Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 12775komentarzy: 2

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać - tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście - wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.
W wielu miejscach na polach ''stoi'' woda, fot. Jan Bacza/ox.pl W wielu miejscach na polach ''stoi'' woda, fot. Jan Bacza/ox.pl

Wisła w Wiśle znajduje się na poziomie 151 cm – ostrzegawczym. W Skoczowie Królowa Polskich Rzek ma głębokość 216 cm, 263 w Drogomyślu. [dane odczytu 21.09, godz. 10:00]

Olza w Czeskim Cieszynie wskazuje 238 cm to aż 50 cm więcej niż przed dwoma dniami.
Prawostronny dopływ Olzy – Bobrówka przy ul. Łącznej dziś (21.09) o godz. 13:15 miała 263 m n.p.m. a stan ostrzegawczy to 264.5 m n.p.m. [Zobacz ]

W kanale Młynówka odczyt wskazywał 146 cm

Wszystko wskazuje na to, że stany wód mogą się podnieść w ciągu najbliższych godzin, gdyż ważne jest ciągle ostrzeżenie meteorologów: - Obserwuje i prognozuje się występowanie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. W pierwszym okresie, do godz. 08:00 dnia 21.09, prognozowana suma opadów lokalnie do 30 mm. Podczas kolejnej doby prognozowana suma opadów lokalnie do 30 mm – prognozuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Łukasz Kiełt.

Aktualne stany rzek w Polsce, w tym te regionalne, możecie sprawdzić na stronie: instytutmeteo.pl lub na stronie hydrologicznej pogodynka: monitor.pogodynka.pl . Stan Olzy na stronie: www.pod.cz/portal

Czytaj również:
Zamknęli drogę

źródło: OX.PL
dodał: NG 21-09-2017 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

paulus601(dawny paulus60)
22-09-2017 08:25
paulus601(dawny paulus60)
"Prawostronny dopływ Olzy - Bobrówka przy ul. Łącznej dziś (21.09) o godz. 13:15 miała 263 m n.p.m. a stan ostrzegawczy to 264.5 m n.p.m." ????????????????????
pambuk
22-09-2017 09:19
pambuk
W czym problem?
Poziom rzeki mozna wyrazic jako wysokosc nad poziomem morza. Problemu nie ma...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym, co zginęli w obozach...

17-10-2017 14:25

Zbliża się premiera czwartego tomu serii „Z dziejów gminy Chybie” – czwarta część nosi tytuł „Z dziejów gminy Chybie. Zginęli w niemieckich więzieniach i obozach zagłady.”

wyświetleń: 89komentarzy: 0

Sukces cieszyńskich szachistów

17-10-2017 14:20

Szymon Marczak w grupie chłopców do lat 16 otrzymał srebrny medal na Szachowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, które odbyły się w dniach 14 i 15 października 2017 w Łaziskach Górnych.

wyświetleń: 37komentarzy: 0

Skoczów ośrodkiem akademickim

17-10-2017 13:05

W miniony piątek, 13 października w Skoczowie zabrzmiał hymn studencki ''Gaudeamus igitur...''. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 z udziałem władz Uczelni WSB, znamienitych gości i studentów odbyła się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. ''To historyczny moment, Skoczów stał się ośrodkiem akademickim'' - tymi słowami JM Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dr Andrzej Zduniak oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki.

wyświetleń: 485komentarzy: 0

Tradycyjny chleb - warsztaty dotyczące wypieku chleba

17-10-2017 11:30

W poniedziałek, 16 października na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM Cieszynianka odbyły się warsztaty dla dzieci (i nie tylko), dotyczące pieczenia chleba. W czasie warsztatów można było dowiedzieć się więcej na temat powstania chleba oraz zmiany technik wypieku, a także przybliżony został temat chleba w innych krajach i kulturach.

wyświetleń: 264komentarzy: 0

Zamknięte skrzyżowanie

17-10-2017 10:10

Uwaga kierowcy – w Jaworzu zamknięto skrzyżowanie Średniej i Pagórkowej.

wyświetleń: 1194komentarzy: 0

Policja uzbrojona w sprzęt IT

17-10-2017 09:10

Śląska policja realizuje projekt „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego – śląska policja bliżej społeczeństwa” - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych.

wyświetleń: 1019komentarzy: 1

Jubileusz sekcji artystycznych Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17-10-2017 07:30

Jak podkreśla prezes Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Lucyna Bałandziuk - Istotną rolę w stymulowaniu rozwoju i samorealizacji osób w podeszłym wieku, uczestniczących w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, odgrywają warsztaty artystyczne, stanowiące formę terapii przez sztukę. A w Cieszyńskim UTW sekcje artystyczne działają prężnie od samego początku istnienia organizacji, a więc od dziesięciu lat.

wyświetleń: 305komentarzy: 0

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika dzieci utraconych

16-10-2017 20:05

Wczoraj (15.10) w Dzień Dziecka Utraconego w Gminie Hażlach, a dokładnie na cmentarzu w Brzezówce, został odsłonięty i poświęcony pomnik aniołkowych, czyli nienarodzonych dzieci.

wyświetleń: 2982komentarzy: 4

Kolejne sukcesy judoków!

16-10-2017 19:00

Podopieczni Arka Lipy nie zwalniają tempa i po raz kolejny zaprezentowali się dobrej strony. Tym razem zawodnicy Judo Cieszyn rywalizowali w Karwinie (14.10.2017), z której przywieźli osiem krążków!

wyświetleń: 525komentarzy: 0

Otwarli boisko w Ogrodzonej

16-10-2017 18:15

14 października (sobota) odbyła się w Ogrodzonej uroczystość otwarcia nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej. To ważne dla szkoły wydarzenie zbiegło się z świętem jakim jest Dzień Edukacji Narodowej.