Niespodzianka w Zebrzydowicach i pierwsze punkty Puńcowa, mimo że oba spotkania przegrał

Za nami kolejny piłkarski weekend w tym roku. Do gry wrócili piłkarze z A klasy, a na trybunach, co cieszy, pojawiło się sporo kibiców.

IV liga, 19. kolejka

Trzecie spotkanie i trzeci remis. Piłkarze Beskidu Skoczów, pod wodzą Kamila Sornata, na razie tylko remisują, ale punkt wywalczony w sobotę może smakować jak zwycięstwo. Początek spotkania z Czańcem zupełnie im nie wyszedł. Po czternastu minutach LKS prowadził już 2:0. Skoczowianie szybko odrobili straty, gdyż Michał Grześ wyrównał, i zarazem ustalił wynik końcowy, w 27. minucie - 2:2. Wynik szybko ustalony został także w Ustroniu. Kuźnia gościła zespół z Raciborza. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego prowadzili od 4. minuty, ale ponad dziesięć minut później wyrównał, z rzutu karnego, Jonatan Domin i więcej bramek już nie padło.

Kuźnia plasuje się wciąż nad grupą spadkową (13.), a Beskid zajmuje przedostatnią lokatę (15.).

Okręgówka, 19. kolejka

Pierwsze punkty, w rundzie wiosennej, zdobyło Tempo Puńców, mimo że piłkarze tego zespołu dwukrotnie schodzili z boiska jako przegrani. Okazuje się, iż w barwach drużyny z Wilkowic, która tydzień temu wygrała z beniaminkiem Okręgówki, wystąpił nieuprawniony zawodnik i trzy punkty przeszły na konto drużyny z Puńcowa. Wczoraj Tempo uległo u siebie z innym zespołem naszego regionu, Cukrownikiem Chybie - 1:2. Do niespodzianki doszło w Zebrzydowicach, gdzie miejscowa Spójnia pokonała WSS Wisłę, świeżo upieczonego tryumfatora Pucharu Polski Podokręgu Skoczów.

A klasa, 14. kolejka

Do koncertu strzeleckiego miało dojść w Ochabach, gdzie mieli przyjechać piłkarze Olzy Pogwizdów. Ale ostatecznie do tego nie doszło. Ostatni zespół A klasy, Ochaby, który w dotychczasowych trzynastu spotkaniach nie zdobył punktu, wycofał się z rozgrywek i mecz się nie odbył. Z pierwszej "3" zwycięstwo odnieśli tylko piłkarze z Goleszowa, którzy bez większych problemów poradzili sobie z Bąkowem. Pierwsze Zabłocie oraz trzeci Piast zanotowali remisy.

GKS Morcinek Kaczyce - LKS Wisła Strumień 1:0 FOTOREPORTAŻ

LKS Strażak Dębowiec - LKS Orzeł Zabłocie 2:2 FOTOREPORTAŻ

LKS Zryw Bąków - LKS Sportkontakt Goleszów 0:3

KP Beskid Skoczów II - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie 2:2

LKS Kończyce Małe - LKS Beskid Brenna 0:0 FOTOREPORTAŻ

LKS Strażak Pielgrzymowice - TS 1909 Piast Cieszyn 2:2