Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1507komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.
zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe

Wystarczy już drobne opóźnienie w spłacie posiadanych zobowiązań kredytowych, by zostać odprawionym z kwitkiem. Negatywna historia w BIK nie zawsze jednak musi stać na przeszkodzie do kolejnej pożyczki. Istnieją bowiem firmy, które proponują pożyczki bez BIK.

Co tworzy historię kredytową w BIK?

W BIK gromadzone są wszystkie informacje na temat kredytów i każda osoba z nich korzystająca ma tworzoną tzw. historię kredytową. Może być ona pozytywna, gdy spłaca się wszystkie zobowiązania w terminie, lub negatywna, gdy w spłacie produktów kredytowych wystąpiły w przeszłości jakiekolwiek opóźnienia. Niestety pod uwagę brane są nie tylko kredyty konsumenckie, gotówkowe czy mieszkaniowe, ale również limity w rachunku, karty kredytowe, czy nawet zakupy na raty. Co więcej, w bazie BIK odnotowywane są nawet opóźnienia nie przekraczające 30 dni.

Jak z BIK korzystają banki i firmy pożyczkowe?

Na podstawie historii kredytowej BIK sporządza raporty i wystawia danej osobie ocenę punktową. Może je udostępnić bankowi lub instytucji pożyczkowej, aby ta na tej podstawie mogła ocenić swojego klienta pod względem rzetelności w regulowaniu zobowiązań. Z bazy BIK korzystają niemal wszystkie banki i większość firm oferujących pożyczki online. Klienci z negatywnymi wpisami w BIK mają niestety u nich mniejsze szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki, ponieważ ich udzielenie dla instytucji wiąże się po prostu z większym ryzykiem.

Prawie wszystkie instytucje korzystają z BIK

Sprawdzanie klientów w BIK nie jest obowiązkowe i tak naprawdę nie wszystkie instytucje muszą z niego korzystać. W praktyce jednak robią to nie tylko znane banki, ale nawet popularne firmy pożyczkowe, dla których raport BIK pozwala szybko uzyskać ważne informacje na temat klienta, a tym samym szybko rozpatrzyć wniosek o pożyczkę. Szybkość rozpatrzenia wniosku w przypadku pożyczek online ma przecież dzisiaj kluczowe znaczenie. Jednak na rynku można znaleźć firmy, które znalazły inny sposób na ocenę swoich klientów i nie muszą zaglądać do BIK. Przykładem może być choćby serwis internetowy Freezl.pl.

Pożyczka dla osób z negatywną historią BIK

Znalezienie pożyczkodawcy, który nie korzysta z Biura Informacji Kredytowej, jest dzisiaj trudne, ale nie niemożliwe. Wspomniany wyżej serwis Freezl.pl jest tego najlepszym przykładem. Za pośrednictwem jego strony można złożyć wniosek o pożyczkę nawet do 5000 zł bez konieczności martwienia się o negatywne wpisy w BIK, a nawet bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Nie oznacza to jednak, że pożyczkę może dostać każdy – osoby zalegające z rachunkami lub mające inne długi pozakredytowe niestety mogą mieć odrzucony wniosek. Kredyt bez BIK w serwisie Freezl można załatwić bardzo szybko, ponieważ wystarczy zalogować się przez swoje konto na Facebooku, wypełnić krótki formularz i potwierdzić swój rachunek bankowy. W ciągu kilkunastu kolejnych minut otrzymuje się decyzję, czy pożyczka została przyznana, a jeśli tak, pieniądze są od razu przelewane na konto.
Osoby posiadające negatywną historię w BIK z pewnością najpierw powinny się zastanowić, czy stać je na kolejną pożyczkę. Jeśli dotychczasowe opóźnienia w spłacie kredytów były sporadyczne i wynikały jedynie z zapominalstwa, a nie sytuacji finansowej, to dodatkowe zobowiązanie nie powinno być problemem.

Artykuł sponsorowany

źródło: Freezl.pl
dodał: ES 22-09-2017 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Tym, co zginęli w obozach...

17-10-2017 14:25

Zbliża się premiera czwartego tomu serii „Z dziejów gminy Chybie” – czwarta część nosi tytuł „Z dziejów gminy Chybie. Zginęli w niemieckich więzieniach i obozach zagłady.”

wyświetleń: 68komentarzy: 0

Sukces cieszyńskich szachistów

17-10-2017 14:20

Szymon Marczak w grupie chłopców do lat 16 otrzymał srebrny medal na Szachowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, które odbyły się w dniach 14 i 15 października 2017 w Łaziskach Górnych.

wyświetleń: 27komentarzy: 0

Skoczów ośrodkiem akademickim

17-10-2017 13:05

W miniony piątek, 13 października w Skoczowie zabrzmiał hymn studencki ''Gaudeamus igitur...''. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 z udziałem władz Uczelni WSB, znamienitych gości i studentów odbyła się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. ''To historyczny moment, Skoczów stał się ośrodkiem akademickim'' - tymi słowami JM Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dr Andrzej Zduniak oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki.

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Tradycyjny chleb - warsztaty dotyczące wypieku chleba

17-10-2017 11:30

W poniedziałek, 16 października na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM Cieszynianka odbyły się warsztaty dla dzieci (i nie tylko), dotyczące pieczenia chleba. W czasie warsztatów można było dowiedzieć się więcej na temat powstania chleba oraz zmiany technik wypieku, a także przybliżony został temat chleba w innych krajach i kulturach.

wyświetleń: 258komentarzy: 0

Zamknięte skrzyżowanie

17-10-2017 10:10

Uwaga kierowcy – w Jaworzu zamknięto skrzyżowanie Średniej i Pagórkowej.

wyświetleń: 1157komentarzy: 0

Policja uzbrojona w sprzęt IT

17-10-2017 09:10

Śląska policja realizuje projekt „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego – śląska policja bliżej społeczeństwa” - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych.

wyświetleń: 989komentarzy: 1

Jubileusz sekcji artystycznych Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17-10-2017 07:30

Jak podkreśla prezes Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Lucyna Bałandziuk - Istotną rolę w stymulowaniu rozwoju i samorealizacji osób w podeszłym wieku, uczestniczących w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, odgrywają warsztaty artystyczne, stanowiące formę terapii przez sztukę. A w Cieszyńskim UTW sekcje artystyczne działają prężnie od samego początku istnienia organizacji, a więc od dziesięciu lat.

wyświetleń: 300komentarzy: 0

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika dzieci utraconych

16-10-2017 20:05

Wczoraj (15.10) w Dzień Dziecka Utraconego w Gminie Hażlach, a dokładnie na cmentarzu w Brzezówce, został odsłonięty i poświęcony pomnik aniołkowych, czyli nienarodzonych dzieci.

wyświetleń: 2960komentarzy: 4

Kolejne sukcesy judoków!

16-10-2017 19:00

Podopieczni Arka Lipy nie zwalniają tempa i po raz kolejny zaprezentowali się dobrej strony. Tym razem zawodnicy Judo Cieszyn rywalizowali w Karwinie (14.10.2017), z której przywieźli osiem krążków!

wyświetleń: 519komentarzy: 0

Otwarli boisko w Ogrodzonej

16-10-2017 18:15

14 października (sobota) odbyła się w Ogrodzonej uroczystość otwarcia nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej. To ważne dla szkoły wydarzenie zbiegło się z świętem jakim jest Dzień Edukacji Narodowej.

wyświetleń: 757komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .