nikt w to nie wątpi :)
ursus_81
17-03-2016 20:15
ursus_81
Oj Rudlan, trochę Cię poniosła jednak fantazja...:) (zarówno w kwestii jeżdżenia 50km/h w mieście ;))
Ki-koker
18-03-2016 09:24
Ki-koker
Rudlan..........a co się stanie jak zderzysz się z samochodem jadącym z przeciwka, który też jedzie 50--tką? Wypadkowa wtedy wynosi 100km/h. Nim coś "mondrego" napiszesz to najpierw pomyśl.
yamah
18-03-2016 09:37
yamah
Jakby rudlan pomyślał to nie miałby co napisać...
kudaasek
18-03-2016 12:31
kudaasek
Ki-koker, może nie do końca tak jak piszesz, ale to nie zmienia faktu, że pasy pomagają, a prędkość ma zawsze znaczenie. Możesz przy prędkości bardzo małej, ok 15km/h rozbić głowę o szybę jak moja koleżanka, a możesz zapiąć pasy i nie mieć kilku szwów. Możesz przypieprzyć w drzewo z prędkością ok 50 km/h z zapiętymi pasami i wyjść z tego tak jak ja tylko z pękniętym mostkiem, a możesz nie zapiąć pasów i widząc skutki tego zdarzenia wnioskuję, że mógłbym o własnych siłach już nie wysiąść...
yamah... a kolega Rudlan to się zna na żartach i się nie okaże gburem...? ;)
Ki-koker
18-03-2016 12:46
Ki-koker
Kudaasek. .....ale trzeba tez pomyśleć, że w trakcie kolizji jak odpali poduszka to może narobić jeszcze więcej szkód. Poduszkę kierowcy nie można odłączyć w odróżnieniu od poduszki pasażera.
yamah
18-03-2016 13:14
yamah
Nie martw się kudaasek, ciebie nie pobije...
A tak nawiasem, to ty musisz być nieźle walnięty (nie tylko w mostek), skoro przy okazji nowego artykułu atakujesz mnie retorycznym pytaniem zupełnie nie związanym z tematem.
Zapewne chcesz wrócić do tej poprzedniej spędzającej ci sen z oczu przepychanki, ale niestety na mnie nie licz... Nie chce mi się już z tobą gadać, polemika z tobą to bezowocna strata czasu.
kudaasek
18-03-2016 14:55
kudaasek
Ki-kroker, jasne. Swoją drogą teoretyzujemy tu zapewne na przykładzie kolizji czołowych, które wg mnie i tak są najbezpieczniejsze, nawet w przypadku braku pasów. Jazda się zaczyna, jak się samochód od czegoś zacznie odbijać. Nie tak dawno znajoma mi grupa miała wypadek. Drzewo na prawą przednią "lampę", a potem niestety lewy tył w drugie drzewo, obrót o 180 stopni i oparcie się o następne - samochód VW T5. Całość zaczęła się przy prędkości ok 60km/h, a że ślisko było, to tak to wyglądało. Tym z przodu z pasami nic, dwaj z tyłu dość ciekawie połamani.
Yamah...Atakujesz...? Jeszcze nie zacząłem:) Walnięty? Mówisz, a wiesz... w końcu uczę się od "najlepszych". I ta oryginalność...haha... ale spoko, dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię, w przeciwieństwie do...
yamah
20-03-2016 16:05
yamah
Uffff, co za ulga ... wielkie dzięki kudaasek za (cyt:) "...dam ci spokój (tym razem), a jak mówię, tak robię..." bo już cały byłem w strachu :-)))
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

29-09-2016 20:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 472komentarzy: 0

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR). Odcinek 4: Białogród i cesarsko-pruskie słupy graniczne

29-09-2016 18:35

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś propozycja wycieczki śladem dawnej granicy prusko-austriackiej.

wyświetleń: 706komentarzy: 0

Uważaj przy bankomacie!

29-09-2016 16:40

Skimming, czyli kradzież danych z paska magnetycznego karty bankowej wraz z numerem PIN staje się coraz częstszym zjawiskiem. Jak ochronić się przed skopiowaniem naszej karty i stratą pieniędzy?

wyświetleń: 2844komentarzy: 0

Oceniliśmy pracę policji

29-09-2016 14:55

W dniach 8-15 września przeprowadzono badanie dotyczące oceny instytucji publicznych. Okazało się, że blisko trzy czwarte Polaków dobrze ocenia swoja policję.

wyświetleń: 938komentarzy: 4

Hardcorowa impreza

29-09-2016 13:00

Jeśli idee i muzyka związane z hardcore punk należy do Twoich zainteresowań, to koniecznie weź udział w kolejnej edycji festiwalu Gotta Go w Cieszynie.

wyświetleń: 1149komentarzy: 0

Jak przygotować samochód na jesień i zimę

29-09-2016 11:00

Odpali, czy nie odpali? To pytanie zimą zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszych samochodów. Mróz i opady śniegu zweryfikują, czy zadbaliśmy o swój pojazd na zimę. Aby przejść ten test wzorowo, już teraz przygotuj samochód na niskie temperatury i jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych drogach!

wyświetleń: 901komentarzy: 0

Cieszyn - ewakuacja w poradni

29-09-2016 10:00

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

wyświetleń: 8051komentarzy: 0

Skoczów - zadymienie w domu

29-09-2016 09:00

Trzy zastępy straży pożarnej zostały wezwane wczoraj wieczorem (28 września) do jednego z budynków w centrum Skoczowa.

wyświetleń: 2732komentarzy: 0

Rajska jabłonka na Scenie Polskiej

29-09-2016 08:00

„Rajska jabłonka” to spektakl o życiu. A dokładnie to o sześćdziesięcioletnim wycinku z życia Ujca Francka, od pierwszej wojny światowej aż po lata osiemdziesiąte. To opowieść o pięknie tego życia, o przywiązaniu do miejsca, symbolizowanego przez ową jabłonkę, drzewo żywota – ustawioną w centralnym punkcie sceny – która jest świadkiem wszystkich wzlotów i upadków bohatera. Bo to również opowieść o brudach tego życia, o podstępie, o zdradzie, o meandrach Fortuny, o karierowiczach, którzy zmieniają swe zapatrywania w zależności od kierunku wiejącego wiatru, albo duszący swe młodzieńcze ideały i marzenia, byleby się tylko znaleźć na szczytach.

wyświetleń: 253komentarzy: 0

Po raz XVI uchylili wieko cieszyńskiej trówły

28-09-2016 22:05

Za nami XVI edycja wyjątkowego festiwalu, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. ''Skarby z cieszyńskiej trówły'' to kilkadziesiąt najróżniejszych wydarzeń promujących kulturę regionalną. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło tradycyjnych elementów programu, ale i nowości. Dopisała również pogoda.