Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remont Katowickiej - kolejne etapy

W związku z postępem robót budowlanych na remontowanym odcinku ulicy Katowickiej od dnia 23 maja został wdrożony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu, który polega na wprowadzeniu kolejnego odcinka ruchu wahadłowego - od zakładu wulkanizacyjnego do szkoły SP6.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, Zarząd Dróg Wojewódzki przystąpił do opracowywania projektu tymczasowej organizacji ruchu, który ma polegać na całkowitym zamknięciu ulicy Katowickiej. Problemem, związanym z projektowaniem organizacji ruchu na czas wyłączenia drogi z ruchu jest przede wszystkim wzmożony ruch tirów na tej trasie.

Alternatywnych rozwiązań dla ruchu, na czas zamknięcia ulicy Katowickiej jest kilka. Jedna z możliwości to skierowanie ruchu samochodów ciężarowych na drogi leżące w granicach gminy Hażlach, druga zaś to trasa prowadząca przez Skoczów i S52.

- Gdy powzięliśmy informacje o remoncie o ulicy Katowickiej w Cieszynie, w obawie o nasze drogi gminne i powiatowe szybko podjęliśmy interwencję u inwestora oraz u radnych powiatowych – informuje Grzegorz Sikorski wójt gminy Hażlach – zależy nam na opracowaniu organizacji ruchu, polegającej na wyłączeniu ruchu TIRów na terenie gminy Hażlach. To rozwiązanie sprawi również, że ruch na newralgicznych odcinkach będzie bardziej płynny. Ostatnio inwestor przedstawił nam plany tych objazdów, w których postulaty gminy zostały spełnione.

Zgodnie z tymi planami samochody ciężarowe, poruszające się na trasie od Pawłowic w kierunku Cieszyna, zostaną skierowane na Skoczów oraz później na drogę S52. Już TIRy, które będą przejeżdżały przez Jastrzębie, będą korzystały z objazdu prowadzącego na Pawłowice i później na Skoczów i S52. Dzięki temu samochody ciężarowe będą w większości poruszały się ruchliwymi drogami, które są przygotowane na takie obciążenia, jednocześnie omijając węższe drogi gminne, gdzie mogłyby zniszczyć nawierzchnię i stanowić niedogodność dla mieszkańców.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-25 22:02:50
strkshak: Tak. Mieszkańcy są tylko w gminie Hażlach, w gminie Skoczów nie ma mieszkańców.
2018-05-25 22:56:55
mirosław72: Witam. Mam kilka swoich przemyśleń, kilka pytań, kilka własnych odpowiedzi. Jednym z głównych problemów w temacie remontu są TIRy. Dlaczego ich nie zablokują? Może stacja na Babilonie by upadła... Protesty ,podpisy i tak mają nas gdzieś... Część z sąsiadów Katowickiej już miało problemy z dojazdem . Tłumniki odcięte, kosiarki sobie jakoś poradziły ale normą jest odcięcie od mobilnego świata na kiiilka dni. Szarotka ma ok 60 - 70 domów i żadnej alternatywy dojazdu. Parking w... no gdzie tej okolicy wsadzić powiedzmy 100 aut? Helikopter (Rządowy)? Majowa da sobie rady bo pojedzie na Frysztacką. Zamknąć Katowicką! Rozwiązanie proste. Tak zamknąć ale dla Tirów. Zamknąć i skierować objazdem dla dojeżdzających od Hażlacha. ZAMKNĄĆ i dla Kalembiczan... ale na czas kładzenia ostatniej warstwy nawierzchni. Na koniec pozdrowienia dla kierownika budowy!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: