Cisownica wchodzi na parnas
Znajdą się tam wiersze Krystyny Morys-Grochal, Teresy Waszut, Heleny Wróbel i Jana Sikory, ale także te, które powstaną w ramach warsztatów poetyckich prowadzonych przez Małgorzatę Szklorz, autorkę kilku tomików poetyckich. Nie zabraknie tam również fraszek laureatów konkursu „Jak się żyje w mojij dziedzinie”, ogłoszonego podczas niedawnego Święta Stowarzyszenia Miłośników Cisownicy, o którym pisaliśmy: Święto Stowarzyszenia Miłośników Cisownicy.
Jeszcze do końca sierpnia można nadsyłać swe prace na adres: hszarzec@wp.pl. Ostatnie, które zostaną uwzględnione w konkursie i mają szansę na druk w antologii trafić muszą do organizatorów konkursu podczas goleszowskich dożynek. - Mom nadzieje, że w naszej dziedzinie ni ma gańbliwych ludzi i znajdą sie tacy, którzy fraszke napiszą – mówi Agata Bierońska z zarządu SMC. - Dziś chyba wszyscy jesteśmy zabiegani, nie mamy na nic czasu. Myślę więc że warto czasami wieczorem wziąć oddech, pióro, kartkę i coś napisać – zachęca Henryka Szarzec z Towarzystwa Miłośników Cisownicy.
Projekt „Cisownickie rymy”, którego głównym celem jest prezentacja i promowanie cisownickich twórców, poetów poprzez wydanie tomiku wierszy jak również stworzenie warunków do rozwijania talentów poetyckich młodego pokolenia (w ramach projektu odbyły się warsztaty w Cisowskich szkołach) Towarzystwu Miłośników Cisownicy udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu i społecznej pracy jego członków, ale także przy finansowym wsparciu programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a na naszym terenie koordynowanego przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej
(ÿ)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.